Maria Hamary
22.01.14,18:19
Bratova manzelka brala opatrovne na moju mamu a ju vobec neopatrovala. Mama od nej byvala asi 30 kilometrov. Brat ktory je psychologicky naruseny mamu navstivoval a oberal o penziu. Nakoniec ked sa mama dostala do vazneho zdravotheho stavu on ju nezobral k lekarovi az uz ked bola napolo mrtva. Vtedy ho napadlo zavolat sanitku a jeho manzelka vobec pri tom nebula. Ja ju chcem dat na sud kolko rokov od smrti mami mam na to a kam ju nahlasit. Jej nezodpovednost priviedla mojej mame smrt. Mama zomrela z toho ze bola dehydrovana
tictac7
22.01.14,17:31
1. Teraz ťažko niečo dokážeš.
2. Dehydratácia u starých ľudí je bežná vec - zabúdajú piť - nepociťujú smäd
...a len tak mimochodom, Ty si kde bola? Veď to sa určite neudialo zo dňa na deň. Nič si nevidela? Prečo si to nerišila hneď, keď vznikol problém?
Tweety
22.01.14,17:48
pohodlnejšie je váľať vinu na iných ale to svedomie neupokojí
tictac7
22.01.14,18:09
....no veď toto a len žlč okolo seba budú pľuvať! FUJ!
arizona
22.01.14,19:25
Svoju matku nechas opatrovat osobe o ktorej pises, ze sa nestarala, byvala 30 km daleko a tvojmu psch. choremu bratovi ???
Je snad jasne, ze ked opatrovatel byva 30 km od opatrovaneho, ze nie je s nim 24 hodin a ze nemoze zavolat sanitku v pripade nejakej necakanej zdr. prihody.

To si nevedela skor? Kde si bola doteraz? Co chces vysudit? Tvojej matke to uz zivot nevrati a na sude budes musiet aj ty vysvetlovat,preco si nepomohla matke skor...To, ze nejaka pribuzna poberala na matku par korun opatrovatelskeho prispevku a ty si sa spoliehala na jej vzdialenu starostlivost moc neobstoji !

Ak si mala podozrenie na neposkytovanie starostlivosti, mala si moznost nahlasit tuto skutocnost na UPSVAR a ziadat zmenit opatrovatela.
Vies o tom, aj aj v domovoch dochodcov, ci podobnych zariadeniach je dehydratacia casty problem? Nie preto, ze by im neposkytovali dostatocnu starostlivost,ale preto, ze stari ludia casto pit odmietaju,alebo ich osetrovatelky donutia pit iba minimalne. Pri dnesnom stave nasho zdravotnictva je asi naivne si mysliet,ze budu prijmat a podavat infuzky vsetkym tym starym ludom...