KrasnyDen
22.01.14,14:54
Caute vsetci,
Uz siesty mesiac (od konca augusta) cakam na to, ze mi Telekom splni moju ziadost a zmeni majitela pevnej linky.
Neviem ci sa dockam.
Najprv som mal byt trpezlivy, lebo vraj migrovali na novy system.
Potom vraj technicka chyba.
A nakoniec uplne ticho. Reklamacne oddelenie ako keby vystrielali.


Poznate niekoho doleziteho, kto by na reklamacnom v Telekome spravil poriadny vietor? Niekoho zo Spravnej Rady, z Predstavenstva, alebo Vyssieho manazmentu?
Myslim tym - jeho mail alebo nejaky iny kontakt, na ktory odpovie.
Vdaka za pomoc, uz je z toho clovek fakt unaveny.
A pritom som nechcel zazraky ...
buchač
22.01.14,13:59
Prestaň platiť a uvidíš ten fofr ....... :D
KrasnyDen
22.01.14,14:00
Hm, ale ja tu pevnu linku potrebujem, lebo je na nu naviazane aj Magio TV :(
veronikasad
22.01.14,14:44
Reklamáciu si riešil telefonicky alebo priamo na kontaktnom mieste ?
buchač
22.01.14,14:46
Veronka ,odpoviem ja ...
...takže vravím - telefonicky ...
KrasnyDen
22.01.14,14:48
Reklamaciu som najprv riesil cez Infolinku. Ale ked mi dlho nic neprichadzalo, tak som napisal na marketing@telekom.sk. A hla - naraz dosla SMS-ka, ze moj podnet bol zaevidovany pod cislo xxyyzz. A potom zase dlho, dlho nic. Tak som zacal vyvolavat, mailovat kde sa len dalo - telelkom web stranka, priame maily - a tiez NIC.
Nakoniec som im napisal aj list priamo na Reklamacne oddelenie, a zase NIC. Uplne nic. Jednoducho, ako keby ani nechceli nieco riesit.
veronikasad
22.01.14,14:49
Bežná prax ST, mne menili paušál na internet 3 mesiace, nakoniec som sa nas***a a išla na kontaktné miesto, kde som zistila, že požiadavka ani raz nebola zrealizovaná. Takže doporučujem osobnú návštevu kontaktného miesta a záležitosť bude vybavená za pár minút.
KrasnyDen
22.01.14,14:51
Na chodenie na kntaktne miesto nemamm cas. A uplne ma znechutil pristup Telekom ludi v Avion Shopping Parku - nebavil sa so mnou, a rovno prepol na dalsieho.

Asi sa preklikol a potom to uz nechcel riesit. Takze na Kontatne miesto never more.
alaya1
22.01.14,14:52
Reklamaciu treba riesit na ich www.stranke, je tam kolonka- napiste nam.Predmet spravy uviest reklamacia a urcite sa ozvu, mam to vyskusane nie raz. Inak, ked prijmu tvoju reklamaciu, pride ti vzdy sms, kedy prijali a datum kedy to vyriesia.
veronikasad
22.01.14,14:54
S KM v PD mám dobré skúsenosti, vždy som osobne všetko vybavila na počkanie.
avalik
22.01.14,15:21
akym sposobom si robil zmenu majitela?
je v zmluve alebo v dodatku k zmluve termin ku ktoremu sa meni zmluva?
pozeral si vseobecne obchodne podmienky?
faktura chodi na stareho majitela a ty ju platis? ak ano, z akeho dovodu?
5 mesiacov si nemal cas zajst na kontaktne miesto?
KrasnyDen
23.01.14,06:51
Zmenu som robil na pobocke, po umrti svokra (povodneho majitela). Zmluva je platna, ale nesprocesovana, stale to chodi na mrtveho svokra. Prve dva mesiace som chodil na kontaktne miesgto, ale stale mi vraveli, ze mam pockat. Takze tak ...
KrasnyDen
23.01.14,06:52
Ozvali sa, pred 3 mesiacmi prisla SMS-ka. A to je vsetko. V nej bolo len cislo reklamacie a nic ine. Odvtedy cakam, a asi sa nedockam. :(
KrasnyDen
23.01.14,06:54
Reklamacne oddelenie funfuje na principe tajnej sluzby - ziaden normalny kontakt, nikto zodpovedny, ziadna skutocna osobna zodpovednost za moju reklamaciu ...
avalik
23.01.14,07:02
ja ked som u ineho operatora mala zmenu, tak v zmluve bol datum ku ktoremu sa prevedu zmeny ... take tam nemas uvedene v zmluve?
veronikasad
23.01.14,07:04
Nie je problém v tom, že mrtvy svokor už nemôže zmluvu zrušiť a čakajú na dedičské konanie ?
alaya1
23.01.14,07:05
Postup som napisala, ja som viackrat reklamovala, mame 6 pausalov v rodine. Vzdy to vyriesili, ak sa do 30 dni od podania reklamacie neozvali, obrat sa na SOI s podnetom, mozes aj elektronicky, ci telefonicky. zacnu to riesit.
buchač
23.01.14,07:12
ŠkaredýDeň ....ma sereš....

