zuzana
22.01.14,19:59
Tí, ktorí doteraz nepoužívali v MRP Pokladničnú knihu/Vizuál.systém/, ale účtovali ste rovno do peňažného denníka, začali ste ju teraz kvôli kontrolnému výkazu používať? Lebo v pokeci od tvorcu programu ju odporúčajú používať a účtovať pokladničné doklady cez ňu, aby to šlo správne do kontrolného výkazu.
AnnaK
22.01.14,19:26
Ešte som v minulom roku ale od 1.1.2014 budem určite používať pokladničnú knihu. V podvojnom účtovníctve ju už používam cca 2-3 roky.
Čo som pozerala, bude sa zadávať variabilný symbol aj pôvodné číslo faktúry a súčasne aj typ dokladu, t.j. riadny daňový doklad, zjednodušená faktúra, doklady ERP, a pod.
zuzana
23.01.14,12:46
Ak už mám zadanú pokladňu v pokladničnej knihe , ktorú nepoužívam ako ju vymažem alebo prepíšem číslo pokladne na 1?
jana007
23.01.14,13:09
Ak už mám zadanú pokladňu v pokladničnej knihe , ktorú nepoužívam ako ju vymažem alebo prepíšem číslo pokladne na 1?
Nastavenie - Peňažný denník - Zoznamy - Účty a pokladne - editacia a tam si to prepíšeš
zuzana
27.01.14,08:17
A nedalo by sa pokračovať a účtovať pokladňu iba do účtovného denníka ako doteraz?
sattelitka
19.02.14,18:31
ale dá, ja som to vyskúšala , pokladničnú knihu nepoužívam, rovno do PD.
Alenita22
21.04.14,16:21
ale dá, ja som to vyskúšala , pokladničnú knihu nepoužívam, rovno do PD.

skusam to robit cez penazny dennik, ale kde tam davas to povodne cislo dokladu ? ako sa to potom dostane do kontrolneho vykazu ? ajajaaaj som z toho cela popletena
cacka
21.04.14,16:28
Chvíľu som pokladničnú knihu používala ((ne)bavilo ma to asi 2 mesiace)....nahadzujem rovno do PD a pokiaľ potrebujem pri PHM použiť 80%, tak ten jeden pohyb dáme cez tú pokl.knihu. A čo sa týka pôvodného čísla dokladu, tak ten sa predsa používa pri faktúrach a tie nahadzujem vždy najskôr do knihy faktúr, kde táto možnosť je.
Alenita22
21.04.14,16:38
Tieto info potrebujem pre maminu, ja robim PU a jednoduche som uz par rokov nevidela ... Takze ona odvadza DPH kvartalne ... takze teraz - nepytaj sa preco tak neskoro - segra rodi svoje prvodrodene dieta, tak mamina sa doteraz nevedela k tomu dokopat + velka noc :) Takze je na mne jej to zistit :( Mamina ma potraviny - dodavatelske faktury uctovala normalne cez penazny dennik doteraz ako nakup tovaru - ziadne faktury neuctovala - moze to tak aj teraz robit ? Ma par vydanych faktur - tie uctuje normalka cez vydane faktury ... Potom si tam uctuje BU a podobne .. Ma program MRP ... Tak teraz neviem co s tymi prijatymi fakturami od dodavatelov ... mamina vlastne ani nevie ci uctuje VPD alebo PF :( uz dlhe roky si to robi sama ma to tak naucene ...... :( pomoooc
Tamila
22.04.14,07:20
Tieto info potrebujem pre maminu, ja robim PU a jednoduche som uz par rokov nevidela ... Takze ona odvadza DPH kvartalne ... takze teraz - nepytaj sa preco tak neskoro - segra rodi svoje prvodrodene dieta, tak mamina sa doteraz nevedela k tomu dokopat + velka noc :) Takze je na mne jej to zistit :( Mamina ma potraviny - dodavatelske faktury uctovala normalne cez penazny dennik doteraz ako nakup tovaru - ziadne faktury neuctovala - moze to tak aj teraz robit ? Ma par vydanych faktur - tie uctuje normalka cez vydane faktury ... Potom si tam uctuje BU a podobne .. Ma program MRP ... Tak teraz neviem co s tymi prijatymi fakturami od dodavatelov ... mamina vlastne ani nevie ci uctuje VPD alebo PF :( uz dlhe roky si to robi sama ma to tak naucene ...... :( pomoooc
dodávateľské faktúry musí nahodiť cez prijaté faktúry, do okienka pôvodné č. dokladu musí nahodiť č. faktúry presne tak, ako je uvedené na došlej fa, aj so znakmi (:-/), dátum dodania, dátum odpočítania DPH a správne IČ DPH.
Alenita22
22.04.14,07:29
ok dakujem za radu :) to som potrebovala pocut :) vecer som si citala knizku o jednoduchom ucte tak som si zase myslela ze bude uctovat cez pokladnicnu knihu alebo rovno cez penazny dennik kedze sa uctuje o prijmoch a vydavkoch - cize som si myslela ze musi uctovat VPD ktorym tu fakturu zaplatila nie fakturu ... ja som v tom uz veru stratena po rokoch od skoly a praxe :)
Tamila
22.04.14,07:57
VPD zaúčtuje ako úhradu došlej faktúry a zároveň do peňažného denníka.