buganka
24.01.14,11:28
V roku 2013 som pár mesiacov poskytovala služby aj v ČR, musela som sa registrovať na DÚ a získala som IČDPH. Platca DPH ale nie som. Keďže mi faktúry zo zahraničia doteraz neboli vyplatené, nič som ešte elektronicky nepodávala. Som povinná podať DP k dani z príjmu elektronicky alebo ho môžem podať aj v papierovej forme. V zákone som našla, že len platci DPH sú povinní, len ma mätie moje ID.
katka 23
24.01.14,10:44
už tým že máš pridelené IČ DPH si platcom DPH, si registrovaná ako platiteľ
tuta
24.01.14,12:17
ani súhrnný výkaz si nepodávala?
kn-alka
24.01.14,12:31
súhrnný výkaz si mala povinnosť podať pri vystavní faktúr do ČR, nie až pri ich vyplatení
buganka
24.01.14,13:14
nepodávala, pri registrácii ma na daňovom povedali, že som povinná poslať súhrnný výkaz za mesiace, kedy mi prišla platba z ČR a tá mi neprišla ani raz.
tuta
25.01.14,08:49
ono nie je podstatné čo Ti niekto povedal, podstatný je zákon a tam je jasné dané:

80
Súhrnný výkaz
Na začiatok

(1) Platiteľ je povinný podať súhrnný výkaz za každý kalendárny mesiac, v ktorom
a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte,
b) premiestnil tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 4,
c) sa zúčastnil na trojstrannom obchode ako prvý odberateľ podľa § 45,
d) dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň.

a ďalej pokračovanie § 80 Zákona o dani z pridanej hodnoty.