matthew_tv
23.01.14,13:52
Zdravím Vás.

Dávnejšie som vytvoril tému, ktorá sa týkala poisťovne Rapid life a poistnej udalosti, ktorú som v téme opísal. Aby to bolo prehľadnejšie a tu sa riešili len veci, ktoré patria sem, zakladám novú tému.

Každopádne, situáciu popíšem znovu.
Otcovi bola diagnostikovaná rakovina. V životnej poistke od Rapid life (niekdajšia PČSP [prvá československá poisťovna]) mal zahrnuté pripoistenie SPEKTRUM KLASIK, ktoré zabezpečovalo to, aby poistníkovi bola dohodnutá suma vyplatená.
Tak sa teda odoslal do poisťovne list s vecou oznámenia poistnej udalosti, kde sa priložili aj kópie lekárskych správ, ktoré dosvedčovali otcovu chorobu.

List aj s lekárskymi správami bol odoslaný dňa 29. 10. 2013. Trvalo im viac než dva týždne, kým odoslali odpoveď. 14. 11. 2013 odoslali list s tým, že zamietajú žiadosť, keďže pripoistenie v nemáme zahrnuté.

Medzitým sa otcovi stav výrazne zhoršil, takže sme riešenie tejto veci odložili na bok...až do dňa, kedy otec umrel, t. j. 22. 11. 2013. Dňa 29. 11. 2013 som odoslal úmrtný listk, list od obhliadkového lekára, znovu aj lekárske správy a kópiu poistnej zmluvy, na ktorej sa pripoistenie nachádzalo.

Prešli celé týždne, no neprišla žiadna odozva. Až 9. 1. 2014, čiže po ŠIESTICH týždňoch prišla odpoveď od poisťovne. Prišiel starší pán, ktorý sa nepredstavil ani nepreukázal identitu, tvrdil jedine to, že je z danej poisťovne. Po krátkej debate oznámil, že sa vec presúva na likvidačné oddelenie, nakoľko je tu podozrenie z poistného podvodu, keďže originál zmluvy sa nezhoduje s kópiou. Prisľúbil, že nasledujúci deň sa vráti a ukáže nám aj originál zmluvy, ktorý má doma.

Nasledujúci deň však nikto nedošiel, dotyčný človek dodnes stále nedošiel.
Na to som kontaktoval poisťovňu dňa 17. 1. 2014 a oznámil jej, že nás navštívil akýsi neznámy človek, ktorý tvrdil, že je od nich. Všade mi kázali volať na iné číslo, vystriedal som asi 3-4 čísla, kým som sa skutočne dovolal k niekomu, kto bol ochotný so mnou komunikovať. Bola to pani, ktorá tvrdila, že vec posúvajú právnikovi, čím oni nebudú mať prístup k daným tlačivám a bude s nami komunikovať už len právnik. Zároveň však povedala, že nám 15. 1. 2014 zaslali list, v ktorom je pár otázok týkajúcich sa zmluvy (či bol niekto iný pri uzatváraní a pod.). List došiel až 22. 1. 2014, takže je otázne, kedy ho skutočne posielali, či to nebolo po telefonáte so mnou. Ďalšia vec, ktorá ma zaujala, je tvrdenie, že stratia prístup k tlačivám, priebehu vyšetrovania a pod, keďže to posunú právnikovi. V liste nás však žiadajú poslať vyjadrenie priamo im, aj samotný človek tvrdil, že je z poisťovne. No ale v poriadku, zrejme majú akéhosi vlastného právnika a v hlavách to majú trošku popletené, nakoľko každý z nich hovorí niečo iné.

V ten deň im tam volala aj mama, takisto ju prehadzovali z linku na linku, kým sa jej dostalo odpovede, aby sme ich už nekontaktovali telefonicky, ale len písomne, po čom jej zložili. Od tej chvíle sa mama na žiadne z ich čísel nedokáže dovolať (samozrejme, zablokovali ju), s CLIR to je bezproblémové.

Čo sa písomnej komunikácie týka, trvá im mesiac, kým sú schopní napísať odpoveď, tak prečo by som mal čakať, keď sa dajú veci riešiť aj telefonicky?

Každopádne, list ktorý došiel včera (mama ho dnes prevzala), obsahuje celkom zaujímavé tlačivá. Jedným z nich je dotazník, o ktorom panička rozprávala, ďalším tlačivom je kópia originálu zmluvy od nich, ďalším je vyjadrenie poisťovne k prešetrovaniu poistného podvodu.

Údajne kontaktovali človeka, ktorý poistku vytváral a ten uviedol, že písmo na kópii, ktorú máme, nie je jeho. To je maximálna hlúposť, nakoľko každý jeden znak na kópii je identický so znakmi na originále. Samozrejme, až po čiastky.

Tam už sa kópia s originálom nezhoduje, avšak nie v písme, len v danej sume a pozícii čísel.

Pán, ktorý u nás vtedy bol, nám však tvrdil, že ak sa pán Branislav V., ktorý poistku vytváral, neprizná, pristúpia k preskúmaniu písma. K tomu však nedošlo alebo sa o ňom v liste len nikto nezmienil.

