Marianna01
18.11.06,22:09
ak sa vám bude chcieť môžete u týchto príspevkoch stlačiť tlačidlo "nahlás" a ja alebo niektorí z moderátorov to premenujeme .-)

Ďakujem

OK, idem to pohľadať
dana99
23.11.06,08:27
Ahojte, moja malá chcela suchú žemľu, ale v obchode mali iba makovník. Hovorím jej "Hanka, kúpim ti makovník" a ona na to "ja chcem čistovník" ...:p
dana99
23.11.06,08:44
:) Tweety, ak dovolíš... :) čerpanie dovolenky sa nesmie učiť na čas, keď je zamestnanec PN.

PáPá
ZEvina
01.12.06,09:10
Tortové oplátky pokrájame na štvorce cca 10x10. Do hrnca dáme vodu, prikryjeme utierkou, ktorú dookola uviažeme. Dáme zovrieť a keď už vidíme paru, poukladáme po jednom na utorku tortové oplátky a keď zmäknú

denisamka - a ja som to chcela robiť v sobotu :)
ZEvina
12.12.06,09:22
Placky z kyslej kapusty
Suroviny:
1 cibuľa, 10 dag kyslej kapusty, 25 dag lyžice, 1 PL maizeny, 1 žĺtok, soľ, mleté čierne korenie, olej.

Postup:
Cibuľu nakrájame na drobno, kapustu vytlačíme a pokrájame, zemiaky nastrúhame, pridáme maizenu, žĺtok, dochutíme soľou a čiernym korením. Robíme menšie placky na panvici, kde sme si dali rozohriať olej. Podávame so zakysankou, alebo čajom.

bezradná - prepáč, nevieš, kde sa dajú zohnať 25 dag lyžice?:)
bezradná
12.12.06,12:16
Placky z kyslej kapusty
Suroviny:
1 cibuľa, 10 dag kyslej kapusty, 25 dag lyžice, 1 PL maizeny, 1 žĺtok, soľ, mleté čierne korenie, olej.

Postup:
Cibuľu nakrájame na drobno, kapustu vytlačíme a pokrájame, zemiaky nastrúhame, pridáme maizenu, žĺtok, dochutíme soľou a čiernym korením. Robíme menšie placky na panvici, kde sme si dali rozohriať olej. Podávame so zakysankou, alebo čajom.

bezradná - prepáč, nevieš, kde sa dajú zohnať 25 dag lyžice?:)

zEvina - ty si šikovnejšia, ja som si ten dokument neprečítala celý - pozri sa na ďalšie príspevky v téme placky ...
posúvam pre libor4 - prepáč, nevieš, kde sa dajú zohnať 25 dag lyžice?:)[/quote
abel
28.12.06,11:57
Dnes sa nám podarilo zabiť dve rany jednou muchou!!!
dracica
28.12.06,12:04
zakladám tému na odľahčenie - zaujímavé preklepy.
Párkrát sa mi stalo, že po vytlačení dokladu som zistila, aký zmätok sa mi podarilo vyrobiť. Z toho, čo si pamätám:

namiesto rozličný tovar som napísala - rozUličný tovar
namiesto Stanislav - SAtanislav...

Čo sa podarilo vám?:D

No ja som naposledy dostala z BA excel. tabuľku salda a tam bol preklep za preklepom v menách napr. Leopard namiesto Leopold a podobne...
Jozef Mihál
29.12.06,15:31
Je tu Silvester a preto s Vašim dovolením výber tých najpelších preklepov roka 2006:

Daňová pivonnosť

Ekonomický riediteľ

Fakrura

Mesačný výkal

Najvyšší súd rozsudok zrušil a vrátil vec krajskému súdu na ďalšie onanie

Nákup topvaru

Nedoeržanie splatnosti

Potúpený leasing

Pohyb vagínou

Prddavky

Prezenčná lisina

Spôsob úhrady prdom

Sprostredkovateľ postenia

Účtovné a daňové dopisy

Zasrané výkazy

..
Len samé veselé dni po celý rok 2007 Vám prajem.
Eulalia
30.12.06,05:16
Je tu Silvester a preto s Vašim dovolením výber tých najpelších preklepov roka 2006:

Daňová pivonnosť

Ekonomický riediteľ

Fakrura

Mesačný výkal

Najvyšší súd rozsudok zrušil a vrátil vec krajskému súdu na ďalšie onanie

Nákup topvaru

Nedoeržanie splatnosti

Potúpený leasing

Pohyb vagínou

Prddavky

Prezenčná lisina

Spôsob úhrady prdom

Sprostredkovateľ postenia

Účtovné a daňové dopisy

Zasrané výkazy

..
Len samé veselé dni po celý rok 2007 Vám prajem.

Jožko, kam sa na Teba hrabú všetky televízne silvestrovské šou:D . Dalo to veľkú námahu, všetky tie naše krásy vyhľadať?:p .
Jozef Mihál
30.12.06,11:54
Nemrobím si žiadne zásluhy, stačila polhodinka a pomedzi záchvaty smiechu bokom to najlepšie odsípať.
Marianna01
30.12.06,13:40
V jednej nemenovanej televízii dávali priamy prenos z majstrovstiev sveta v hokeji (tuším sme práve vyhrali zlato) a na margo niektorého z našich skvelých hráčov nadšený komentátor zahlásil namiesto one man show - one show man. Takže zo skvelého útoku sa stal skvelý zabávač :D
Marína
07.01.07,08:40
Nik neporadí novému kolegovi-poraďákovi?:)
http://www.porada.sk/t38928-rozvod-alebo-co-dalej.html
Marianna01
08.01.07,19:51
účtovanie sročiek, szčo je malina, ale také neziskovky vedia riadne zamotať .....učtučtovanie:

dobry den ja by som chcela vediet kde by som si našla všetko o neziskovej organizácií myslim z učtovneho hladiska - ako sa učtučtuje, ake učtovnictvo sa používa /presnejšie je to športový klub/ dakujem
Marianna01
10.01.07,15:27
Dnes som namiesto zošívačky takmer použila mobil, len to neplnilo svoju funkciu.

Ale objavila som po sebe celkom pekný preklep:

Ženu na MD zamestnať môžete, ale aby neprišla o rodičovský príspevok, musí sa o dieťa starať niekto v rodine, alebo vyť v súkromnej škôlke. Nesmie byť v štátnej.

Neviem, čo na to súkromné škôlky, ale v blízkosti vyjúcej škôlky by som nechcela bývať. :D
Johanka
12.01.07,18:54
Teraz som našla:

chcela by som poprasiť o radu :p
bepo
12.01.07,20:52
Je tu Silvester a preto s Vašim dovolením výber tých najpelších preklepov roka 2006:

Zasrané výkazy
Toto asi nebol preklep :)
Melnick
12.01.07,21:03
Nemrobím si žiadne zásluhy, stačila polhodinka a pomedzi záchvaty smiechu bokom to najlepšie odsípať.

Myslím ,že bolo myslené odpísať.:D :D :D Alebo sa na nás Jozef schválne "Silvestrovsky" pobavil, keď sme v téme preklepy?:) :) :)
Eulalia
13.01.07,06:29
Myslím ,že bolo myslené odpísať.:D :D :D Alebo sa na nás Jozef schválne "Silvestrovsky" pobavil, keď sme v téme preklepy?:) :) :)

:D :D :D :D :D :D :D
Johanka
13.01.07,10:03
Toto asi nebol preklep :)
Ja ( určite nielen ja ) im aj horšie hovorím, len sa to nedá publikovať :D .
LubicaN
13.01.07,15:29
...tie výkazy sú fajn...ja zas používam termín - pardon za výraz:
fucktúra

...ale mám aj jeden fajný "ústny preklep" kolegynky - Kúpila som "emesdos" a rovno som ním nastriekala WC.
Marianna01
16.01.07,17:22
dnešný príspevok:

Môžem požiť bank.výpis?

Ktovie, či požitie bank. výpisu má rovnaké následky ako požitie napr. pol deci rumu?
Marianna01
16.01.07,17:23
Slovné "preklepy" má krááásne moja tetka:

Som veľmi chorá, užívam antibiomatiká

Marianka, už aj ty si tá veteránka? (keď sa dozvedela, že som vegetariánka. Ale prisahám, vo Vietname som nebola :D.)
evina
16.01.07,17:33
Som slušne sa vyjadrujúci človek, ale dnes sa mi podarilo zadať text, ktorý som vytlačila v niekoľkých pokladničných dokladoch:
drobný nákup = drbný nákup

P.s. a teraz čo, znova vytlačiť?:D
ZEvina
18.01.07,06:12
áno, syn má povinnosť podať DP k dani z nehnutešnosti do 31.01.2007.

mysimis - prepáč, veľmi Ti ďakujem za odpoveď, ale pripomenulo mi to, že syn so ženou sa naozaj tešili.:)
abel
19.01.07,09:18
Včera sa mi zase podarila pekná prešmyčka - dcéra robila rybaciu nátierku a podarilo sa jej rybím olejom obliať utierku. Keď som prišla domov z práce, cítila som smrad, ale nevedela som, čo to smrdí. Keď som na to prišla, išla som jej povedať : "Ja stále chodím, že čo to smrdí" a vyšlo zo mňa: "Ja stále smrdím, že čo to chodí... " Rehotala sa na mne 5 minút.
ciba
19.01.07,09:42
dobre som sa pobavila, to je asi najrozsiahlejsia tema, tak pridam aj ja
pan konatel pri danovej kontrole napisal do zapisnice : beriem na vedenie
abel
19.01.07,09:55
Je tu Silvester a preto s Vašim dovolením výber tých najpelších preklepov roka 2006: ... stačí odpísať, a už to odsýpa
Marianna01
19.01.07,18:08
Tak toto je gól:


a by som sa chcel spytat Vas pan Muska na toto:

