Marianna01
26.03.06,16:04
zakladám tému na odľahčenie - zaujímavé preklepy.
Párkrát sa mi stalo, že po vytlačení dokladu som zistila, aký zmätok sa mi podarilo vyrobiť. Z toho, čo si pamätám:

namiesto rozličný tovar som napísala - rozUličný tovar
namiesto Stanislav - SAtanislav...

Čo sa podarilo vám?:D
valeriam
26.03.06,14:12
Ja mám jeden ešte z čias , keď nám "stroj" písal bez interpunkčných znamienok:
písala som adresu na faktúru- pán sa volal KOŽA, viete si predstaviť, čo z toho vzniklo:D :D :D - samozrejme som mu mäkčeň dopísala, veď by mu to možno ani nedoručili:p
endrju
26.03.06,14:19
Hm, "šuťákoslovník" by asi v tejto téme urobil dosť veľký rozruch:D
Avšak tento slovník je (asi) chránený copyrightom. :cool:
Johanka
26.03.06,14:28
Tovar - Topvar (asi som bola smädná :D )
Poplatky banke - Poplatky babke
Jana Acsová
26.03.06,14:33
Jáj mám tam prdklep ... čičo preklep.

A na odbornú tému:
účtovné a daňové dopisy (odpisy)
brm
27.03.06,04:26
a moja klasika : V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL....
Beba
27.03.06,18:40
a moja klasika : V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL....
Ja som dopadla podobne: V prílohe sme Vám posrali...asi sa dobre pobavili:D
Jana Motyčková
28.03.06,05:48
Asi 2 roky sme mali v programe "Stlč ľubovoľnú klávesu", nikto si to nevšimol, až nám jeden pán zavolal, prečo by ju mal tĺcť, keď mu nič neurobila.
LubicaN
28.03.06,05:52
...neviem, či to patrí sem, ale dnes som objavila celkom peknú chybu na www.centrum.sk (http://www.centrum.sk)

Dobré ráno
Dnes je utorok 28. 3. 2006
Dnes je Veľkonočný pondelok
M0NIKA
28.03.06,06:04
a moja klasika : V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL....
Tak toto je fakt dobré!!! :)

Mne chcela klientka vyjadriť kompliment a podarilo sa jej toto:
"Mila Monika, vy ste ztaka lata..."
Ešte dnes si zo mňa robia moji chlapi srandu a muž si neodpustil, že až taká lata nie som, že brucho mi trčí...:(
Marianna01
29.03.06,13:49
Hm, "šuťákoslovník" by asi v tejto téme urobil dosť veľký rozruch:D
Avšak tento slovník je (asi) chránený copyrightom. :cool:

Však sa s nami podeľte, všetci, ktorý ste si to dali zaregistrovať a ste na tom zúčastnený... :)
Tweety
29.03.06,13:50
Však sa s nami podeľte, všetci, ktorý ste si to dali zaregistrovať a ste na tom zúčastnený... :) Máš v príspevku preklepy aj Ty.
Marianna01
29.03.06,14:35
Máš v príspevku preklepy aj Ty.

há - ja tam nemám preklep, ale gramatickú chybu!!! No pekne!
Takže oprava:
...všetci, ktorí ste na tom zúčastnení.

Ospravedlňujem sa za chybu - slovami klasika: chybička se vloudí...;)
Tweety
29.03.06,14:52
há - ja tam nemám preklep, ale gramatickú chybu!!! No pekne!
Takže oprava:
...všetci, ktorí ste na tom zúčastnení.

