felama67
23.01.14,17:57
Prosím o radu, nová zubárka kúpi obchodný podiel od starej zubárke, prejde v OR prepis na nového štatutára - novú zubárku k 21,01,2014. Nemení sa IČO , zostáva pôvodné. Ja idem účtovať tú novú zubnú lekárku, ako sa to má spraviť?
Negoti
23.01.14,17:58
čo spraviť?
veď tá stará zubárka má účtovníčku, s ktorou musíš spolupracovať a prevziať účto a pokračovať v ňom (SRO).....
tictac7
23.01.14,18:57
Prosím o radu, nová zubárka kúpi obchodný podiel od starej zubárke, prejde v OR prepis na nového štatutára - novú zubárku k 21,01,2014. Nemení sa IČO , zostáva pôvodné. Ja idem účtovať tú novú zubnú lekárku, ako sa to má spraviť?

....keď kúpi podiel nezmení sa tak náhodou spoločník? Štatutár môže ostať aj ten, čo bol..... A tak, ako Negoti odpovedala, pokračuješ v účtovníctve tej spoločnosti.
Negoti
23.01.14,19:07
zvyčajne neostáva, kúpou sa mení aj spoločník a aj konateľ.....mám prakt. skúsenosti s takými zmenami......
tictac7
23.01.14,19:10
...Negoti, ja viem. Ja som len zvýraznila zadanie. Ak niekto nevie riadne položiť otázku, tak ťažko pochopí akokoľvek dobrú odpoveď. ....môžeš sa tu potom aj nakolomaž rozliať - a ešte bude urazená/ý, že nevieš pochopiť, čo má on/a na mysli....
Negoti
23.01.14,19:54
Adrianka, ja sa čudujem, že toto nevie a v profile má, že je účtovníčka.......bez komentára.......