Všetko so všetkým súvisí !!!

....a ja mám neskutočný pocit , že si všetko nepovedal , respektíve si urobil niekde chybu a teraz chytáš záchranné koleso ...

Ide o to , že na kontaktnom mieste sa takéto veci vybavia na počkanie .
...a úmrtie ???...šmarím na stôl úmtrný list , pracovník naťuká do PC údaje , dám podpis a fertig .
Prešiel som cez túto anabázu , takže viem , o čom píšem ...ja tomu vravím skúsenosť ...

Si proste neschopný ......
alaya1
23.01.14,07:20
V telekome som riesila pausal po nebohej mame. Odniesla som umrtny list-kopiu, na moju kopiu mi potvrdili prevzatie a zrusili pausal. Zakladatel temy si to podla mna komplikuje. Pausal sa nededi. Ani sa asi po zomrelom neda prepisat, nakolko na prepis treba podpisy obidvoch stran. Mal ten povodny zrusit a hned si zaviest nove na svoje meno.
buchač
23.01.14,07:33
alaya ...

PRESNE tak ..!!!
KrasnyDen
23.01.14,08:08
Vdaka buchac za Tvoj brilantny komentar. Moju neschopnost si vyhod z hlavy. Telekom migroval na novy system, a zmrvil neskutocne mnozstvo veci. Pani na kontaktnom mieste musela napriklad nadvakrat robit zmluvu, s tyzdnovym odstupom, lebo sa vraj system "pokazil"
Umrtny list bol dany hned, pracovnik vytukal, dal som podpis, a fertig nebol. Presiel som si tou anabazou, takze viem o com hovorim. Neskutocne vyhovorky a Kocurkovo.
alaya1
23.01.14,08:15
Necapem, ked si dal umrtny list, pausal mali zrusit, nie prepisovat. mal si si zriadit novy pausal.
buchač
23.01.14,08:18
CITUJEM :
KrasnyDen (Včera 16:00) Hm, ale ja tu pevnu linku potrebujem, lebo je na nu naviazane aj Magio TV

ODPOVEDAM :
Máš pripojenie ?...Máš !
Tak čo potom riešieš ???
Že faktúry neznejú na Tvoje meno ?
Šak dlabať na to ....či ???

To kontaktné miesto ...že týždňové odstupy , pokazený systém atd ???...
Toto Ti NEVERÍM ...ale to je aj tak vedľajšie ....
kudko
23.01.14,08:28
Mam podobny problem. Uz takmer 2 mesiace sa snazim predlzit zmluvu na vyhodnejsie podmienky, asi 10x som volal na hotline, stale sa vyhovaraju na technicky problem, potom problem s migraciou, zakazdym to urguju a stale nic. Kontakt som ziaden nenasiel (teda okrem toho skveleho formulara (http://www.telekom.sk/kontakt/napiste-nam/podnet/), kde mi na 3 spravy prisla len jedna odpoved), takze ako poslednu moznost vidim ich FB profil (https://www.facebook.com/telekom.sk)
taiko
23.01.14,08:40
tak poziadaj na kontaktnom mieste o zrusenie vsetkych sluzieb s telecommom a cho k Orange-u.
taiko
23.01.14,08:44
Pocuj prestan platit za zmluvu uzatvorenu na mrtveho cloveka a urob si novu zmluvu
taiko
23.01.14,08:49
kokso, vy ste vsetci sadomasochosti? Niekto s vami kruti, odrbava vas, ma vas v cokoladovom oku, ignoruje, zavadza a vy mu stale chcete tlacit svoje tazko zarobene peniaze? Chore. Mne to uz len tak vychadza, ze si tieto problemy zasluzite. Skusali ste uz kua postup.
1. slecna viete mi to vyriesit? NIe, zavolajte veduceho
2. veduci, viete to vyriesit? Nie, zavolajte mi riaditela zemegule.
3. Riaditel zemegule , viete mi to vyriesit? Nie. Pockajte prosim, za 10 minut som spat aj so SOI

A to vsetko by som v tom T-shope riesil s takou hlasitostou, aby som mal istotu, ze ma vsetci zakaznici pocuju
buchač
23.01.14,08:53
Prečo si poniektorí nedajú povedať , že hotline všetkých poskytovateľov rôznych služieb ( mobil , elektrina , plyn ......) je na Slovensku o ničom ???

