mex.x
23.01.14,16:21
dobry den,
kupil som pozemok v biskupiciach, momentalne klasifikovany ako zahrada v zastavanej oblasti, pisal som na referat uzemneho planovania ohladom obmedzeni a odpisali mi , citujem "Prípustný v území by bol tzv. polyfunkčný objekt so služobným bytom, veľkosti cca rodinného domu, problémom ale je, že pozemok nemá zodpovedajúci dopravný prístup. Bez zabezpečenia zodpovedajúceho dopravného prístupu na pozemok (dostatočné šírkové parametre, vlastnícke vzťahy), nie je možné na ňom povoliť výstavbu"
vec je taka, ze pristupova cesta je siroka cca 3,5m a sluzi ika ako pristup k 6-7 pozemkom, takze nechapem v com je problem.katastralnu mapu pridavam v prilohe. Potreboval bysom radu, co by bolo pre mna najlepsie spravit, popripade odporucit niekoho, kto by mi stym pomohol, kedze zijem v zahranici a nadialku sa taketo veci vybavuju nafigu. dakujem za kazdu radu a pomoc.
Onko
23.01.14,15:58
Možno je problém v tých vlastníckych vzťahoch. Ak tou prístupovou cestou myslíš parcelu 3974, tá nie je vo vlastníctve mesta, ale v súkromnom vlastníctve, takže teoreticky si ju môžu oplotiť a teba ku tvojmu pozemku tadiaľ nepustiť. Je nutné si odkúpiť podiel aj na tom pozemku, alebo právo prechodu a prejazdu...
Chobot
23.01.14,18:40
A kde tam je pristupová cesta k pozemku? Tiež jeden znchytrákov, ktorí si myslia, že môžu stavať kdekoľvek. To si si pred kúpou nezistil, ako je zabezpečený pristup na pozemok?