Bola tým myslená naša Muška... zároveň sa spravedlňujem tomu pánovi, ktorý to písal, je to nováčik, ale veľmi, naozaj veľmi sa mi to páčilo :D:D:D
dana99
19.01.07,19:18
Tak toto je gól:


a by som sa chcel spytat Vas pan Muska na toto:

Bola tým myslená naša Muška... zároveň sa spravedlňujem tomu pánovi, ktorý to písal, je to nováčik, ale veľmi, naozaj veľmi sa mi to páčilo :D:D:D




len sa spravedlňuj

do spravodlivosti
Marianna01
23.01.07,20:45
Dnes sa mi opäť zadaril krásny slovný preklep:

rozprávali sme sa s kolegyňou o papagájoch. Že taký, ktorý je celý rok zavretý v izbe, môže vonku prechladnúť. Ale že sú aj také, ktoré sú vonku aj v zime. Na čo som bohorovne zahlásila:

Aj u nás je chovateľ, ktorý má vtáka vonku!

:D:D:D:D:D Ospravedlňujem sa, ale takto to zo mňa vyšlo... :D:D:D

No a bolo po rozhovore :D:D
Zita5
23.01.07,20:46
Dnes sa mi opäť zadaril krásny slovný preklep:

rozprávali sme sa s kolegyňou o papagájoch. Že taký, ktorý je celý rok zavretý v izbe, môže vonku prechladnúť. Ale že sú aj také, ktoré sú vonku aj v zime. Na čo som bohorovne zahlásila:

Aj u nás je chovateľ, ktorý má vtáka vonku!

:D:D:D:D:D Ospravedlňujem sa, ale takto to zo mňa vyšlo... :D:D:D

No a bolo po rozhovore :D:D

Marianka to nie je preklep .....:---
Marianna01
23.01.07,20:48
Marianka to nie je preklep .....:---

......taký slovný...

ale kolega hovorí, že prasaťu sa o žite sníva, tak neviem ;)
Ivana Š
23.01.07,20:49
Dnes sa mi opäť zadaril krásny slovný preklep:

rozprávali sme sa s kolegyňou o papagájoch. Že taký, ktorý je celý rok zavretý v izbe, môže vonku prechladnúť. Ale že sú aj také, ktoré sú vonku aj v zime. Na čo som bohorovne zahlásila:

Aj u nás je chovateľ, ktorý má vtáka vonku!

:D:D:D:D:D Ospravedlňujem sa, ale takto to zo mňa vyšlo... :D:D:D

No a bolo po rozhovore :D:D

Marianka, máš u mňa bodík! jasné, že bolo po rozhovore, lebo potom ste sa už nerozprávali, ale chichotali:)
camelfly
23.01.07,20:49
:D :D :D :D :D
Tweety
24.01.07,06:25
Včera sa mi podaril takýto:
Pri dodaní tovaru na základe dodacieho listu urobíš fakturúru.:---
ZEvina
30.01.07,06:46
drozdiel valutová pokladňa
berry

žeby nová mena?
Eulalia
03.02.07,13:05
Spomenula som si na jeden preklep, starý pekných pár rokov:
zo sudkyne sa stala sukyňa
Marianna01
03.02.07,19:56
okrem toho, že dnes sa mi výnimočne v obyčajných preklepoch darí, jeden pekný som našla v PC téme.

Predpokladám, že mášanglické Windows a to je tvoj preklad nejakej anglickej hlášky Windowsu.

pripomína mi to "niečo" z Harryho Pottera :D
LubicaN
04.02.07,18:57
...svokor mal boľavé nohy, tak si ich chcel obviazať - obandážovať... Lenže miesto toho povedal, idem si nohy oblanšírovať... Moja reakcia: To Vás budú bolieť ešte viac...
STRELEC
04.02.07,19:09
...svokor mal boľavé nohy, tak si ich chcel obviazať - obandážovať... Lenže miesto toho povedal, idem si nohy oblanšírovať... Moja reakcia: To Vás budú bolieť ešte viac...To tak byť sado-masochista !
To by som sa pobavil ešte viac!!!:D:D:D
Marianna01
04.02.07,19:18
To tak byť sado-masochista !
To by som sa pobavil ešte viac!!!:D:D:D

V tomto blanšírovanom prípade by to musel byť sado-mäsochista. Poprípade, ale to je už druhé štádium, sado - mäso - chystá.
Marianna01
05.02.07,18:29
Máme tu tému Banký účet :D
A dokonca v nej je aj bakový účet :D
tiny77
07.02.07,20:51
dnes mi malý vola do prace:
ospravedlnujem sa, ale citujem:
- "mamka, ked pojdes do obchodu kupis mi červenú octaviu na kakanie?"
:D :D myslim ze chcel jahodovu activiu :cool:
tiny77
07.02.07,20:55
nedavno davali ...meniny z Plaveckeho Stvrtka. (nedivali sme sa, len pri prepinani to zacul)
na druhy den s plnou vaznostou utrusil:
- "Nechcel by som tam byvat. To by cela dedina chodila plavat iba vo stvrtok a bazen by bol plny." :D

uz by som mala ist spat. :D
som teda riadny preklep urobila :D
chcela som to dat do inej temy. -------------> výroky detí
no čo už. :o
bru noc.
ZEvina
14.02.07,07:22
nedavno davali ...meniny z Plaveckeho Stvrtka. (nedivali sme sa, len pri prepinani to zacul)
na druhy den s plnou vaznostou utrusil:
- "Nechcel by som tam byvat. To by cela dedina chodila plavat iba vo stvrtok a bazen by bol plny." :D

uz by som mala ist spat. :D
som teda riadny preklep urobila :D
chcela som to dat do inej temy. -------------> výroky detí
no čo už. :o
bru noc.

To je dobré :) Preklepy v preklepoch :D
j.s
14.02.07,10:26
Mne sa podarilo toto:
Náš lobistický sklad má 50 pracovníkov, 3000m stvorcových...
Jana Acsová
14.02.07,10:58
Práve sa mi zadarilo:

...ak nekuputeje od Národnej dialničnej spoločnosti.
tiny77
14.02.07,11:06
Mne sa podarilo toto:
Náš lobistický sklad má 50 pracovníkov, 3000m stvorcových...

sice tomu nerozumiem ale aspon maju kde cvicit spartakiadu :D :D :D
evelien
14.02.07,12:41
zopar sprav cez skype od mojich kolegov, ktori asi vymysleli novy jazyk:

- uz som zorineotvany
- fa vytsvujes az ked pride. treba tam dat podla toho ja zdnitelne
- jasne, dnes by som si zpobrala domov objdnavky a popozerala to a zajtar to psolu prejdeme, co tam este terba doplnit
- chce som ze ne skr ako o stvrttej
- to bu oblo uplne fajn

A vsetky svoje preklepy kolegyna okomentovala takto:
- dobre ze nemam ten comp az pri stene,aby osm si natihal este viac ruky a pisala este viaca ko madar
j.s
14.02.07,13:42
sice tomu nerozumiem ale aspon maju kde cvicit spartakiadu :D :D :D

Prevádzkujem logistický sklad a nie sklad, kde sa na 3000m stvorcovych sustreduje skupina 50 lobistov:D
tiny77
15.02.07,05:13
Prevádzkujem logistický sklad a nie sklad, kde sa na 3000m stvorcovych sustreduje skupina 50 lobistov:D


ahaaa :D :D :D :D
ZEvina
15.02.07,05:37
Mne sa podarilo toto:
Náš lobistický sklad má 50 pracovníkov, 3000m stvorcových...


Len dúfať, že to nebol preklep pri vyplňovaní majetkového priznania:D
jamajka
15.02.07,17:41
Neviem, či je to preklep, snáď len ďalšia blbá kolonka v úradnom tlačive...
Nedávno som vybavovala príspevok na pohreb a v žiadosti o pohrebné som našla kolonku "telefónne číslo zomrelého". Síce mám rada aj čierny humor, ale tento som teda nepochopila......
Ivana Š
15.02.07,18:23
Dnes som na tlačive Daňové priznanie k dani z príjmov FO typ B
našla - Výpočet dane uznanej na zápočet na tuzemskú
daňovú..................o zamedzení dvojitého zdania (kolónky 82 -86)
Gabi03
20.02.07,07:38
Chobot: podpora v nezamestnanosti: "Z tohoto macimálneho základu..."

