aiwan
22.01.14,20:12
Ahojte, celý deň hľadám relevantné info, no neviem sa dopracovať k jednoznačnej odpovedi, tak píšem sem:
Chcem sa zamestnať v s.r.o. v ktorej som spoločníkom aj konateľom (bez nároku na odmenu z výkonu funkcie konateľa). Malo by ísť o pracovnú zmluvu na HPP s príjmom vyplácaným raz - 2x ročne, teda nepravidelným. Čo sa týka SP, tam je mi to jasné, ale ako sa mám prihlásiť do ZP a ako platiť odvody do ZP?

Volal som do VSZP, kde mi bolo povedané, že ako poistenec sa prihlásim len na deň, v ktorom mi bude vyplatený príjem, tento deň sa hneď aj odhlásim a na ostatné dni roka budem vedený ako samoplatiteľ, keďže iný pracovný pomer nemám. Znamenalo by to platiť zbytočne vyššie odvody, nielen z príjmu, ale + väčšinu roka ako samoplatca.

Podľa tejto informácie to takto funguje pri všetkých pracovných pomeroch a dohodách s nepravidelným príjmom.
https://www.vszp.sk/platitelia/tlaciva/oznamenie-zamestnavatela/#rnav1
Vie mi niekto potvrdiť, či to je skutočne tak?

Pre info - tento model som chcel zvoliť kvôli úspore na odvodoch do SP (nepravidelný príjem = nižšie odvody o nemocenské a v nezamestnanosti) a menej papierovačiek a výkazov...

Vďaka za odpovede a názory.