vladors
23.01.14,20:30
mám sniper elite.... a nemôžem to inak hrať ako cez steam. Steam je podľa mňa nepraktický. Keď vlastním "krabicovú" hru, tak si ju naiinštalujem kolkokrát chcem a tolkokrát to budem hrať. Teraz mi ťahá sniper .... cez steam a neviem ako to zrušiť, pričom v CD rome mám svoje cédečko a z toho nič neťahá. Ako to vyriešiť???.
misoft
23.01.14,21:49
No musím ťa poopraviť - krabicová verzia. Pozri si zloženie súborov na CD. Nie je to klasická inštalačka hry. Tam sú len súbory potrebné na doinštalovanie parametrov pre ovládanie hry v PC - jadro hry je u nich na serveri. Tak isto - setup.exe nie je pre hru, ale pre Steam klienta.
Po prihlásení na Steam inštaluješ adresár (Steam), kde sa budú tieto súbory ukladať a v priebehu hry sa k nim bude pristupovať, ale samotná hra tam nie je. Takže potom môžeš to CD-čko kľudne uložiť do škatuľky - už je po nainštalovaní len na okrasu :D.
STEAM to totiž "vylepšil" :( - pre svoj systém VALVE vyžaduje pripojenie k internetu pre všetky hry, ktoré už majú aj logo Steamu - off line sa už hrať nedá.

Výsledok - nezrušíš to - väčšinou sťahuje aktualizácie hry, overuje nainštalované súbory z originálu a porovnáva so svojou databázou.

(I mňa to štve - inštalácia je strašne pomalá i pri 100/100 mbps rýchlosti pripojenia)