:--- také zlaté
Jana Acsová
23.02.07,13:03
O čo asi zadávateľovi otázky ide?

zaučotvanie dokaldu v pohode
Jana Acsová
23.02.07,13:41
A tomuto?

drozdiel valutová pokladňa
Jozef I
23.02.07,13:47
Jani , ľudia sa v tomto čase strašne ponáhľajú a preto asi toľko preklepov. :D
Jana Acsová
23.02.07,13:48
A Ty Zdenko sa prečo neponáhľaš? Taká dlhá veta a nič.:D
účtovník 007
23.02.07,13:51
Jozef I
23.02.07,13:56
A Ty Zdenko sa prečo neponáhľaš? Taká dlhá veta a nič.:D

:D :D :D Vieš ako pomaly som ju písal !? Lebo napísať preklep v téme o preklepoch by bolo asi dosť blbé. :D Inak roboty ako na kostole, takže sa ponáhľam aj ja. Veď treba platiť dane! Vlastne neplatiť. :cool:
Jana Acsová
23.02.07,13:56
http://www.porada.sk/images/buttons/firstnew.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?goto=newpost&t=43220) trojstanny obchod (http://www.porada.sk/t43220-trojstanny-obchod.html)
nicolek

no naraz byť v troch stanoch!!!:D :D :DSi si istá, že máš dobrý link? :D
Jana Acsová
23.02.07,13:57
:D :D :D Vieš ako pomaly som ju písal !? Lebo napísať preklep v téme o preklepoch by bolo asi dosť blbé. :D Inak roboty ako na kostole, takže sa ponáhľam aj ja. Veď treba platiť dane! Vlastne neplatiť. :cool:
SÚHLASÍM. OCEŇUJEM. SÚHLASÍM. OCEŇUJEM. SÚHLASÍM. OCEŇUJEM.
účtovník 007
23.02.07,14:00
Si si istá, že máš dobrý link? :D

ešte že som to skopírovala, šak by mi nikto neveril!!:D Kto to opravil?:rolleyes:

Hmm, kto je v DPH moderátor?:D
Jana Acsová
23.02.07,14:01
:rolleyes: .
Muška
23.02.07,14:03
ešte že som to skopírovala, šak by mi nikto neveril!!:D Kto to opravil?:rolleyes:
Janka-beťárka moderátorská :)
Jana Acsová
23.02.07,14:05
Hmm, kto je v DPH moderátor?:D
Denda a Vladan :D
Muška
23.02.07,14:07
Denda a Vladan :D
Janka nemvyhováraj sa :)
Majú "zhasnuté" :D
Beata
01.03.07,07:47
Dnes nám pribudla pekná téma: "ako na predsavky na daň?" :D

A v texte: "keď mi vychádza základ nane" :D
Jana Acsová
04.03.07,14:34
To Beata: :D :D :D

A ja som dnes našla:
...aj ked som požiadala o kukončenie PP...
dogicka
06.03.07,10:28
Dnes som našla jeden pekný preklep:
............ praušálne výdavky............
dogicka
06.03.07,10:38
A našla som ešte jeden:
..osobný názor pisteľa:D :D
Machinak prepáč.........
mambi
06.03.07,14:07
Ahojte.Mne sa raz podarilo povedať pri porovnávaní výšok, chcela som povedať "....tá je nízka a tá vysoká...", no miesto toho zo mňa vyšlo "....tá je nízka a tá výska...."
tiny77
06.03.07,15:43
a ja som dnes mala MIRKOspanok :D
Ivenka
06.03.07,16:26
Moja kolegyňa mala napísať na jedálny lístok "paradajková polievka krémová "
a vyšla z toho "paradajková polievka krámová"
Tweety
06.03.07,16:27
a ja som dnes mala MIRKOspanok :D
Ak s Mirkom, tak to nemusel byť iba spánok.:---
dogicka
06.03.07,16:32
Moja kolegyňa mala napísať na jedálny lístok "paradajková polievka krémová "
a vyšla z toho "paradajková polievka krámová"

No neviem, či by som si dala takúto polievku :D
tiny77
06.03.07,19:11
Moja kolegyňa mala napísať na jedálny lístok "paradajková polievka krémová "
a vyšla z toho "paradajková polievka krámová"

jedna lepsia jak druha :D
bezradná
08.03.07,14:15
Mne sa dnes pre zmenu podarilo vytvoriť: objedávam si u Vás ....miesto objednávam a to podotýkam som(ešte) ani nebola hladná:D.
jamajka
08.03.07,16:34
rýchle Vám to napíšem, kým na to nezabudnem :) . Dnešný výtvor. Namiesto "spolu ste nám dlžný" "soplu ste nám dlžný" . :D .
abel
08.03.07,16:47
Mne sa dnes podarilo vytvoriť dve skratky v tom pracovnom ošiali. Namiesto peňažný denník som povedala penník ( odteraz to budem používať) a druhý preklep bol, keď prišla kamarátka, s vnučkou v kočíku, a ja som sa chcela spýtať, keď som šla nakuknúť do kočíka, či je malá hore ale aj, či má otvorené oči. Tak som na to išla tiež skratkou a povedala som: "Má hore oči? "
Marianna01
08.03.07,17:40
moja známa sa ma dnes vypytovala na vypísanie DP a vybehlo z nej: pripičítateľná položka ...:D:D:D
abel
11.03.07,14:21
sea
11.03.07,14:33
... párkrát som napísala vážení prcovníci ... a potom ešte som napísala adresu London - United Kondom ...
Jana Acsová
11.03.07,18:27
Nedalo mi. Čo chcel týmto asi Peter povedať?:rolleyes:

Je pravda, že DÚ príde na to, že sa má subjekt ľahko...

Mohla som Peter však?

Toto je celá veta::)


Je pravda, že DÚ príde na to, že sa má subjekt ľahko, keď obrat dostane na tanieri v podobe výkazu o majetku u FO.
lubica_02
11.03.07,21:11
Mne sa vo výročnej správe podarilo napísať namiesto výmenníková stanica - výmenníková sranica.
Tweety
16.03.07,10:34
Terazky som natrafila na zaujímavý názov témy: ako na predsavky na daň?:---
sgm
16.03.07,10:48
Vážení priatelia, tak určite ste ešte nemali v ruke vypísaný cestovný príkaz s ukončením pracovnej cesty 25.50 h..:-)) alebo za 2 hodiny pracovnej cesty naúčtovaných 208,- Sk...:-)) alebo pracovná cesta do ČR začínajúca dňa 28.2. o 16.45 h a končiaca 15.30 h..:-)), pochváľte sa, kto má lepšie pracovné cesty, ako sú v našej firme?
Bea
ZuzanaP
16.03.07,12:34
Mne sa často stáva, že namiesto "tešiť" napíšem teliť.
AlaNR
16.03.07,13:49
Vážení priatelia, tak určite ste ešte nemali v ruke vypísaný cestovný príkaz s ukončením pracovnej cesty 25.50 h..:-)) alebo za 2 hodiny pracovnej cesty naúčtovaných 208,- Sk...:-)) alebo pracovná cesta do ČR začínajúca dňa 28.2. o 16.45 h a končiaca 15.30 h..:-)), pochváľte sa, kto má lepšie pracovné cesty, ako sú v našej firme?
Bea

Ja pravidelne presviedčam kolegov, že keď niekde prespali, počíta sa to od kedy vyrazili na služobku do polnoci a od polnoci do kedy sa nevrátili späť.
Väčšinou pozerajú, akoby chápali a ďalší cesťák donesú tak isto zle vypísaný a ešte sa ma spýta, načo mu hovorím blbosti, že veď on keď spal - nepracoval :D
Marianna01
22.03.07,19:53
dnes sa mi darí, ale zo všetkého som si zapamätala len
namiesto computers - compučers
apo
22.03.07,20:32
V štátnej mincovni v Kremnici písali správu od výrobe medailí na generálne riaditeľstvo do Prahy. V správe bol preklep mrdailovňa rozumej medailovňa.

Bola sranda po celom československu.

apo
Marianna01
22.03.07,20:43
ale mne sa fakt darí - účtujem jazykovú školu. Vo vystavených faktúrach som napísala:
najprv duczie jakyky (čiže cudzie jazyky)
potom výka cudzích jazykov..
Nika
23.03.07,05:15
V štátnej mincovni v Kremnici písali správu od výrobe medilí na generálne riaditeľstvo do Prahy. V správe bol preklep mrdailovňa rozumej medilovňa.

Bola sranda po celom československu.

apo

......určite to bol preklep......? :D
dogicka
23.03.07,08:45
V štátnej mincovni v Kremnici písali správu od výrobe medilí na generálne riaditeľstvo do Prahy. V správe bol preklep mrdailovňa rozumej medilovňa.

