DexterSR
23.01.14,11:50
Dobrý deň, chcem sa spýtať jednú otázku. Som študent VŠ, externista, teraz končím 3. ročník a mám 23 rokov. Rozmýšľam že by som šiel na denné štúdium niekde inde zase od 1. ročníka, budem si za školu platiť?
avalik
23.01.14,11:03
ano, kazdy stupen studia je mozne bezplatne studovat len raz a v urcenej dlzke
DexterSR
23.01.14,11:11
Myslel som si, že ak som si platil za externé štúdium, tak sa to neberie ako bezplatné štúdium. takže prvý stupeň by som si platil sám a druhý už nie? Dobre to chápem?
monika1991
23.01.14,11:13
tak to neviem isto, prakticky by si si nemal platiť študium, nakoľko si teraz platil a nebolo ti to poskytované bezplatne,platí sa za nadštandartnú dĺžku študia,či sa to berie aj takto to neviem určite ale však popýtaj sa na škole kam by si chcel ísť,káždá škola má ,,milióóón,, referentiek, hádam ti niektorá z nich aj odpíše, neviem presne kedy by si dovŕšil potom 26 rokov, ale ak by si dovŕšil vek 26 pred začiatkom 3.-tieho ročníka určite ti ho dajú zaplatiť, nakoľko na Slovensku sa poskytuje vysokoškolské vzdelania denného typu bezplatne len do 26 rokov a následne ak by si chcel ísť na 2.stupeň ten či denne alebo externe, musel by si si ho platiť
DexterSR
23.01.14,11:22
Ďakujem za odpoveď, veľmi mi pomohla a idem hneď písať do školy
DexterSR
23.01.14,15:29
Tak už mi aj odpísali, citujem: ,,Ak študujete externe a toto štúdium máte spoplatnené, platiť nebudete. Máte nárok na 6 rokov denného štúdia bez platenia školného zo zákona. Platíte v prípade, že ste už študovali na dennom štúdiu bez platenia školného. Vekové ohraničenie na štúdium neexistuje(žiadna diskriminácia), akurát po 26 nemáte nárok na sociálne štipendium, jedine ako samostatne posudzovaná osoba – žijete sám bez rodičov.S pozdravom študijné. ´´ tak už viem všetko čo som chcel vedieť, ale aj tak ďakujem ešte raz za Vaše postrehy.