pioter007
22.01.14,14:29
Zdravím, každú chvíľu mi vypadne net (zobrazí sa v dolnom pravom rohu PC žltý výkričník - žiadny prístup na internet alebo tak nejak a keď dam riešiť problémy tak mi napíše "predvolená brána nie je dostupná" a problém bol vyriešeny.. ale onedlho je to znova bez netu... Neviete mi poradiť čo mám s tým robiť ?

Doplnené:
pripojenie mam cez DSL (orange)
pripajam sa cez router: TP-LINK TD-W8951NB
ano, router je môj a viem ho konfigurovať
problem bol vyriešený - v rámci Diagnostiky siete systému windows "riešenie problemov" - to priamo windows 7 "vyrieši" ale po nejakom čase sa problem vyskytne znovu
taiko
22.01.14,13:39
nepises, ake mas pripojenie.
1. pripajas sa cez router/modem?
2. Je ten router Tvoj a vies ho konfigurovat?
3. pises, ze problem bol vyrieseny. Kym? Ako?
misoft
22.01.14,16:13
Najskôr sa pozri na nastavenia svojej sieťovej karty. Nastav získavanie IP adresy aj adresy DNS na automaticky. Zároveň v routeri si nastav DHCP na enable (povoľ). Potom by vypadávať nemalo - PC "zožerie všetko, čo mu router ponúkne - teda IP i DNS.
pioter007
23.01.14,18:18
ďakujem za radu, ešte som skúsil vytiahúť adaptér routera zo zástrčky - asi na minútu - potom som zapojil a od vtedy to nerobí - čo som rád... :) neviem teda či som to tým opravil alebo sa to opravilo nejak "samo" :D ale dnes mi to celý deň neurobilo a včera tiež celý večer bežal net v pohode. Ale dík, ak by sa to znovu vyskytlo, budem vedieť čo urobiť :)
misoft
23.01.14,18:37
Takže si vykonal reštart routera - museli sa mu integrované obvody poblázniť - po reštarte sa dali asi na správnu cestu. Takže tá moja rada (hore) - ak to tak nastavíš, bude potom zrada väčšinou v routeri (potom bude stačiť reštart).
david.cado1
30.09.15,13:55
Ja mám rovna´ký problém až an to že som pripojeny cez eternet a tam nič resetovat emozem...
misoft
30.09.15,14:10
...teda máš priame pripojenie k poskytovateľovi? Žiadny router?
Platí to, čo hore! Nastaviť na automatiku a PC (sieťovka) zožerie to, čo dostane. Prípadne si nastaviť DNS server pevne na 8.8.8.8 (Google server) - pretože sa môže stať, že DNS server poskytovateľa nedokáže správne prekladať URL adresy na IP adresy.
zubarik
02.12.15,16:51
Zdravim mam taky isty problem ako tu je spomenuty..vypadava mi internet . mam eternet, nastavene mam IP aj DNS na Automaticky, najnovsi ovladac (mam W10) este nejaka rada ako to vyriesit?
misoft
02.12.15,17:03
Vieš čítať? Vyššie som napísal, čo treba urobiť.
zubarik
03.12.15,16:08
Ano viem čítať. Urobil som tak ako si písal ale nepomohlo to.
misoft
03.12.15,17:04
Nastavíš to na SVOJEJ sieťovej karte! Na tú máš predsa prístup. A u DNS server zrušíš automatiku. Adresu IP nechaj na automatike.
http://res1.windows.microsoft.com/resbox/sk/Windows%207/main/25e7e385-9327-4f7d-aab0-afa5aaf952ba_0.jpg
Vlastnosti
http://blog.sme.sk/blog/8457/153874/dhcp.jpg
zubarik
03.12.15,19:16
este raz. mam to tak nastavene a aj tak to vypina
misoft
03.12.15,20:02
Si "za routerom"? Ak áno - router máš od poskytovateľa? Tak potom musíš s nim riešiť, ak sa do routera nedostaneš. Je možné (teda ak si za routerom), že práve router (nastavený poskytovateľom) má potom zlé nastavené DNS, prípadne DHCP.
Skús kontrolu:
Start - v príkadovom riadku napíš cmd - vyberieš cmd - zadáš príkaz ping 8.8.8.8 - malo by vyhodiť 4 údaje o odoslaní paketov.
Môžeš tiež zistiť, aké máš hodnoty na pripojenie
Opäť v tej konzole napíš ipconfig /all a vyhodí ti všetky údaje - dozvieš sa IPv4 adresu, DHCP, DNS - to by mali byť tie údaje pre pripojenie