Bola sranda po celom československu.

apo

Super preklep, a aj tebe sa hneď podarili 2 ;)
duficek
23.03.07,08:53
neviem ci tu uz bol:
pracujem, nevzrusovat ! :)

BTW bol to vedomy preklep :)
gabriela7755
23.03.07,08:59
Nedávno sme dostali do firmy žiadosť z nemenovaného úradu práce, kde
žiadali potvrdenie, že pán ... narodený 09.01.2007 sa zúčastnil výberového
konania na pozíciu obchodného zástupcu / bolo to v marci /, lebo mu chcú
preplatiť cestovné náklady
Nika
23.03.07,09:02
Nedávno sme dostali do firmy žiadosť z nemenovaného úradu práce, kde
žiadali potvrdenie, že pán ... narodený 09.01.2007 sa zúčastnil výberového
konania na pozíciu obchodného zástupcu / bolo to v marci /, lebo mu chcú
preplatiť cestovné náklady

.....možno zázračné dieťa...............:)
Marianna01
24.03.07,19:32
dochádzam do štádia maximálneho vyčerpania (ešte 13 DP...:eek:), pracujem až do hllllbokej noci, takže bežne píšem napr. miesto s.r.o - a.s.t. Neviem, prečo sa to môjmu mozgu podobá, ale po 2.4. mi snáď dá vysvetlenie. Dovtedy ho nechcem obžaťovať, nieže sa vypáli ako preťažený počítač...
sea
27.03.07,14:01
Marianna "neobžaťuj sa" to bolo pekné - mne sa včera podarilo jednému žiakovi nadiktovať vetu "Cudzinec sa ubytoval v prepychovom hoteli." ako "Cudzinec sa prepychoval v ubytovom hoteli" - skoro sme popadali ...
jamajka
10.04.07,18:11
Dnes čítam správy : Účtovníčka zabila 15 ľudí :eek:. Samozrejme, že to bola útočníčka, ale ja som už asi moc prepracovaná. Aj krízové rozhovory v Kyjeve, som prečítala ako kurzové. Tak toto je tá profesionálna deformácia...
Gabi03
12.04.07,11:16
co sa tyka veci pozucitych nap odnikanie ...

... skoro som prečítala niečo iné :D
NOKIA
12.04.07,11:49
Preklepíky, niekedy sú zábavou, niekedy hrôzou, no tak si skúste napísať do dôležitého dokumentu meno pána Čičinu bez mäčkeňov. To sa naozaj podarilo!!
MAGDALIENKA
18.04.07,14:52
No a ja som bola asi dosť vyčerpaná, keď som napísala
"NERVYČERPANÉ DOVOLENKY ZA ROK 2006".
Marianna01
21.04.07,11:20
dúfam, že sa Apo neurazí, ale nádherný preklep sa jej podaril:

...nakoľko on našu prácu vôbec nepovažuje za prácu, ale skôr nás dáva na rovinuštátnych zamestnancov ktorí im komplikujú život a prižujeme sa na nich.

:D:D:D
Jana Acsová
01.06.07,14:53
Už je po daňových a preklepov neubúda :)

Čo je toto za zákazníka:confused: :

http://www.porada.sk/images/statusicon/post_new.gif Oslovenia potencilného zákazníka
Maruška54
01.06.07,17:57
Napríklad - po ulici prešiel trkator...
abel
06.06.07,17:30
Toto sa mi dnes páčilo:
ja tiež učtujem reštauráciu a nákup tovaru učtujem na 504, falše a obaly na analytike účtu 504. Následne tržby na 604.
Nika
07.06.07,05:42
Toto sa mi dnes páčilo:
ja tiež učtujem reštauráciu a nákup tovaru učtujem na 504, falše a obaly na analytike účtu 504. Následne tržby na 604.

sa prezradila.....:---
Marianna01
08.06.07,16:50
no, mne sa dostalo dnes tejto krásnej odpovedi:

Zabudla som povedať že účtujeme v podvodnom účtovníctve. Inak ďík!
abel
11.06.07,16:10
Dnes som oznámila klientom, že bankové spojenie je v TATAR BANKE.
Marianna01
11.06.07,19:12
dnes som citovala zákonník prčáce
MIRKA111
14.06.07,11:03
No ja som mala dnes pekný preklep NEZER - nerez
M0NIKA
25.06.07,19:06
A ja som sa dnes takmer dohodla na strtnutí.... :o
tiny77
26.06.07,04:41
A ja som sa dnes takmer dohodla na strtnutí.... :o

a co, nevyslo? :D :D :rolleyes: ;) :D
M0NIKA
26.06.07,05:03
a co, nevyslo? :D :D :rolleyes: ;) :D

našťastie som si to po sebe prečítala a všimla ešte pred odoslaním ;)
....a odkladá sa z dnes až na zajtra....
tiny77
26.06.07,05:39
tak sa to moze napravit :D
M0NIKA
26.06.07,05:41
tak sa to moze napravit :D

kto vie, či by sa to tej kočke pozdávalo :---
tiny77
26.06.07,06:03
:D :D :D jaaaaj tak preto si to rychlo ten preklep opravila :D ak by slo o pana, tak ten preklep nevydym :cool: :D dobre dobre uz som :mimotemy
M0NIKA
26.06.07,06:07
:D :D :D jaaaaj tak preto si to rychlo ten preklep opravila :D ak by slo o pana, tak ten preklep nevydym :cool: :D dobre dobre uz som :mimotemy
veru, keby to bol pán a stál by za to... kto vie? ;)
(keby to videl môj muž, ten by mi dal) :o :o :o
tiny77
26.06.07,06:08
..a moj ani nehovorim :o :o :o :eek:
Nika
26.06.07,11:10
Mne sa dnes podaril preklep. Namiesto - Musím sa zbaliť som napísala, že sa musím zabliť. :) A najlepšie na tom je to, že to bolo po obede. :---
ludmilla
26.06.07,11:53
Nedá mi nespomenúť môj slovný preklep: Na veľkej predvizite som informovala 7 lekárov - mužov o jednotlivých pacientkách.
Chcela som povedať: Pacientka používa pri chôdzi rolátor. (rolátor - pomôcka pre handicapovaných).
Povedala som: Pacientka používa pri chôdzi "vibrátor".
Gabi03
26.06.07,11:54
Nedá mi nespomenúť môj slovný preklep: Na veľkej predvizite som informovala 7 lekárov - mužov o jednotlivých pacientkách.
Chcela som povedať: Pacientka používa pri chôdzi rolátor. (rolátor - pomôcka pre handicapovaných).
Povedala som: Pacientka používa pri chôdzi "vibrátor".

:D :D A čo ďalej? Ako sa zatvárili lekáry a ty? :)
ZEvina
26.06.07,12:12
:D :D A čo ďalej? Ako sa zatvárili lekáry a ty? :)


Môj typ:
Ludmila :o :o :o (červená až po ponožky)
Pacientka: :eek: :eek: :eek: ????????
Lekári: :D :D :D :D
Marianna01
26.06.07,13:54
Nedá mi nespomenúť môj slovný preklep: Na veľkej predvizite som informovala 7 lekárov - mužov o jednotlivých pacientkách.
Chcela som povedať: Pacientka používa pri chôdzi rolátor. (rolátor - pomôcka pre handicapovaných).
Povedala som: Pacientka používa pri chôdzi "vibrátor".

Tomu sa hovorí - prasaťu sa o kukurici sníva :D:D:D
ludmilla
27.06.07,13:40
:D :D A čo ďalej? Ako sa zatvárili lekáry a ty? :)

Ta predvizita sa ňašťastie nekonala pred pacientkou. Najprv prišli ľahké úsmevy a potom sa to stupňovalo. Cítila som sa dosť hlúpo, ale prešlo ma to, keď sme zistili, že jeden pán docent vôbec nevedel, čo to vibrátor je. S touto otázkou sa obrátil na mňa. To už nevydržal nikto a ja by som radšej chodila tunelmi a to aj tie najbližšie dni, čo prišli. Pretože tamtamy sa šíria všade a rýýýýchlo.
MIRKA111
28.06.07,04:51
No ja som pred chvíľou napísala,že som prcovníčka, ešteže som si to všimla a opravila, skôr ako som to odoslala.
Simonab
02.07.07,10:38
Podelím sa aj ja s vami o svoj včerajší slovný preklep. Chystáme sa na dovolenku k moru a strašne sa vytešujem. Samozrejme aby bola dovolenka bez stresov snažím sa urobiť všetku robotku čo najskôr. Popri práci sa s manželom dohadujem čo nesmieme zabudnúť a tak, veď to poznáte. Teším sa hlavne na šnorchlovanie, manžel mi sľúbil, že mi kúpi okuliare aj šnorchel, aby som sa mohla potápať. No a ja som zavalila ocino už len podvojný ( chcela som povedať podvodný) fotoaparát mi chýba.:D
jajkach
02.07.07,10:56
pridám aj môj preklep:
na výdavkový doklad som napísala : čerpacie sranice miesto čerpacie stanice
Patrícia5
02.07.07,11:04
Tak zase ja poznám niekoľko pánov Kozovcov...
Rubrika
04.07.07,17:05
Prečítala som si všetky vaše preklepy. Sú super. Dávno som sa tak nezasmiala ako pri ich čítaní.:):):)
wagner
04.07.07,17:28
Ešte že je tu takáto téma. Keď mi nie je do smiechu, prečítam si preklepy a zabudnem na starosti. Vďaka za dobrý nápad zverejniť prežité trapasy.
kikoza
04.07.07,18:25
Nie je to preklep ale jeden známy, predtým ako sa predstaví sa stále opýta: nekoktáš? Až potom povie svoje meno- Kotík.
abel
06.07.07,07:09
Teraz som čítala nadpis Pochybnosti o útočníkovi z Glasgowa a ja som prečítala "pochybnosti o účtovníkovi..." . Takže to bol len preklep v mojej hlave alebo som už prepracovaná útočníčka http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z259.gif
Elena Navrátilová
06.07.07,07:11
Teraz som čítala nadpis Pochybnosti o útočníkovi z Glasgowa a ja som prečítala "pochybnosti o účtovníkovi..." . Takže to bol len preklep v mojej hlave alebo som už prepracovaná útočníčka http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z259.gifJasné... útočníčka... na bránice čítajúcich: ;):D
Nika
06.07.07,07:18
Aj mne sa stáva, že čítam niečo iné. Napr. dnes som tému "DPH na výstupe" čítala ako " DPH na ústupe"..... Nebolo by zle.....:)
ZEvina
06.07.07,09:51
lastovička - prepáč
Reklamácia Notebooku
odlomeny pán na notebooku čiže mechanická chyba takže nespadá to do záruky.No problém je že mi vydal pri preberaní výd.list,kde bolo že neuznávajú reklmáciu