Táto linka slúži na riešenie technických problémov a nie na zmeny v poskytovaní služieb .

Niet nad osobný kontakt !!!
Vždy takto riešim svoje sitácie a vždy som vybavil k svojej spokojnosti .
Nie všetko sa dá od PC z pohodlia domova vybaviť ...respektíve dá , ale tie náklady ( následné platby ) sú v konečnom dôsledku oveľa vyššie ako prípadné náklady vydané na to osobné stretnutie .
taiko
23.01.14,08:55
SM? :D Asi je to preto, lebo dnes je cool pouzivat IT aj ked chces krakena na zachode vytlacit. Sak je moderna doma, Vsetko sa musi dat uronit cez net.
KrasnyDen
23.01.14,10:07
Veduci - nemoze mi ho dat. Kontak na neho - nemoze mi ho dat. Prepojit ma k nemu - nemoze mi ho dat!
Co mozem urobit? Vraj pockat, kym sa k tomu vyjadria na Reklamacnom oddeleni! Cakam na to uz 5 mesiacov!!
Viete mi dat nadriadeneho vasho nadriadeneho? Nie, nemam taku informaciu. Viete mi dat e-mail niekoho nadriadeneho? Nie, neviem. Mozete mi dat Vas vlastny e-mail a slubite, ze sa mi na to pozriete? Nie, nemozem to dat, je to interne. Co vobec mozem urobit? Cakat. ....

Poslem na vas SOI. Nech sa paci, posluzte si....
Ako hovorim, Kocurkovo.

Preto sa pytam, ci mate mail na niekoho, kto v Telekome je vobec za nieco zodpovedny, a naozaj veci pohne dopredu. Budem vam povdacny za akykolvek fungujuci kontakt.
KrasnyDen
23.01.14,10:10
Update - ako sa sa to riesi cez Telekomunikacny urad: http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=68
---------
Účastník môže predložiť úradu spor s podnikom, ktorý poskytuje siete alebo služby, v oblasti upravenej týmto zákonom, a to až po reklamačnom konaní, ak nesúhlasí s výsledkom reklamácie alebo so spôsobom jej vybavenia.

=> Takze sa este nacakam. Uff! :(


SLOVENSKÁ OBCHODNÁ INŠPEKCIA NIE JE OPRÁVNENÁ RIEŠIŤ:

Podania a dopyty v súvislosti s poskytovaním služieb elektronických komunikácií. Nespokojní spotrebitelia sa môžu obrátiť na Telekomunikačný úrad SR, ktorý je poverený kontrolou dodržovania kvality a presadzovaním transparentnosti cien poskytovaných služieb elektronických komunikácií a vrátane rovnakého prístupu k nim. Úrad rozhoduje o námietkach proti vybaveniu reklamácie vyúčtovania cien či kvality služieb elektronických komunikácií, dohliada nad používaním poctivých obchodných praktík, ktoré nie sú voči spotrebiteľom nekalé, agresívne či klamlivé, napr. uvádzanie nepravdivých údajov, alebo zamlčanie niektorých údajov zo strany poskytovateľov služieb elektronických komunikácií.

Takze idem podat podnet do Telekomunikacneho uradu SR :)
taiko
23.01.14,10:10
Ako to myslis, ze Ti nemoze dat veduceho? Sak nakracaj za veducim do jeho kancelarie. Ci este stale chces po telefone riesit? Ak hej tak potom prepac , ale tieto peripetie si zasluzis.
KrasnyDen
23.01.14,12:27
Tvoj osobny kontakt na pobocke si strc za klobuk. Nic som nevybavil. Baba sa snazila, aj vyvolavala, ale len mi poriadne zdvihla zaludocne stavy ... Moje reklamacie UZAVRELI ako duplicitne, a povodna reklamacia neexistuje. SKUTOCNE skvely system!

To naozaj nikto z vas nevie o niekom v Telekom manazmente, ktory by zamedzil taketo podvodne konanie zo strany Reklamacneho oddelenia?
buchač
23.01.14,12:32
Ty si svoj " problém " strč niekde inde ....

Do nejakého príslušného teplého otvoru napríklad ....
kudko
27.01.14,07:37
Nie som sadomaso, keby som mal inu moznost, tak ma telekom uz davno moju vypoved na stole. Ide o to, ze taka garazova firma ako telekom nema zverejnene kontakty a cez oficialne kanaly nic nevybavis. Akurat ta naseru. Ale isto maju nejaky ISO blabla o kvalite riadenia a podobne.