Klara321
22.01.14,20:31
Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť v nasledovnej veci:

V priebehu roka sme ako s.r.o. zmenili sídlo z jedného okresu do iného ale v rámci jedného kraja. V súvislosti s tým sme na dopravnom inšpektoráte odhlásili naše MV v jednom okrese a prihlásili v druhom, čiže máme nové EČ vozidla. Auto bolo neprerušene v priebehu roka používané na podnikanie, takže mňa ani nenapadlo, že by sa zmena EČ vozidla mohla posudzovať ako zánik daňovej povinnosti. Je to tak? Mali sme povinnosť poslať na DÚ oznámenie o zániku daň. povinnosti a uvieť tam staré EČ vozidla? A následne teraz v Januári podať DP k MV s novým EČ za príslušný časť zdaň. obdobia a tiež starým EČ za zdaň.obdobie, kedy bolo platné? To je pekná hlúposť. Nechápem čo to tak komplikujú, keď je to to isté auto...lepšie by bolo, ak by sa namiesto EČ vozidla ohlasoval na DÚ VIN vozidla, ktorý sa nikdy nemení.
nika.sum
22.01.14,19:52
Odstavec 5)

§ 99
Správa dane

(1) Správu dane z nehnuteľností podľa § 2 ods. 1 písm. a) vykonáva obec, na ktorej území sa nehnuteľnosť nachádza.

(2) Správu miestnych daní podľa § 2 ods. 1 písm. b) až h) a poplatku podľa § 2 ods. 2 vykonáva obec, ktorá ich na svojom území zaviedla.

(3) Správu miestnych daní podľa § 2 ods. 1 a poplatku podľa § 2 ods. 2 vykonávajú v Bratislave a v Košiciach mestské časti, ak tak ustanoví štatút mesta.46a)

(4) Správou miestnych daní podľa § 2 ods. 1 a poplatku podľa § 2 ods. 2 nie je možné poveriť iné právnické osoby alebo fyzické osoby.

(5) Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. b), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla stálej prevádzkarne alebo inej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky. Ak vznikne daňová povinnosť v priebehu zdaňovacieho obdobia, správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný ku dňu vzniku daňovej povinnosti. Na zmenu miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.
Klara321
22.01.14,20:36
Hmm....tak teda ako máme to DP podať a mali sme to oznamovať alebo nie???? Prosím ľudskou rečou ak sa dá...paragrafy som si prečítala ale čítanie medzi riadkami mi robí problém :(( A mám taký pocit, že naša správkyňa má v tom tiež guláš :)
nika.sum
22.01.14,20:40
treba podat tam kde bolo evidovane MV k 31.12. predchadzajuceho roka, cize vo vasom pripade k 31.12.2012. Jasne je napisane, ze na zmenu miestnej prislusnosti v priebehu zdanovacieho obdobia sa neprihliada.
Klara321
22.01.14,20:49
Takze do dan.priznania uvediem stare EC vozidla? A nove mam oznamit kedy a ako? Prepacte, mozno sa Vam moje otazky zdaju "odveci" ale mne dnes nasa spravkyna povedala, ze som zmenu EC mala oznamit do 30 dni a ze mam podat DP s novym EC vozidla. DP podavam elektronicky, takze na ktorom urade skonci netusim :D
nika.sum
22.01.14,20:56
nie su od veci, toto som este neriesila, ja by som podala so starou SPZ a teraz im oznamte do konca januara zanik. Buduci rok podate s novou SPZ, snad sa niekto este vyjadri kto ma skusenost s takouto situaciou.