Ktorý pán sa odlomil? Ten čo vybavoval reklmaciu?:D :D
Marianna01
06.07.07,13:12
Podelím sa aj ja s vami o svoj včerajší slovný preklep. Chystáme sa na dovolenku k moru a strašne sa vytešujem. Samozrejme aby bola dovolenka bez stresov snažím sa urobiť všetku robotku čo najskôr. Popri práci sa s manželom dohadujem čo nesmieme zabudnúť a tak, veď to poznáte. Teším sa hlavne na šnorchlovanie, manžel mi sľúbil, že mi kúpi okuliare aj šnorchel, aby som sa mohla potápať. No a ja som zavalila ocino už len podvojný ( chcela som povedať podvodný) fotoaparát mi chýba.:D

Po Ayiných podvojných plavkách tu máme už aj podvojný fotoaparát... pomaly komplet podvojná výbava na pláž ;)
MIRKA111
06.07.07,17:09
Po Ayiných podvojných plavkách tu máme už aj podvojný fotoaparát... pomaly komplet podvojná výbava na pláž ;)

Kým nepláveme podvojne tak je to ešte dobre ;)
Simonab
06.07.07,17:48
Teraz som čítala nadpis Pochybnosti o útočníkovi z Glasgowa a ja som prečítala "pochybnosti o účtovníkovi..." . Takže to bol len preklep v mojej hlave alebo som už prepracovaná útočníčka http://www.gify.nou.cz/smajlici_soubory/z259.gif

Elenka aj ja som prečítala účtovníka:o asi to bude naozaj to prepracoavnosťou.
Elena Navrátilová
06.07.07,18:17
Elenka aj ja som prečítala účtovníka:o asi to bude naozaj to prepracoavnosťou.
Simonka... čo to je prepracoavnosť? :eek: Že by preklep? ;):D A môže to byť podvodná prepracoavnosť? :cool::D;)
Eulalia
06.07.07,18:38
Kým nepláveme podvojne tak je to ešte dobre ;)

Podvojné plávanie je vždy zaujímavejšie, ako plávanie v podvojnom:D
Marianna01
11.07.07,14:57
Napriek tomu, že som dnes prvý krát za počítačom, asi mám prepracovaný zrak - namiesto témy - nie som registrovaný, som prečítala nie som retardovaný.
ZEvina
12.07.07,05:35
čo na žily - kŕčové

Po bocích je slovenský text - k dochutení a ako priesada do kúpelí. Na druhé straně je český text. Zde se jedná o původní ocet - s kyselinou maleinovou (C4H6O5),

Je úchvatné, ako Češi všetko zmäkčujú.... aby sme sa potom kúpali s priesadami!:D :D :D
Melnick
16.07.07,21:04
Myslíte ,že prjekt = projekt?
Eulalia
18.07.07,02:55
Napriek tomu, že som dnes prvý krát za počítačom, asi mám prepracovaný zrak - namiesto témy - nie som registrovaný, som prečítala nie som retardovaný.

Tak ja by som sa potešila, že si to niekto môže bez problémov povedať:D Ale s tým prepracovaným zrakom to bude zaujímavé asi aj u mňa - ja som namiesto Lekáreň prečítala LEKVÁREŇ. No čo, hladnej koze sa o petržlene sníva:D To asi preto, že som ešte neraňajkovala:D Alebo potrebujem nové okuliare?:eek:
lenkak
18.07.07,17:31
Evka, to sa len tvoje hladné bruško zalizlo.
Eulalia
19.07.07,02:29
Evka, to sa len tvoje hladné bruško zalizlo.
:D Ešteže tak, lebo okuliare mám nové asi 2 mesiace a veru ten lekvárik je lacnejší ako okuliare:D
Olice
19.07.07,04:52
quote=Ľuboslav;499854]1. to obnovenie systemu by som nerobil. mam malu siet doma a viac menej sa staram aj o pocitace vsetkych znamych a s tymto nastrojom od mrkvosoftu mam len negativne skusenosti.

Žeby nejaký nový soft ?:)
Marianna01
19.07.07,13:33
quote=Ľuboslav;499854]1. to obnovenie systemu by som nerobil. mam malu siet doma a viac menej sa staram aj o pocitace vsetkych znamych a s tymto nastrojom od mrkvosoftu mam len negativne skusenosti.

Žeby nejaký nový soft ?:)

skôr nová spoločnosť, ktorá bude úspešne konkurovať blillovi gatesovi. :D:D:D
(Blil je naschvál blilom ;))
Anja111
19.07.07,15:19
Dnes sa aj mne zadarilo. Veselo účtujem daň z "útoku", namiesto úroku a vlastné "výroky", namiesto výrobky...
ZEvina
20.07.07,11:01
Ach to teplo! Pri odchode z Colnice som pozdravila: dopočutia!
ludmilla
20.07.07,11:05
Ach to teplo! Pri odchode z Colnice som pozdravila: dopočutia!

....žeby pekný colník?:D :D :D :D
ZEvina
20.07.07,11:23
Re: VÝHRA???
Tam ťa sle budú nitiť podpísať zmluvu a zaplatiť zálohu. Povedia, že ak máš platobnú kartu, môžeš si peniaze vybrať z bankomatu, oni....

Chobot prepáč - teba tam asi aj mučili :D :D
ZEvina
20.07.07,11:49
Dnes som dostala bločik z TESCA:

CELKOM 895,80
HAL.VYROVNANIE -0,40:eek: :eek:

celkom 895,40
HOTOVOSŤ 445,00
HOTOVOSŤ 450,50
V R Á T E N É 0,10 :eek: :eek:
Maňaska
20.07.07,12:01
Bratisalva=Bratislava, aleob = alebo

ani nie tak smiešne, ale fuuurt
abel
20.07.07,13:22
Dnes som dostala bločik z TESCA:

CELKOM 895,80
HAL.VYROVNANIE -0,40:eek: :eek:

celkom 895,40
HOTOVOSŤ 445,00
HOTOVOSŤ 450,50
V R Á T E N É 0,10 :eek: :eek:
:confused::confused::confused:super :D:D:D Aj môj počítač a ja sme dnes načisto prihriaty prehriaty
Marianna01
21.07.07,16:36
cez google som dnes hľadala stavebný zákon, napísala som satvbený. Múdry google ma upozornil:

mali ste zrejme na mysli stavebný zákon.

to čo už aj google bude za mňa rozmýšľať? :eek:
abel
21.07.07,19:47
Marianka, ale na náš mozog nemá. Ja som si chcela vyhľadať pekárne BRATPEK a on mi napísal, že som chcela hľadať bratek. A to som teda nechcela.
Elena Navrátilová
21.07.07,19:57
Marianka, ale na náš mozog nemá. Ja som si chcela vyhľadať pekárne BRATPEK a on mi napísal, že som chcela hľadať bratek. A to som teda nechcela.
Elenka, to je tá zo srandičiek? Čo v utorok chcechtáčiky rátajú? :D:D Však načo ju hľadáš na google? ;) Je v srandičkách....
starka55
21.07.07,20:46
Moja kolegyna na VS na chemii ked sme precvicovali nazvoslovie vytvorila novu zluceninu a to:
oxid zeleZNIČNY namiesto zelezity
cactus
22.07.07,05:04
pred vyšetrením u gynekológa v kabínke je upozornenie:

STE VÝNIMOČNÁ?

myslím si, že ja? Pravdaže som výnimočná, čo si myslia.

A predstavte si, že až asi na tretí krát som si tam prečítala "ste vymočená?".
A sama som si nadávala, že - ty sprostá, veď je to jasné, že u gynekológa musíš byť vymočená!!!
Muška
22.07.07,08:44
:D:D:D:D:D:D
ZEvina
27.07.07,05:58
Súbor: zalanie výkazvo do zbierky listín Obchodného regis (66.6 KB)
Autor: jamajka (uploaded by jamajka)

a do Slovenského OR? :D :D :D
ZEvina
27.07.07,07:38
so dal apostavit staru pec . perfektne kuri ale rurua mi nepecie..
dakujem..
aida

už si pripadám ako bomzáčka, ale toto ešte musím.... asi v tej rúre niečo bude navyše :D :D :D
Gabi03
27.07.07,07:40
bomzáčka :D :D :D

