vvaalliinnaa
23.01.14,07:16
Dala som si robiť zubný mostík a po 2 týždňov začali problémy. Zapálili sa mi ďasná, opuchla mi tvár a svrbeli ma oči. 1 mesiac som chodila k zubárovi a ten mi liečil zapálené ďasná. Potom mi dal robiť skúšku na alergiu, tak som alergická na kov, ktorý bol pod mostíkom. Mostík mi musel stiahnuť a zápal ustupuje. Teraz nemám zuby, ba ani 700 EUR, čo som zaplatila. Ako mám ďalej postupovať, kto mi uhradí finančnú stratu.
tictac7
23.01.14,06:45
....vymáhaj si náhradu škody u toho, kto Ti spôsobil túto alergiu.... žaluj predkov a prírodu.... Na toto fakt nič iné neviem odpovedať.

Hádam nechceš, aby Ti to zubár zaplatil?
vvaalliinnaa
24.01.14,06:15
no tak si to dobre napísal, ale lekár sa ma nepýtal o žiadnej alergii, ba dokonca ani sama som nevedela, že vôbec alergiu mám, tak potom čo ??? kde sa mám obrátiť
Andy Kralik
24.01.14,06:34
"kde sa mám obrátiť"


môžeš to skúsiť riešiť ako reklamáciu.. ale pochybujem že uspeješ. predpokladám že mostík ako taký je bezchybný.

môžeš skúsiť žalobu na súde, ale s pochybným výsledkom.. musela by si preukázať že niečo zanedbal.. ale keď si sama nevedela že si alergička.. je pravdepodobné že sa ťa pri prvej návšteve aj spýtal či nie si na niečo alergická a má to zaznamenané.

ja by som skúsil zubára.. napr. či by ti nedal napr. zľavu na nejaký nealgerizujúci mostík ak taký existuje..
Peggynka
24.01.14,06:37
Zhoda náhod;on sa ťa nepýtal a keby sa ťa pýtal,povedala by si,že nemáš alebo nevieš?Ja by som to brala asi takto:buď rada,že to skončilo takto, 700€ ešte v živote uvidíš,ale mohla si dopadnúť aj horšie (anafylaktický šok nerozchodíš).
http://primar.sme.sk/c/4117310/alergia-charakteristika.html
kopretinka
24.01.14,07:16
:eek:
ja som alergická na cigaretový dym.......kde sa mám sťažovať a od koho mám pýtať odškodnenie?
BXLmiami
24.01.14,07:24
Toto nebola chyba zubára,takže nemyslím,že je to možné nejako reklamovať alebo vysúdiť.Treba presne dovyšetrovať alergie na špecializovaných pracoviskách,aby sa situácia nabuduce nezopakovala.Bežné ambulancie tieto testy nerobia,skôr nemocnice majú testy na špeciálne zubné materiály.V tomto prípade by testovanie mala hradiť poisťovňa.
Peggynka
30.01.14,10:37
Toto nebola chyba zubára,takže nemyslím,že je to možné nejako reklamovať alebo vysúdiť.Treba presne dovyšetrovať alergie na špecializovaných pracoviskách,aby sa situácia nabuduce nezopakovala.Bežné ambulancie tieto testy nerobia,skôr nemocnice majú testy na špeciálne zubné materiály.V tomto prípade by testovanie mala hradiť poisťovňa.
Asi by sa mali zubní lekári na to pacientov pýtať pred výrobou náhrad.Kto z pacientov má poňatia,z čoho sa to robí,nie?