momo2030
22.01.14,14:36
Ahoj, ako sa prosím volá hudba, ktorú spieva nejaká asi americká speváčka.
Z textu moc neviem, pretože tomu moc nerozumieť, ale časť asi je:
uuuuu, uuu, uu, uuu ...somewhere in your head/heart....always always.... uuuuu uuu ... znie to asi: uuu uuuu uu uuuu zara piň jou heee eee eeeed auej auej uuuu uu beží aj na rádiu sever niekedy v piatok alebo sobotu, čo púšťajú tie staré piesne.

Prekutral som rôzne stránky, vypočul asi 500 ukážok piesni, 100 best songs z každých rokov min 100 piesni (70/80/90/00) ale nechápem, samé debilné blbosti od idiotných interpretov (vraj best 100), ale táto celkom pekná pieseň tam nebola, ani tiesto, ani skladbu "Quantum Leap - Blue Man in Blue World" som nikde nenašiel, hoci to bol hit. Nikde na internete nieje poriadná slovenská stránka venujúca sa hudbe, kde by človek len klikol a hneď zhliadol, ktoré piesne bežia napr v radiach.....

Ešte otázka, kde by som našiel napríklad zoznam tých skladieb, ktoré sú hrané na rádiu sever? tí šmejdi nadschvál nemajú playlist, a ani ZET-ko ho nemalo, púšťajú staré dobré skladby, ale názvu nikde, aby sa típci ako ja čudovali.

Neviem či by to nemala byť skôr otázka, ale myslím, že by sa diskusia lahko rozvinula, a neviem ako to tu na fóre chodí.
tictac7
22.01.14,13:42
"....kde by človek len klikol a hneď zhliadol, ktoré piesne bežia napr v radiach....."

Netrep blbosti,

https://www.google.sk/search?q=playlist&rlz=1C1CHMO_skSK482SK482&oq=playlist&aqs=chrome..69i57j0l5.8282j0j8&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8
jslancik
22.01.14,13:44
odporúčam naspievať svoju "verziu" - pre priblíženie rytmu a pod. Upni to voľakde, postni sem odkaz, vypočujeme, poradíme. Z prepisu pár slov textu a uuu to ťažko identifikujeme.

A nie, nebudeme sa rehotať :D
erik555
22.01.14,13:45
momo2030
22.01.14,13:51
diki pán mudrc tictac7, ale ja som myslel univerzálnu stránku ktorá sa bude venovať piesňam a nie domovské stránky jednotlivých rádii. Kazdé rádio hrá iné priesne, ale niektoré napríklad nové skladby bežia na viacerých v danom období, a ja by som odcenil takýto zoznam práve tých najčastejšie hraných. a ak si si nevšimol, rádio bol len príklad. Niektoré piesne bežia napr len na disko, alebo na mobiloch medzi mladými násťročnými, to sú zase len príklady.... a dopátrať sa k takejto hudbe býva velmi obtiažne. Takže do ulity....

mám hrozný hlas, spievať neviem, v hlave sa mi odohráva ako z prehrávača, ale to čo vylezie z mojich úst je niekedy úplne od veci, ale ak ju začujem, skúsim ju nahrať

erik555 A kde som nenašiel quantum leap? Prosím, fakt, aspom si poriadne prečítajte to čo napíšem, lebo naozaj, takto to moc o rozumnosti nevypovedá. presný názov si nepametám, viem že sa tam povie blue world, to som zadal do youtube a od tial mám ten názov. Takže logicky, na youtube asi bude. Nenašiel som to v zozname napr http://top40.about.com/od/hitsofthe90s/tp/top1001990s.-CSM.htm a podobných stránkach, ako som písal v prvom príspevku, 70 až 00 rokoch nič.
avalik
22.01.14,13:57
diki pán mudrc, ale ja som myslel univerzálnu stránku ktorá sa bude venovať piesňam a nie domovské stránky jednotlivých rádii. Kazdé rádio hrá iné priesne, ale niektoré napríklad nové skladby bežia na viacerých v danom období, a ja by som odcenil takýto zoznam práve tých najčastejšie hraných. a ak si si nevšimol, rádio bol len príklad. Niektoré piesne bežia napr len na disko, alebo na mobiloch medzi mladými násťročnými, to sú zase len príklady.... a dopátrať sa k takejto hudbe býva velmi obtiažne. Takže do ulity....