:D :D :D :D veru si bomzáčka :D
ZEvina
27.07.07,09:06
:D :D :D môžem za to, že sa mi tie prklepy (to som schválne) tak veeeeeeeľmi páčia? :D :D
abel
01.08.07,18:54
Kupovala som kalciovú masť. Je tam napísané "obnovuje poškozenou pokožku" a ja som čítala "obsahuje poškodenú položku". Myslíte, že som už zrelá na psychiatra?
fimka
01.08.07,19:34
No ja asi tiež potrebujem vypnúť! V správach bolo: "Pri zásahu policajt zastrelil útočníka". Mne však pri čítaní tejto správy stále nešlo do hlavy, prečo zastrelil práve "účtovníka" :rolleyes:!
Eulalia
02.08.07,04:11
Kupovala som kalciovú masť. Je tam napísané "obnovuje poškozenou pokožku" a ja som čítala "obsahuje poškodenú položku". Myslíte, že som už zrelá na psychiatra?
Elenka, vôbec nie, profesionálne deformácie sa asi liečiť nedajú:D Ale doporučujem, nájsť niekde húpaciu sieť a trochu relaxovať:---
Eulalia
02.08.07,04:12
No ja asi tiež potrebujem vypnúť! V správach bolo: "Pri zásahu policajt zastrelil útočníka". Mne však pri čítaní tejto správy stále nešlo do hlavy, prečo zastrelil práve "účtovníka" :rolleyes:!
Asi mu spravil daňové tak, že mu vyšla veľká suma na doplatok:D
ZEvina
02.08.07,08:12
Elenka, vôbec nie, profesionálne deformácie sa asi liečiť nedajú:D Ale doporučujem, nájsť niekde húpaciu sieť a trochu relaxovať:---

A ja som asi hladná :D :D :D čítam husaciu sieť .... a nešlo mi do hlavy, prečo nie aspoň s husacím stehnom relaxovať ? :D :D :D
willma
02.08.07,10:23
A ja som asi hladná :D :D :D čítam husaciu sieť .... a nešlo mi do hlavy, prečo nie aspoň s husacím stehnom relaxovať ? :D :D :D No ja neviem ale: DIEVČA MÁŠ NAOZAJ TIE SPRÁVNE OKULIARE :eek: :eek: :eek: . Samozrejme nič v zlom, ale keď najväčšia radosť škodoradosť :o
ZEvina
02.08.07,11:28
No ja neviem ale: DIEVČA MÁŠ NAOZAJ TIE SPRÁVNE OKULIARE :eek: :eek: :eek: . Samozrejme nič v zlom, ale keď najväčšia radosť škodoradosť :o

:D :D :D :D :D
Eulalia
02.08.07,11:35
A ja som asi hladná :D :D :D čítam husaciu sieť .... a nešlo mi do hlavy, prečo nie aspoň s husacím stehnom relaxovať ? :D :D :D

Úplne najsamnajlepšie by bolo relaxovať v húpacej sieti s husacím stehnom v ruke:D
liba2
02.08.07,11:49
Evka už len povedz kde a ja dobehnem :D
ZEvina
02.08.07,12:11
Úplne najsamnajlepšie by bolo relaxovať v húpacej sieti s husacím stehnom v ruke:D

radšej s husacím stehnom v žalúdku. V húpacej sieti sa nemusí nedobre jesť. Ja som sa raz chcela napiť a nebola to ani sieť, iba obyčajné húpacie kreslo. A z pitia bolo umývanie :D :D :D
Nika
02.08.07,12:26
radšej s husacím stehnom v žalúdku. V húpacej sieti sa nemusí nedobre jesť. Ja som sa raz chcela napiť a nebola to ani sieť, iba obyčajné húpacie kreslo. A z pitia bolo umývanie :D :D :D

.. ale s husacím stehnom v žalúdku na húpacej sieti nemusí dopadnúť dobre....;)
abel
02.08.07,16:28
Evka už len povedz kde a ja dobehnem :D
Predpokladám, že september je istý http://liptov.sk/chalupkamuzila/ a hojdaciu sieť rada prenechám ( nachvíľočku :cool: ).
Eulalia
03.08.07,02:57
No prosím, húpacia sieť by bola, ešte sa treba poobzerať po tých húskach. Najlepšie po takých, čo by mali aspoň po štyri stehná, aby sa nám všetkým ušlo:D
ZEvina
07.08.07,11:11
Výborná žemlovka

Piecť pri 180-200 st. cca 258-30 minút. Vrch môžete posypať čerstvými nasekanými bylinkami ešte pred pečením.

... Ty Vlasti, 258 minút nie je veľa? Ja som raz tak dlhšie varila zemiaky (len som odbehla k susedke pozrieť jej nové topánky!) a okrem toho, že som musela týždeň vetrať, neprežil to ani hrniec, nieto ešte zemiaky :D :D :D
judyt
17.08.07,11:34
Ahojte, dneska som predala do Austrie loptay, ma este niekto o tom zaujem, alebo o lopaty?
mirpo
22.08.07,12:39
Ako to tu tak čítam a medzi tým pracujem,:D hneď robím aj preklepy :mee: "posudzovaný odpornou komisiou". A to si to majú zajtra prečítať.

PS: Ani sa sústrediť na prácu nemôžem ako sa tu chichocem:D :D :D
Kazu
22.08.07,14:49
Tak toto je teda naozaj dobrá téma. Musím odbiehať a preto sa musím pripojiť-odpojiť-pripojiť, ale nedokážem sa odtrhnúť. Chudák počítač, keby mal ruky to by bola fackanica. Ešte šťastie, že mám uši, lebo keď si spomeniem na tú konskú hrču smiala by som sa okolo celej hlavy. Až pôjdem nabudúce cez Konskú asi pôjdem peši, určite od smiechu neudržím volant v ruke. Pridám môj obľúbený. Pani z obecného úradu v našej dedine hlásila správy miestneho rozhlasu nasledovne: "Oznamujeme občanom že predajňa potravín pani vedúca Klvačová bude zajtra zatvorená". Chýbajúce čiarky nie sú chybou, čítala to bez nich.
Kazu
22.08.07,16:36
Tak už som to prelúskala celé. Bránica ma bolí, oči má červené ale duša chrochtá blahom. Pritom bonznem aj môjho manžela. Za dávnych časov (to keď bol ešte mladý) bol aktívnym výborníkom kynologického krúžku. Raz sme boli v Uherském Hradišti a zbadal obchod Chovproduktu. Vošiel do vnútra a pýtal sa predavačky: "Predávate aj na faktúru? Pre náš gynekologický krúžok potrebujem kúpiť 10 náhubkov". Tak som vyletela z obchodu, že ani neviem či urobili biznis.
abel
01.09.07,07:09
Kazu, to som sa chichotala minimálne 2x: najprv som čítala, že keď bol manžel ešte mladý a hneď riadok pod tým je Uherské Hradište, tak si to oči spojili a čakala som, že to bude: keď bol ešte mladý, za Rakúsko-Uhorska :D . No a potom keď som si predstavila, aké by to mohli byť tie náhubky na gynekologický krúžok :---
bibiana11
01.09.07,08:43
Mala som nechtiac nastavenu českú klávesnicu a automaticky bolo prepísané základné imanie na základné onanie - nepozorne som kontrolovala, nezbadala som chybu
Eulalia
01.09.07,10:47
Mala som nechtiac nastavenu českú klávesnicu a automaticky bolo prepísané základné imanie na základné onanie - nepozorne som kontrolovala, nezbadala som chybu

Ešte by ma zaujímalo, kto nakoniec tú chybu zbadal:D :D
bibiana11
01.09.07,10:54
naštastie kolegyňa zbadala a hneď som opravila
Marianna01
01.09.07,11:45
Mala som nechtiac nastavenu českú klávesnicu a automaticky bolo prepísané základné imanie na základné onanie - nepozorne som kontrolovala, nezbadala som chybu

...a poznáme základné a vedľajšie?
Mohla by si nám opísať, aký je medzi nimi rozdiel? :D
abel
09.09.07,21:09
V tú noc Katarína zomrela, ale stihla ešte porodiť sedemmesačnú Katku.
Toto sa mi podarilo nájsť na stránke referáty a vypracované otázky k maturitným témam :rolleyes: ( Búrlivé výšiny od Bronteovej).
tiny77
12.09.07,07:38
Prdnostá kúpa bytu

ale prd! a dvojity preklep :D
berry
12.09.07,07:41
Som čakala kto to tu dá ako prvý. Tiež som sa na tom dobre povalila. Ale stáva sa :-)))
Tiny77 vyhrala si. Dávam ti bod
Teda bod sa nedá dať , tak aspoň súhlas
Nika
12.09.07,07:47
Som čakala kto to tu dá ako prvý. Tiež som sa na tom dobre povalila. Ale stáva sa :-)))
Tiny77 vyhrala si. Dávam ti bod
Teda bod sa nedá dať , tak aspoň súhlas

Naozaj POVALILA? Alebo pobavila........:D
berry
12.09.07,07:51
No skoro som sa aj valala :-)))
Ale teraz už naozaj sa válam. Tak to sa mi podarilo
heja3
13.09.07,07:36
http://www.porada.sk/t60699-pupkanie-prakanie-v-radiatore.html

Ja by som bola tiež na nervy, keby mi v spálni pupkal a prakal radiátor.
ZDENIELA
18.09.07,12:03
V jedno ráno som vbehla do kancelárie, zapla rádio, v ktorom boli práve správy a ja počúvam: "... opustil nás najväčší terorista na svete, Luciano Pavarotti ..." :mee:
Kráčam k PC a rozhorčene rozmýšľam: " Veď najväčší terorista bol Bin Ládin ..." :D :D :D
Maruška54
18.09.07,14:15
Dostala som e-mailom pozvánku na školenie účtovníkov a ja som si to prečítala ako školenie útočníkov.
Kazu
18.09.07,14:27
Tam by si mala určite ísť. Dnes sa oplatí vedieť útočiť.
Maruška54
18.09.07,14:39
Tam by si mala určite ísť. Dnes sa oplatí vedieť útočiť.
Ja som si to tiež myslela, len som sa bála že tam budem sama. Ak sa niekto ku mne pridá bude nás viac a v "Jednote je sila"
MIRKA111
25.09.07,11:09
No ja som dnes zaúčtovala povinné postenie (poistenie)áut, no asi nebudeme tankovať aby sa poriadne postili.
Zita5
26.09.07,09:11
Re: výdavk.pokl.doklad-vyplatené komu
Citát:
Pôvodca textu príspevku: aktark http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t60569-p9-vydavk-pokl-doklad-vyplatene-komu.html#post536922)
Ak sa vypláca hotovosť dodávateľovi, ktorý je napr. osobne v pokladni firmy, tak sa tam ako účastníci konania napíču pokladník a osoba za dodávateľa, predsa podkladom k VPD je napr. faktúra, doklad z ERP, zmluva a pod, kde je uvedený dodávateľ a odberateľ a celý účtovný prípad je jasný každému.

