EKO-HAUS
23.01.14,08:49
Chcela by som sa spýtať. Na školení nám povedali, že opäť platí možnosť iba oznámiť predĺženie lehoty na podanie DP tak FO ako aj PO ako to bolo pri DP za rok 2011 (bez žiadosti). Že táto možnosť bola zrušená len pre daňové priznanie za rok 2012. Je to pravda? ďakujem
Llívia
23.01.14,08:09
Je to pravda.

Zákon o dani z príjmov

§ 49 Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
3) Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa odseku 2, sa na základe
a) oznámenia podaného príslušnému správcovi dane128) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2, predlžuje táto lehota najviac o tri celé kalendárne mesiace s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii; daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná,

§ 52t Prechodné ustanovenia k úpravám účinným od 1. januára 2013
(7) Ustanovenia § 49 ods. 3 písm. a) a b) sa nepoužijú pri podaní daňového priznania, ktorého posledný deň lehoty na podanie pripadne na kalendárny rok 2013. Daňovníkovi, ktorý je povinný podať daňové priznanie po uplynutí zdaňovacieho obdobia v lehote podľa § 49 ods. 2 a súčasťou jeho príjmov sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí okrem daňovníka v konkurze alebo v likvidácii, sa na základe oznámenia podaného príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania podľa § 49 ods. 2 predlžuje lehota na podanie daňového priznania najviac o tri kalendárne mesiace, pričom koniec tejto predĺženej lehoty musí byť stanovený na posledný deň jedného z týchto troch kalendárnych mesiacov. Daňovník v oznámení uvedie skutočnosť o príjmoch zo zdrojov v zahraničí a predĺženú lehotu podľa druhej vety; v tejto predĺženej lehote je daň aj splatná.
EKO-HAUS
23.01.14,13:04
ďakujem
balunka
18.03.14,15:10
prosím vás,pozrite sa niekto na to oznámenie,mám to dobre,hlavne ten paragraf,môžem to poslať aj poštou ?
kn-alka
18.03.14,15:58
balunka
18.03.14,16:20
ďakujem,veľmi si mi pomohla,musím uviesť dôvod,prečo mám odklad ?Nie je to preto,že by som mala príjem zo zahraničia,proste to nestíham .Dotýčná osoba,ktorej to robím je v zahraničí a nemám všetky doklady