a ako by si ho "odcenil"?

hmm, no ked ti take nieco chcyba, tak zaloz taku stranku, investuj do nej a prevadzkuj, nikto ti v tom nebrani
lujza.j
22.01.14,14:05
Tak ked bude bezat ta hudba v radiu zapni na mobile Shazam....
momo2030
22.01.14,14:11
Vela fór dnes beží z iniciativy mladých ludí. Vela ludí založilo zo začiatku len malé fóra, ktoré sa rozrástli. Myslím že hudba je dnes velmi žiadaná, a problém by to pre tú stránku nebol, sa rozrásť. Poprípade sú stránky čo sa venujú hudbe, takže by to celé mohlo byť jej súčasťou. Celkom ma udivuje, že dokážu fungovať fóra ako hojko, ale nejaká slušná stránka venujúca sa hudbe, kde by bolo aj niečo užitočné ako kopu zbytočných kecov, tak taká stránka ako som napísal nieje. Možno je, ale neviem ako sa k nej v jednoduchosti dostať.
Chobot
22.01.14,14:24
Z tvojho újúkania nie je možné identifikovať skladku. Ak pôjde, nahraj kúsok na mobil, alebo ako jslancik napísal, kúsok z nej zaspievaj a ulož niekde na nete (napr. tu:
http://www.zippyshare.com/
tam sa dá audio prehrať priamo v okne, netreba súbor sťahovať).

Prípadne doplň štýl skladby, rýchlosť a pod.

A to, že niektorá tvoja obľúbená skladba nieje medzi top 100 neznamená, že sú to debilní interpreti.
momo2030
27.01.14,11:05
No, tak asi po 2 dňoch sa mi pieseň prestala odohrávať v mysli a naozaj, po prečítaní prvého príspevku mi to čo som napísal nič nepripomínalo, bolo to trápne, ale tú pieseň som chcel už dlho a tak ma to doviedlo až k takejto zúfalej situacii. A ani som si jej text ani nič moc nepametal, len tú melodiu. Už som ju našiel, počúval som sever, náhodou bežala, nahral som ju a potom som ju identifikoval cez http://www.midomi.com/,

Text je samozrejme úplne iný, preto mi podla neho internet nevedel pomôcť, Naviacej asi to nieje až taká stará pieseň. Ale aj tak vdaka. Pieseň: http://www.youtube.com/watch?v=TxvpctgU_s8

Chobot, nemusíš mi pripomínať, že ak niektorá moja oblúbená nieje medzi best 100 nejakých rokov, že ostatné sú trapošiny, ale ja viem čo píšem, a keby si si vypočul všetkých tých best 100, tak by si bol rovnakého názoru, že tam mohli byť iné piesne.
Chobot
27.01.14,11:28
Dávam ti bod za to, že si nám dal spätnú väzbu a taktiež za odkaz na tú stránku. Snáď to niekto v budúcnosti využije.
lujza.j
27.01.14,11:42
Shazam je uplne jednoduchy....
jslancik
27.01.14,11:46
no, tých ú-čok tam bolo požehnane. a spätná väzba sa cení. Len škoda, že takéto pesničky nehrajú na Severe aj cez deň :)
Jurino
18.03.14,15:58
No a ešte prikladám info, že tú 40-ročnú sympatickú tetu speváčku s jamkami v lícach si mohol vidieť aj live pred týždňom v bratislavskej Incheba Expo Arene s jej domovskou kapelou.
robinjo
27.03.14,11:06
ano, shazam je super, použivate bezplatno verziu? Aky je rozdiel?