Z témy http://www.porada.sk/t60569-vydavk-pokl-doklad-vyplatene-komu.html


Nedalo mi sem neprilepiť tento naj preklep roku 2007 ....;)
hanelie
26.09.07,10:02
mne sa podaril tento ústny preklep: po telefonickom rozhovore sa lúčim so zákazníkom - pôvodne som chcela povedať aj dovi aj dopočutia ale vzniklo z toho no : dopičutia :eek: :eek: :eek: no trapas ako hrom, ale neviem:D prečo sa všetci ostatní na tom tak dobre zabávajú
Zita5
26.09.07,10:07
mne sa podaril tento ústny preklep: po telefonickom rozhovore sa lúčim so zákazníkom - pôvodne som chcela povedať aj dovi aj dopočutia ale vzniklo z toho no : dopičutia :eek: :eek: :eek: no trapas ako hrom, ale neviem:D prečo sa všetci ostatní na tom tak dobre zabávajú

To u mňa sa pravidelne v poslednej dobe stáva , že zamyslená končím telef.rozhovor a posledné čo poviem je ...dopi ....:D
Zita5
26.09.07,10:37
To u mňa sa pravidelne v poslednej dobe stáva , že zamyslená končím telef.rozhovor a posledné čo poviem je ...dopi ....:D

Ja sa ešte doplním , lebo som dostala súhlas :D :) .... za slovíčkom dopi už viac nič nepokračuje- to je koniec .Lebo vidím , že som dala za tým bodečky a to budí dojem že tam chýbajú písmenká a slovko je nedopovedané . To len pre upresnenie .:) ;):---
Kazu
26.09.07,10:41
Ak ten rozhovor za veľa nestál? :--- :--- :--- A aspoň sa nestratí, keď vie kam má ísť :---
emgeton
26.09.07,10:43
Súhlas je tam preto, že aj mne sa často darí ukončiť telefonický hovor slovami : .... dovi a dopi :D :D :D
Zita5
26.09.07,10:45
Súhlas je tam preto, že aj mne sa často darí ukončiť telefonický hovor slovami : .... dovi a dopi :D :D :D

Len čo ak príde chvíľa a vznikne z toho jazykový preklepisko ako hrom :) ;)
Leila2006
26.09.07,11:03
Ja som včera v jednej správe z našich hlavných dodávateľov takmer spravila hladných dodávateľov. Ešte že som si to všimla načas, nebola by to pre nás bohvieaká vizitka..
barto
26.09.07,11:07
Mám teraz v októbri svadbu, chodím k farárovi na prednášky. Tento týždeň sa nás pýtal, či si chceme manželský sľub čítať sami alebo nám ho má prečítať on a my budeme len odpovedať. Povedal nám príhodu, ktorá sa mu stala, keď oddával rómov. Rozhodli sa, že si to prečítajú sami a nevesta, namiesto sľubujem ti, že si ťa budem ctiť povedala, že ťa budem CÍTIŤ do konca svojho života.
Dúfam, že som tým nikoho neurazila.
duficek
26.09.07,11:08
Len čo ak príde chvíľa a vznikne z toho jazykový preklepisko ako hrom :) ;)
no my tento "preklep" pouzivame v rodine aj 2 roky, odvtedy co sa niekomu z nas podarilo do telefonu dobremu odberatelovi breptnut - dakujem a dopi :)
odvtedy sa v ramci rodiny zdravime do telefonu dopi :)
Marianna01
26.09.07,14:55
no my tento "preklep" pouzivame v rodine aj 2 roky, odvtedy co sa niekomu z nas podarilo do telefonu dobremu odberatelovi breptnut - dakujem a dopi :)
odvtedy sa v ramci rodiny zdravime do telefonu dopi :)

strááááááááááááášne veľmi som sa teraz smiala, slzy mi tečú, keď si vás tak predstavím pri tom telefóne, hlavne, ako sa asi tvárite, keď zložíte, prípadne ten na druhej strane...:D:D:D:D:D
Povedať to mne - strašne sa smejem ešte dnes...:D:D:D
liba2
27.09.07,05:44
no my tento "preklep" pouzivame v rodine aj 2 roky, odvtedy co sa niekomu z nas podarilo do telefonu dobremu odberatelovi breptnut - dakujem a dopi :)
odvtedy sa v ramci rodiny zdravime do telefonu dopi :)
Dobrovoľne sa priznávam, že toto sa stalo aj mne. V zlomku sekundy uvažujúc či mám povedať dovi alebo dopo - som tresla dopi - a bolo to vonku :D vziať späť sa to nedalo.
misoft
29.09.07,17:48
Možno to pochopil a dopil.
Marianna01
30.09.07,14:28
najhorší telefonát som zažila, keď som mala asi 20 rokov. Mali sme počítače v oprave, lebo sa nám ich podarilo zavíriť. Boli sme taký mladý kolektív - vekový priemer 21... vždy sme mali dobrú náladu. Volala som do tej firmy, či už máme počítače v poriadku a technik, ktorý nám ich opravoval, sa volal Baran. To som ale nevedela, len mi ktosi zdvihol telefón. Opýtala som sa teda, s kým hovorím, aby som ho vedela osloviť. Povedal mi, chudák svoje meno. Už vtedy ma naťahovalo do smiechu, ale keď som nahlas povedala - pán Baran, všetci sme vybuchli do obrovského smiechu. :D Nemohla som pokračovať, tak som s priškrteným hlasom povedala - prepáčte a zložila som. Strašne sme sa rehotali asi pol hodinu, potom som mu zavolala a veľmi sa ospravedlňovala. Zrejme som nebola prvá, lebo to zobral úplne v pohode- nakoniec sa z toho vykľulo rande...:D:D:D
cloe
30.09.07,15:28
Pekný je hlavne ten koniec;) No vidíš, mohla s teba byť p. Baranica /pardón, p. Baranová/:D
Marianna01
30.09.07,16:20
Pekný je hlavne ten koniec;) No vidíš, mohla s teba byť p. Baranica /pardón, p. Baranová/:D

Baranica by sa možno bola zišla, lebo to bolo v Bystrici a onehdá tam bývali kruté zimy :D Ale boli z toho len 2-3 večere... :rolleyes:
duficek
30.09.07,16:32
bud rada ze sa nevolal Činčurák. :)
kolegyni trvalo asi 5 minut kym to natukala na klavesnici, nastastie pan uz bol zrejme zvyknuty a bez slova ukazal aj obciansky, nechcel by som ale s takym menom prezivat pubertu :)
Katka91
30.09.07,17:38
To som si poriadne vylepšila náladu:D:D:D
Spolužiačke na strednej sa podarilo, keď sme na strojopise cvičili písmená s, t, všade namiesto t písala r. Keďže sme sa nemohli pozerať na papier v stroji, ale do učebnice, až na konci hodiny zistila, čo jej vzniklo namiesto slov "dostal, zostal, ostal....". Išli sme sa popučiť od smiechu na čele s profkou.
Moja mamina mi raz povedala, aby som kúpila viečka na zaváranie, tie menšie od tých väčších :D
DušanČ
01.10.07,09:16
Práve som v liste oslovil nášho partnera:
Vážený obchodný papier, ....
Eulalia
01.10.07,20:20
Práve som v liste oslovil nášho partnera:
Vážený obchodný papier, ....

Dúfam, že autocenzúra to včas zachytila:D
Jana Motyčková
02.10.07,05:32
Minule kolegyňa klientovi do telofónu ohľadne zaslania nejakej zásielky - "Už vám to išlo pešo" (namiesto poštou).
emgeton
02.10.07,05:41
Minule kolegyňa klientovi do telofónu ohľadne zaslania nejakej zásielky - "Už vám to išlo pešo" (namiesto poštou).

Dúfam, že to pešo nešlo cez celú republiku, lebo to sa načaká ... :D
endrju
02.10.07,05:44
... keď sme na strojopise cvičili písmená s, t, všade namiesto t písala r...

