01igor
23.01.14,21:39
Zdravím.Mám nezrovnalosť ohladne PZP.Podal som vypoved v 6 týždnov pred výročím zmluvy na POBOČKE !!!poisťovne (tam kde som ju i zakladal)s pečiatkou i podpisom pracovníčky.Avšak poistovna mi tvrdí ,že čas doručenia do sídla som nesplnil nakolko pečiatka z podateľne ústredia bola už v čase kedy sa krátilo 6 týžd. obdobie.Tzn.Z pobočky trvalo 4-5dni dokedy výpoved precestovala na sídlo poistovne.Na viacerych strankach o PZP je spomínane doručenie do poistovne resp.pobocka.Je pravda ze v članku o dorucovani VPP sa uvadza:Písomnosť zasielaná poisťovni sa považuje za doručenú dňom jej prevzatia v sídle poisťovne.No ja som presvedčený že som ju podal v poistovni či to je pobočka alebo centrála by malo byt šuma fuk jedno ,nie?ja som ju nikam neposielal.či už ležala niekde na stole niekolko dni neviem ovplyvnit.Aký je Váš názor,na další postup?
Chobot
23.01.14,20:51
Bola to skutočne pobočka? Lebo poisťovne majú všelijakých agentov a zástupcov, čo nie sú poisťovňa, ale iba sprostredkovateľ. V takom prípade naozaj platí, že dokument je doručený do poisťovne až potom, čo ho ten sprostredkovateľ doručí na ústredie poisťovne. Keby to tak nebolo, mohli by tí sprostredkovatelia robiť machinácie s dátumom podania (prijali by výpoveď po termíne so spätným dátumom).

Ak to bola naozaj pobočka, treba pozrieť v podmienkach, kedy sa považuje písomnosť za doručený. Je dosť možné, že to bude dňom, "... kedy bola písomnosť doručená na adresu sídla poisťovne...". Potom pobočka funguje len ako pošta. Ale včasné doručenie na pobočku by mohli akceptovať.
LukyKs
24.01.14,05:51
2x som zrušil PZP mimo 6 týždňovej lehoty :D

raz to bolo 1 mesiac po výročí :D :D

Ale to som sa nebavil s malou cvičenou opicou :D :D :D
ako ty :
"
Podal som vypoved v 6 týždnov pred výročím zmluvy na POBOČKE !!!poisťovne (tam kde som ju i zakladal)s pečiatkou i podpisom pracovníčky
"
Peggynka
24.01.14,07:02
Ako je možné výpoveď poistnej zmluvy oznámiť?

Písomne doporučenou poštou na adresu poisťovne
Osobne na pobočke poisťovne
Nedaj sa,keď máš potvrdenie o prevzatí z pobočky,nenechaj so sebou cvičiť.Osobne si myslím,že sa nikde nerieši v obch. zákonníku termín sídlo a pobočka.A ešte napíš,ktorá že to je, tá vyčú..aná poisťovňa.