AVl
23.01.14,12:34
Dobry den,
bolo mi povedane, ze mam narok na 7 jednodnovych navstev u lekara, ktore sa mi budu ratat ako by som bola v praci. Týchto 7 jednodenných navstev u lekara je na mna a vraj dalsich 7 dni mam narok, ked idem ako doprovod s detmi.
Ako to je? Mam naozaj 7 dni narok na jednodnovu navstevu u lekara skrz mna a dalsich 7 dni ked pojdem ako sprievod s maloletym dietatom?
Je to 7+7?
Dakujem za odpoved.
an-ps
23.01.14,11:35
7+7
Llívia
23.01.14,11:36
Je to 7 dní na tvoje ošetrenie/vyšetrenie a 7 dní na sprevádzanie rodinného príslušníka. Tieto dni nie sú platené ako keby si bola v práci, ale ako prekážka v práci na strane zamestnanca (priemerom)..
Tweety
23.01.14,11:38
(2) Zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi pracovné voľno z týchto dôvodov a v tomto rozsahu:
a) vyšetrenie alebo ošetrenie zamestnanca v zdravotníckom zariadení
1. pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak vyšetrenie alebo ošetrenie nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
2
) sprevádzanie
1. rodinného príslušníka do zdravotníckeho zariadenia na vyšetrenie alebo ošetrenie pri náhlom ochorení alebo úraze a na vopred určené vyšetrenie, ošetrenie alebo liečenie; pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne len jednému z rodinných príslušníkov na nevyhnutne potrebný čas, najviac na sedem dní v kalendárnom roku, ak bolo sprevádzanie nevyhnutné a uvedené úkony nebolo možné vykonať mimo pracovného času,
(7) Náhrada mzdy sa poskytne v sume priemerného zárobku zamestnanca.