zuzha
22.01.14,13:06
Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu. Sme s.r o., platca DPH. Konatel 23.12. objednal cez internet rocny pristup do databazy udajov od spolocnosti z Kalifornie v sume 355,81 USD ( udaj, kde ma spolocnost sidlo som nasla na internete, lebo na doklade to nebolo uvedene :( ) Hned to zaplatil kartou.
Na doklade, ktory som od neho dostala (oznacenie tohto dokladu je: Order Invoice) chyba nazov dodavatela a jeho adresa (nasla som na internete), chyba jeho IC DPH, chyba nase IC DPH a tento doklad je vystaveny s danou:
suma bez dane: 299 USD
dan: 56,81 USD
spolu: 355,81 USD
Prosim vas, ako mam v danom pripade postupovat?
Jedna sa o sluzbu, kde dan plati prijemca sluzby, teda nasa spolocnost.Uvazujem spravne?
Kedze sme platcom DPH, mame narok na odpocet, lenze tento doklad nesplna vsetky nalezitosti :( Co v tomto pripade?
A je tu este dan vo vyske 56,81 USD, ktora je vycislena na doklade. Co s tym?
A etse je tu uctovne hladisko :(

Mozem to uctovat ako:
/321 355,81 USD
518/ 299 USD
518/ 56,81 USD nedanovy vydavok

343/343 budem to pocitat zo sumy 299 USD, samozrejme najskor spravim kurzovy prepocet a potom z toho vycislim 21 %

Je takyto postup spravny? Neviem si s tym poradit :( Prosim pomozte mi.

Dakujem.
Orsz
26.01.14,21:45
Asi by bolo na dlhé lakte sa s nimi skontaktovať a dať to do poriadku ... po správnosti by to malo byť samozdanené tu v SK,ale ak to už prešlo takto - v podstate internetovým obchodom, kde je naozaj niekedy problém so všetkými údajmi aj s doriešenímna správnu mieru ... zúčtovala by som to tak ako ste napísala ... akurat ten rocny pristup 299 USD by som rozdelila 518 a 381 - teda casovo rozlisila ... a tu DPH uhradnu v USA by som dala ako pripocitatelnu polozku.