jurajzdca
23.01.14,19:17
buchač
23.01.14,18:27
Tam je viacero možností ...

Od samotného stavu batérie - jej veku , cez vadný alternátor , káblovanie , zlé pripojenie kontaktov , prepálená poistka ...

Najlepšie riešenie je maník , ktorý tomu rozumie a hlavne sa na problém pozrie zblízka . Samozrejme , že všetko skontroluje , tak príde na problém ...
ninka24
23.01.14,18:35
autoservis!
buchač
23.01.14,18:37
Príčina nedobíjania je autoservis ???.. ;) :rolleyes: :D :D :D
ninka24
23.01.14,18:50
No mne to to jednoducho nedalo. Alebo aka otazka, taka odpoved. Neviem preco zadavatel, nenatukal otazku do vymyslu s nazvom GOOGLE. Smerovanie by mal jasne okamzite. A vlastne nakoniec aj tak skonci v tom servise, alebo u niekoho kto sa vyzna. :) :D
radomir76
23.01.14,19:16
ak by bolo možné zmerať napätie na svorkách batérie naprázdno a pri naštartovanom motore a napísať typ auta a rok výroby budeme múdrejší.a Ty sa dočkáš fundovanej odpovede., na batérii je tiež uvedený rok výroby.
bjuty smis
23.01.14,19:59
ako budeme múdrejší ???
LukyKs
23.01.14,20:03
ja som mal také, že : Vybehaný kolektor
lujza.j
23.01.14,20:05
"typ auta a rok výroby " to má aký súvis s nedobíjaním batérie....
LukyKs
23.01.14,20:19
Možno boli vyrobené nejaké série s takouto "genetickou" vadou :D :D
LukyKs
23.01.14,20:22
a urkite nedobíja ?
Nie je tam napr, že baterka už stratila časť kapacity ?
(a preto aj dobitá na koľko sa len dá, tvári sa (pri záťaži) ako nedobitá)
bjuty smis
23.01.14,20:23
a ked to odmerá aj pri naštartovanom motore, zistíme, že naozaj nedobíja....
LukyKs
23.01.14,20:28
kým neboli polovodiče, tak to mohol byť aj pripečený regler
taiko
23.01.14,20:29
bateria ma ine napatie naprazdno a pri nastartovanom motore. Z typu a roku vyroby auta sa da zisiti typ pouzitej baterie a z rozdielu napati jej stav. Takze az taku hlupu odpved radomir76 nedal ;)
bjuty smis
23.01.14,20:33
no bud konkrétnejší...ako nám to určí dôvod nenabíjania.?
bjuty smis
23.01.14,21:11
takže zrušíme poradu, ved máme google ??
Chobot
23.01.14,21:13
No na mojej Xsare Picasso mi pri každej jazde svietilo dobíjanie (po pár minútach jazdy sa rozsvietilo a po 5-20 minútach zhaslo. Prvá bola batéria vymenená (servisák "doporučil"). Nepomohlo.

Merali napätia pri vypnutom motore, pri naštartovanom a pri plnej záťaži. Hodnoty boli OK.

V servise vyskúšali vmontovať aj druhú centrálnu jednotku. Nepomohlo.

Zvalili to na alternátor. Ponúkli vymeniť za nový originál (za 300 EUR aj s výmenou). Zohnal som neznačkový za 70 + výmena 50. Pôvodný som odniesol do firmy, čo repasuje alternátory a štartéry. Otestovali, altík bol zdravý, dobíjal pekne a ložiská boli dobré. Mal najazdených 70 tis. km. Kontrolka aj potom svietila, síce menej často, ale aj tak pri každej 3 jazde sa rozsvieti.

Elektrikári v 3 značkových (!!!!) servisoch boli bezradní, nezistili príčinu.

Kúpil som si merač napätia (na obr.) a počas jazdy sledujem, či skutočne nedobíja. Pri rozsvietení kontrolky nie je žiadna zmena v napätí v elektrickom obvode auta, to znamená, že alternátor aj batéria sú OK a dobíjajú (pri jazde dáva altík napätie 14,5 - 14,8 V). Problém bude niekde inde, jednoducho sa nedá zistiť kde. Ale podľa všetkého je to len planý poplach. Je tomu už rok.

Na nate som čítal, že viacerí v zahraničí mali tento problém pri Citroenoch. Proste samá elektrina, polovodiče a tie sú chybové. To nie je ako v škodovke, kde si človek vymenil kábel a šlo sa ďalej.