Pri písaní na počítačí zaujímavé situácie vzniknú aj vtedy, ak máte namiesto slovenskej klávesnice (qwertz) zapnutú americkú klávesnicu (qwerty).
Napríklad, slovné spojenie "bol som vyrušený" dosť prekvapivo nadobudne úplne iný význam ... ;)
ZEvina
02.10.07,13:27
... no mne sa už zopárkrát stalo, že som ukončila telefonický rozhovor: dopočutia a pekný víkend! Až na to, že som sa takto lúčila aj keď nebol piatok!:D :D :D
Nika
03.10.07,11:43
Včera som bola nakúpiť a pri chleboch som sa pozastavila. Na jednom zo štítkov bolo napísané " Chlieb rasový ". Bol vypredaný!!! :)
Marianna01
03.10.07,16:24
Včera som bola nakúpiť a pri chleboch som sa pozastavila. Na jednom zo štítkov bolo napísané " Chlieb rasový ". Bol vypredaný!!! :)

a vraj sme neznášanlivý a netolerantný národ...:D
LubicaN
03.10.07,17:40
Včera som bola nakúpiť a pri chleboch som sa pozastavila. Na jednom zo štítkov bolo napísané " Chlieb rasový ". Bol vypredaný!!! :)

Keď sme pri tých chlebíkoch...

Keď som sa nasťahovala k nastávajúcemu a svokrovcom, hneď prvý deň ma budúca svokra začala "krstiť ohňom" a poslala do potravín kúpiť chlieb. Ja - dievča z mesta nezvyknuté na to, že chlebík sa na dedine objednáva pýtala som chlieb - predavačka na to, že voľný chlieb už nemá - iba na objednávku. Tak som prišla naspäť domov bez chleba. Svokra ma hrešila a vraví mi: A to si nevedela povedať že si naša? My máme objednaný chlebík zo Svinnej. Tak som sa vrátila do obchodu, predstavila som sa, vysvetlila som im kto som čo som...a hovorím: A prosím si náš objednaný SVINSKÝ chlieb. Toľko rehotu som dovtedy nepočula... ten chlebík je totiž Sviniansky!
JankaO
03.10.07,17:44
Keď sme pri tých chlebíkoch...

Keď som sa nasťahovala k nastávajúcemu a svokrovcom, hneď prvý deň ma budúca svokra začala "krstiť ohňom" a poslala do potravín kúpiť chlieb. Ja - dievča z mesta nezvyknuté na to, že chlebík sa na dedine objednáva pýtala som chlieb - predavačka na to, že voľný chlieb už nemá - iba na objednávku. Tak som prišla naspäť domov bez chleba. Svokra ma hrešila a vraví mi: A to si nevedela povedať že si naša? My máme objednaný chlebík zo Svinnej. Tak som sa vrátila do obchodu, predstavila som sa, vysvetlila som im kto som čo som...a hovorím: A prosím si náš objednaný SVINSKÝ chlieb. Toľko rehotu som dovtedy nepočula... ten chlebík je totiž Sviniansky!

Ale musel svinsky dobre chutiť:D
ZEvina
04.10.07,06:15
tamik
.....tak mesiac nič nerobím len pečiatkujem po úradoch alebo dame asistetky účtovníka ?

nová funkcia? :D :D :D číta sa to TE (tvrdo) alebo ŤE (mäkko)?
ZEvina
16.10.07,07:50
Aj toto je pekné:
wagner
Re: Ako spracovať rajčiny

-----------------------------------------------------------

Ja dám zelené rajčiny do misy a nechám ich vo vykurovanej miestnosti. Pomaly dozerajú. Tie čo boli zelené ako tráva, zvyknú vydržať aj do decembra.....

zelené dozerajú ako červené dozrievajú? :D :D :D
Marianna01
16.10.07,14:28
No ja mám dnes úžasný zážitok s mojou maminkou:
Keďže sa môj syn stal členom istého klubu vitamínov, chodia nám ponuky s cenníkom na vitamíny s celkom dobrou cenou. Tak som spýtala mamky, či nechce MemoPlus na zlepšenie pamäte, lebo si ich kupovávala. Povedala mrazivým hlasom, že nie, lebo si kúpila balenie za takmer 400 korún, využívala 1 plátok a ostatné neužíva. Tak som sa spýtala, prečo? či jej nepomáhajú či čo, a ona, že stále na ne zabúda...:D:D:D
LubicaN
17.10.07,04:40
Kočky moje, mne sa dnes "zadarilo". Hneď na začiatok prezradím, že som prechladnutá a takmer bez hlasu, zle sa mi hovorí, preto to čo človek počuje nie je vždy to, čo som povedala...

Ráno v školke sa ma pýtala učiteľka na TT korektory (objednávala som jej keď boli v akcii za 40 Sk) že či ešte nie sú a či náhodou nebudem mať jeden naviac, lebo by potrebovala aj pre dcéru.
Vysvetlila som jej, že bol po nich veľký dopyt a momentálne nie sú na sklade...a že hneď ako prídu ja dostanem echo a dám si ich dofakturovať... Ešte som ju uistila, že som objednala o 10 kusov viac, tak určite budem mať aj pre jej CÚRU.

...taká červená som odtiaľ utekala... neviem či ešte nejaký "obchod" u nej spravím...
abel
17.10.07,05:30
Ľubka, je myslím, že svinský chlieb pre cúru predáš kedykoľvek :D
ZEvina
17.10.07,05:39
Ľubka, je myslím, že svinský chlieb pre cúru predáš kedykoľvek :D

:D :D :D :D :D ... a možno aj pani učiteľka je chorá a má zaľahnuté v ušiach a zle počuje .. :D :D :D
Jana Acsová
19.10.07,13:19
Dnes sa mi podarila "osobotná úprava dane z pridanej hodnoty".

Hold blíži sa víkend.
Marianna01
20.10.07,13:13
Dnes sa mi podarila "osobotná úprava dane z pridanej hodnoty".

Hold blíži sa víkend.

osobotná - onedeľná - všetko jedno! :D:D:D hlavne že je cez víkend ;)
Marianna01
21.10.07,11:28
Firma, ktorá nám všetkým dodáva el. energiu, vie takto zaokrúhľovať dobropisy:

spolu: -832,14
zaokrúhlenie -1,86
preplatok -834,-

šikovné, nie :rolleyes:
Rozalka
21.10.07,11:34
Otázka k žiakovi na hodine účtovníctva: No, Chuďo, povedz nám, čo je to hlavná kniha? Chuďo: To je tá najhlavnejšia kniha v celej knižnici.
Patrícia5
25.10.07,06:13
Ja som šla po syna do škôlky popri jednej budove, pred ktorou bola rozkopaná zem a kde tu kopček (neoplotený pozemok) a bolo tam napísané "ZÁKAZ VSTUPU - súkromný pozemok". Ja som to prečítala "ZÁKAZ VÝSTUPU - súkromný pozemok" a tak som rozmýšľala, či výstupu na tie kopčeky alebo čo... Na druhý deň som išla tou istou cestou a už som to prečítala správne, teda som to aj pochopila...:D
Rozalka
25.10.07,06:21
Píšeme tu o rôznych preklepoch a ja som si dnes všimla na faktúre od PORADA.SK, s.r.o., že je zapísaná v Obchodnom registri OKRESENÉHO súdu ... Škoda, že nie okresaného ...
abel
27.10.07,13:29
Ahoj Paula,
neviem, či niekto aktualizuje pravidelne svoj profil. Ja som nemala spotrebu zaoberať sa mojim profilom... ;)
Rozalka
27.10.07,13:35
;)
Moja kolegyna mala obe deti vystužené.
Na obálke: Nové Známky
fimka
27.10.07,13:37
Dnes som si v jednej diskusii na internete o dobách dávno minulých prečítala jeden príspevok, ktorý bol písaný bez diakritiky. A veeeeľmi dobre som sa bavila na "svetri s veckom" a "uzkoprofilovymi ceckami". :D Autor ale pôvodne hovoril o svetri s véčkom a úzkoprifilových céčkach. Nuž tak!;)
abel
27.10.07,14:09
Dnes som si v jednej diskusii na internete o dobách dávno minulých prečítala jeden príspevok, ktorý bol písaný bez diakritiky. A veeeeľmi dobre som sa bavila na "svetri s veckom" a "uzkoprofilovymi ceckami". :D Autor ale pôvodne hovoril o svetri s véčkom a úzkoprifilových céčkach. Nuž tak!;)
A si si istá, že to tak myslel? Veď tie veci bez diakritiky sú zaujímavejšie.
fimka
27.10.07,17:29
Hmm.....Nuž čo ti ja viem, ako to myslel. Každému chýba ku šťastiu niečo iné, niekomu možno aj sveter s veckom. :D
fimka
27.10.07,19:25
A ešte pridám jedem pekný "preklepčok". Podaril sa poraďáčke denisocke, keď mi v mojej téme Hudobné bombóniky z českých komedií poslala takúto odpoveď:

"Ďakujem Fimka!
Presne táto ma veľmiiiiiiii potešila
Neskôr po DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2007-a.html)-čke a keď mi dedičky dovolia prispejem do tvojej témy".

:D :D :D
Tak, tak. Je absolútne pedagogicky v poriadku titulovať svoje detičky už v deckom veku ako dedičky. Najmä ak im odkážeš svoju účtovnícku živnosť. "Ať vědí, do čeho jdou!"
fimka
27.10.07,19:53
A som tu opäť, lebo som znova niečo pekné našla. Napísala ho TatianaM v téme Vianočné koláčiky. Vraj:

Prdávam recepty.


:rolleyes: Jáááj, keby to tak robili všetci, zase by bol život o čosi krajší.....:D :D