Mame sa pomocou známych v obci, v ktorej momentálne Branislav V. býva (aj keď starší pán, ktorý nás navštívil, tvrdil čosi iné), podarilo dostať telefonicky k tomu človeku. Sľúbil, že sa zajtra zastaví poobede u nás doma.

To som teda strašne zvedavý.

Dnes plánujem kontaktovať aj Asociáciu užívateľov služieb, po dopísaní príspevku skúsim kontaktovať zo svojho čísla aj poisťovňu (mám čísla dve, volal som im len z jedného).

Neviem vôbec, ako sa ďalej hnúť s touto vecou...vyhľadať právnika (finančne na tom nie sme najlepšie...) alebo len zaslať odpoveď na otázky poisťovne a čakať mesiac-dva na odpoveď?

Ak zajtra pri návšteve Branislava V., ktorý poistku s otcom uzatváral, položím na stôl mobil a bez jeho vedomia budem priebeh rozhovoru nahrávať za účelom neskoršieho využitia ako dôkazového materiálu, bol by to veľký problém?

//Po telefonáte. Vraj nič cez telefón riešiť nebudú, lebo takto sa to nedá, vraj treba poslať list. Keď som ich upozornil na to, že im trvá vždy minimálne mesiac, kým sú schopní odpovedať písomne, ohradila sa pani na telefóne, že je to z dôvodu, že všetko ide na právnické oddelenie a oni majú 30 dní na to, aby vec riešili. Keď som poznamenal, že akýsi ich právnik u nás už bol a mali sme sľúbené, že dôjde znovu, tak si zapísala číslo zmluvy, meno a tel. č. s tým, že ho bude kontaktovať a dá mi vedieť, ako to s tým je.


////Ešte otázka...je nejako zákonom stanovená lehota, v ktorej musí poisťovňa sumu vyplatiť pozostalým? Ak áno, tak by som na nich za to mohol podať trestné oznámenie či sťažnosť, keďže sa nevyplatili ani peniaze, ani z ich strany nebolo podané žiadne trestné oznámenie. Ak majú podozrenie, že otec alebo mama spáchali poistný podvod, prečo teda mamu nežalujú, ale len naťahujú vec?
misoft
23.01.14,14:25
mimotemy


položím na stôl mobil a bez jeho vedomia budem priebeh rozhovoru nahrávať za účelom neskoršieho využitia ako dôkazového materiálu, bol by to veľký problém?


Bol. Zhotovenie zvukového záznamu musíš oznámiť, zvukový záznam získaný tajne (nelegálne) je na súde nepoužiteľný.......
matthew_tv
23.01.14,14:28
To som si aj myslel...bez súhlasu nahrávanej osoby to nemôžem ani nahrávať, ani použiť, no myslel som, že v takomto prípade by to aspoň na súde obstálo :/
misoft
23.01.14,14:30
Myslel si - a zle.
GORANA
23.01.14,14:39
Zdravím, najdite si na webe "diskusné fórum rapid life" , tam sú kontakty na spotrebiteľské združenia a ich právnikov, len si to musíte prebŕľať, ktorý Vám je bližšie. Touto záležitosťou sa zaoberá aj pani Pajtášová so svojim združením z Košíc. Za 50 eur asi.
matthew_tv
23.01.14,14:59
Dobrý podvečer.
Ďakujem za Vašu odpoveď, fórum som našiel, je skutočne rozsiahle, čo sa príspevkov ohľadom Rapid Life týka, mám teda čo robiť.
Chesapo
12.10.14,16:45
tak neviem ako zakony, ale nahrat by som ho nahral tak ci tak, bez jeho vedomia, minimalne by som ho mohol vydierat... keby doslo k najhorsiemu :D proste ak sa chcem byt so svinou, musim sa zaspinit... ale lahko sa mi hovori, pochopitelne, tento prispevok nie je za ucelom navadzania na trestny cin blabla.. blaaablablabla..

v USA takyto zakon neplati, staci ak vie jedna strana o nahravani, preto bojkotujem slovenske zakony, ktore mi nedovolia zhromazdit dokaz. alebo to nahrat a spytat sa spatne.. ale to je to iste, "nelegalne" ale MORALNE !

cize sa to neda obist tak, ze kamos sa ta spyta, ci moze nahravat tvoj rzohovor s nim a potom sa "nejako pritula pritrafi" dany clovek do konverzacie? ale asi ani to :D

mozno kontaktovat televiziu nejaku by pomohlo, ved pravnik stoji max 1-2 tisic a oni sledovanostou zarobia nasobne viac, takze je to vyhra pre obe strany :)
misoft
12.10.14,17:07
"tak neviem ako zakony, ale nahrat by som ho nahral tak ci tak, bez jeho vedomia, minimalne by som ho mohol vydierat... keby doslo k najhorsiemu proste ak sa chcem byt so svinou, musim sa zaspinit... ale lahko sa mi hovori, pochopitelne, tento prispevok nie je za ucelom navadzania na trestny cin blabla.. blaaablablabla.."
.... a bol by si v srač*ách až po uši!