Takže preto je dôležité presne popísať problém, typ auta. Bez toho budeme len hádať kde je chyba a môžeme ti vymenovať všetky elektrické zariadenia auta ako potenciálneho páchateľa.
Martin1310
23.01.14,21:43
Určenie dôvodu má nejaký postup a toto je súčasť toho postupu.Pokial napätie na batérii pri naštartovanom motore stúpne tak alternátor funguje. Dalej sa musí meraním overiť funkčnosť regulácie dobýjania no a pokial je toto v poriadku tak musí byť zlá už jedine baterka. Vylučovacia metoda ,normálny spôsob hladania chyby.
ninka24
23.01.14,22:01
toto som nemala namysli.Na poradu uz chodim uz nejaky ten rok a posledne vidim ze sem ludia chodia riesit fakt vselico. Ak si zadam zadam problem,ktory bol zadany ako otazka do znameho vyhladavaca, zobrazi mi kopec "auto" for, kde dany problem rozobraty z x uhlov a radia tam "fachmani". nerozumiem preco ludia nedokazu vynalozit kusok namahy a prestudovat danu problematiku, skor ako sem zadaju otazku. Otazku by som sa sa zadala, az vtedy, ak by som sa nevedela pohnut z konkretneho miesta! A vlastne nikto ma aj tak nepresveci ze auto neskonci v sevise - ci uz bude potrebene vykonat merania v danom pripade, kedze predpokladam ze zadavatel asi neje odbornik v problematike, alebo v servise kde mu sa mu pozru na alternator.... takze priatelia dakujem za minusky, ale mam pocit ze PORADA sa posledne mina svojmu povodnemu ucelu.
Chobot
23.01.14,22:08
V tomto máš môj súhlas. Včera ma dostala otázka, že kde dostať film od Daniely Steelovej. No nezabiješ ju? Na poradu vie isť a na Google nie?
ninka24
23.01.14,22:14
Dakujem. Presne toto som tym myslela.
Martin1310
23.01.14,22:17
Ale ninka Ja som mal už tri autá a na každom sa mi semtam niečo pokazilo a ani jedno nebolo nikdy v servise človek ktorý chápe funkciu pravého závitu a dokáže zasunúť konektor si dokáže vymeniť aj alternátor aj baterku . Ked chce.
Ale inak súhlasím že zaregistrovať sa tu kôli takejto otázke je minimálne zvláštne.
LukyKs
24.01.14,05:30
Kedysi boli aj ťažšie otázky. Lovím z pamate :
1, Ako si vybrať triesku z prsta

2,
(Keď je zinok ťažký kov, neuškodí mi keď cesnak lisujem na zinkovom lise , resp ) koľko zinku zjem
LukyKs
24.01.14,05:33
M : dobýja sa hrad / žena (tá občas aj dobíja :D )
buchač
24.01.14,06:41
ninka24 (Dnes 00:01) toto som nemala namysli.Na poradu uz chodim uz nejaky ten rok a posledne vidim ze sem ludia chodia riesit fakt vselico. Ak si zadam zadam problem,ktory bol zadany ako otazka do znameho vyhladavaca, zobrazi mi kopec "auto" for, kde dany problem rozobraty z x uhlov a radia tam "fachmani". nerozumiem preco ludia nedokazu vynalozit kusok namahy a prestudovat danu problematiku, skor ako sem zadaju otazku. Otazku by som sa sa zadala, az vtedy, ak by som sa nevedela pohnut z konkretneho miesta! A vlastne nikto ma aj tak nepresveci ze auto neskonci v sevise - ci uz bude potrebene vykonat merania v danom pripade, kedze predpokladam ze zadavatel asi neje odbornik v problematike, alebo v servise kde mu sa mu pozru na alternator.... takze priatelia dakujem za minusky, ale mam pocit ze PORADA sa posledne mina svojmu povodnemu ucelu.


Kurňa ...že aká múdra ...
Skoro ako ja ...:D :D :D :D :D :D :D
Ale pravda pravdúca je v tých riadkoch uvedená .
pavol54
24.01.14,07:02
1. Neuvádzaš svieti kontrolka dobíjania alebo nie
2. ak svieti kontrolka dobíjania -je chyba medzi rotujúcou výstupnou časťou motora a svorkami akumulátora (klinový remeň vypadnutý kontakt na alternátore, chyba alternátora, zle pripojené svorky akumulátora.
3. ak kontrolka nesvieti tak je chyba v akumulátore(naprázdno vykazuje 12 V, pod záťažou nedáva výkon)
4. Ak ti nechce pretáčať štartér môže byť aj chyba v štartéri potom sa radomír tak nelogicky nepýtal, ak máš starý črep, vylágrovaný štartér všetky baterky sa budú javiť ako nedobité
lujza.j
24.01.14,07:51
Tak si chybu mala automobilka priznat a urobit zvolavačku!