evitaso
23.01.14,13:04
prosím Vás mám nárok na Pn z DNP, keď som sa bola 18. 12. 2013 pripoistiť a na radu pracovníčky som si pripoistila nem. a dôchodkové poistenie = 22,4% a 20. 12. 2013 som bola vypísaná PN. Hneď toho 20-tého dom si zaplatila DNP za dva dni. Dostala som rozhodnutie že nemám nárok na PN z DNP až po 270 dňoch. Poslala som odvolanie na základe § 31 odst. 2 zákona 461/2003 ak vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky v kalendárnom mesiaci, v ktorom povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osobe a dobrovoľne nemocensky poistenej osobe prvýkrát vzniklo nemocenské poistenie, vznikne nárok na nemocenskú dávku, ak za tento mesiac zaplatili poistné na nemocenské poistenie najneskôr v posledný deň splatnosti poistného na nemocenské poistenie.

Je to správne ak mi neuznali PN z DNP tak si musím DNP platiť aj počas PN. Dostala som výzvu zo soc. poisťovne
veronikasad
27.01.14,12:36
Máš splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch ? Odkedy trvá tvoje súčasné zamestnanie ? (do 270 dní sa započítava aj predch. ukončený prac.pomer)