julliana72
23.01.14,12:37
Dobrý deň, prosím o radu. V roku 2013 som od júna pracovala a stále pracujem na dohodu o pracovnej činnosti (pravidelný príjem). Som evidovaná na UP a nepoberám žiadne dávky. Za rok 2013 som na dohodu zarobila 416,--Eur. Môžem požiadať zamestnávateľa o rzd? Ďakujem za pomoc.
Tweety
23.01.14,11:40
Môžeš, ak bola odvedená nejaká daň, tá sa ti vráti.

preddavky na daň boli v sume 68,42 Eur, ale nemala som podpísané u zamestnávateľa vyhlásenie, preto mi v mzdová účtovníčka povedala, že mi rzd nemôže urobiť a radí mi podať daňové priznanie. ako mám teda postupovať?
AK chceš, aby sa ti preddavky vrátili, musíš podať DP. Zamestnáv. ti dá potvrdenie o zdaniteľnom príjme, a na jeho základe urobíš DP. Kópiu potvrdenia priložíš k DP.
julliana72
23.01.14,11:50
preddavky na daň boli v sume 68,42 Eur, ale nemala som podpísané u zamestnávateľa vyhlásenie, preto mi v mzdová účtovníčka povedala, že mi rzd nemôže urobiť a radí mi podať daňové priznanie. ako mám teda postupovať?
julliana72
23.01.14,12:02
Ďakujem veľmi pekne za radu. Ešte sa spýtam, ak by to vyhlásenie bolo podpísané mohla by som žiadať o RZD? Je tam reálne nejaká zmena v odvádzaní dane vzhľadom nato či je alebo nie je vyhlásenie podpísané?
Tweety
23.01.14,12:03
ÁNo, mohla by ti firma urobiť RZD, ak by si ho mala podísané, mesiačne by si mala menšiu daň. Takže je to výhodnejšie.