miura
24.01.14,10:24
Dobry den, mala/velka prosba k vypoctu dane z motorovych vozidiel.
Podnikatel zacal zivnost 3.6.2013, kedze nevedel o tom, ze netreba podavat nahlasku o pouzivani MV, bol ju podat na DU k 7.6.2013, vtedy bola uskutocnena prva pracovna cesta. Jedna sa o sukromne auto, evidovane na RC, ktore vyuziva na podnikanie. Ktory datum mam podla Vas ratat ako zaciatok pre vypocet dane? DU mu sice tlacivo prevzal, ale ak sa zo zakona nepodava, tak nam je asi na 2 veci a ratat by som to mala od toho zaciatku, teda 3. juna, vsak?

A este k vypoctu: auto s objem 1598ccm v Zilinskom kraji spada do sadzby 171,61€/rok.
Cize to ratam spravne, ze za 212 dni (od 3.6.) vyjde dan 99,67€?

A este otazka k DP: v riadku 9 v odd. 3 je treba uviest danovnika podla par 85, odseku a pism. Co tam mam pls zadat, ked danovnik je majitel vozidla, ale ma ho zapisane na RC?

Velmi pekne dakujem:-) za kazdu dobru odpoved. Mirka

*******
Prosim, nevie mi nikto pomoct? Ked uz nefunguju prihlasenia MV na DU, moze byt teda datum vzniku na uvazeni SZCO, resp. dnom prveho vyuzitia vozidla na podnikatelske ucely?
Orsz
24.01.14,21:28
Je možné už od 3.6.2013. Nevadí, že dával oznámenie o vzniku s dátumom 7.6.2013, nebudú to brať do úvahy .. lebo toto oznámenie je bezpredmetné. Výpočet vyzerá byť správny ... na edane sa to vypočíta pekne samo .. ak si to tam nahodíte. RC co znamená? No v kazdom prípade ak ho uziva ako SZCO tak tam uvedie §85 ods.1.