Zedci
22.01.14,16:56
Zdravim. Mam otazku... Chcem si predat firemne neodpisane auto co ma zostatkovu cenu cca 12tis € sebe ako konatelovi fyzickej osobe. Samozrejme nemam 12tis € . Je mozne predaj realizovat na splatky ? Na auto bol odpocet DPH. Firma takisto nema prostriedky na zaplatenie DPH jednorazovo z celej sumy. Je moznost povedzme raz za 3 mesiace vystavit FA s danou splatkou pod dobu x rokov a DPH odvadzat postupne ? Viem ze pri liesingovkach to bolo tak ale ci to moze byt aj v mojom pripade neviem.

Dakujem za odpoved.
richterova.katka
30.01.14,18:02
môžete to riešiť zálohovými platbami, napr. 12 mesačných splátok. na základe prijatej zálohy (splátky) sa vystaví faktúra k prijatej zálohe a odvedie sa DPH. Po zaplatení všetkých záloh sa vystaví faktúra za dodanie tovaru (predaj vozidla- dôjde z prevedu vlastníctva), keďže už DPH bolo odvedená z prijatých záloh, tak pri konečnej faktúre bude DPH nula, resp. zvyšná DPH z poslednej splátky, podľa toho čo celková záloha bude vo výške 100% alebo menej.Odporúčam urobiť zmluvu o budúcej kúpnej zmluve, kde bude uvedený predmet - vozidlo, spôsob platby - zálohy vopred, spôsob odovzdania predmetu zmluvy - po zaplatení poslednej zálohy a pod.
Zedci
06.02.14,19:37
Jedna sa o to ze som chcel byt ja vlastnik auta pretoze firma prechadza na noveho majitela. Ja uz nebudem ani konatel. Chcem auto vylucne vlastnit hned nie az po dosplacani... je to mozne aj tak realizovat na splatky a odvadzat dph postupne ? Dakujem
KEJKA
06.02.14,19:49
nemôžeš predať na splátky, nie si LZ spoločnosť. Ak chceš byt majiteľom hned - dôvody sú jasné - tak musí mať firma peniaze aspoň na tú DPH. Je predsa možnosť dohodnúť sa pri prevode OP s novým spoločníkom.