Ospravedlňujem sa za chybu - slovami klasika: chybička se vloudí...;) Nechcela som to celkom tak napísať, ale to nič, aj to sa stáva.
kukučka
29.03.06,15:13
Chcela som vypísať prihlášku na Krahule a klikla som na Braňov odkaz, že však si to najprv obzriem a jak čítam tak čítam:
motorový stĺp :eek: Idem ja radšej dolepičkovať tie bločky na motorovú naftu :D
PS oni to majú správne
ajobs
29.03.06,16:19
Ešte z čias totality - namiesto S pozdravom sa písalo Za trvalý mier !
Niekomu sa podarilo Za travlý mier ! A namiesto Zosilňovacia stanica bola niekedy aj Zosilňovacia sranica.

Inak, v odborných termitoch nie som suterén.:D :p
emily
30.03.06,19:55
skúšam priložiť-neúspešne...škoda
Chobot
10.04.06,08:43
Raz som napísal záznam z rokovania, ktorý išiel na vedomie viacerým oddeleniam. V texte som napísal, že:

"Prcovníci budú informovaní..."

Tak sa mnohí potešili, že akých prcovníkov to vo firme máme...
evelien
10.04.06,08:51
Par preklepov zo strednej skoly:
z Kuby k nám posierajú pomaranče
mamažér - to sa isla nasa profesorka zadusit od smiechu

A mam este par peknych vyrokov. Zalozit novu temu?
Melnick
10.04.06,09:14
Teraz je otvorená nová téma:
Potúpený leasing.:) Autora nemenujem.
Ivana Š
10.04.06,19:41
Ja som tu už urobila tiež pár riadnych preklepov, napríklad sa mi podaril zmestnanes namiesto zamestnanec, a pracovník mal dovolenku do 31. 6., jún má však iba 30 dní! No ale stáva sa, sme len ľudia
Marianna01
11.04.06,13:50
Ja som práve tu na porade napísala daňová pivonnosť :D (aj som to opravila! :p )
Marianna01
11.04.06,18:08
A opäť na porade: za NEDOERŽANIE splatnosti faktúr...

Tak neviem, kto nám bude eržať, ale ak tú splatnosť nedodržíme, určite účtovníčka z druhej firmy do telefónu zaerží... :D
elli
11.04.06,18:35
Zatial moj najmohutnejsi preklep bol, ked mi v odvolani "vypadlo" jedno K a vznikla z toho nasledujuca perla:
"Najvyssi sud rozsudok zrusil a vratil vec krajskemu sudu na dalsie onanie." :)
Naďa
11.04.06,21:34
Mne sa raz podaril ústny preklep. Mala som prvýkrát čítať text pred kolegami na schôdzi a od trémy som poriadne nevedla ani ako sa volám. Čítala som zápisnicu a na záver oznámila, že zápisnicu zapísala ........ Našata. Moje krstné meno je Nataša.
Nuž čo. Ovdtedy som rečnila mnohokrát, z trémy som vyrástla a takáto perla sa mi už nepodarila.
Jana Motyčková
12.04.06,17:16
Na jednom z prvých mojich školení asi pred 13 rokmi som povedala :"... príjem do výšky 3000 metrov...."
Paula
12.04.06,17:42
za NEDOERŽANIE splatnosti faktúr...
Toto sa mi pááááááááči:D :D :D
iva
12.04.06,17:50
namiesto nákup tovaru - nákup topvaru

mne sa stalo to isté, čo Johanke (s tým tovarom-topvarom), gól bol ale ten, že v skutočnosti to bol naozaj nákup tovaru-Topvaru (piva - vtedy som účtovala krčmu)
Marianna01
12.04.06,18:03
Na jednom z prvých mojich školení asi pred 13 rokmi som povedala :"... príjem do výšky 3000 metrov...."

To je dosť vysoký príjem! :D:D:D Najvyšší majú potom šerpovia z Himalájí? :D:p
Zuziana
12.04.06,18:37
V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL

Tí čo nás stále sekírujú a kážu nám okrem originálnych ltačív písať kadejaké sprievodné a podobné listy by si zaslúžili:D
Paula
12.04.06,18:38
V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL:D
:D :D :D :D :D
abel
12.04.06,18:43
Pri rozhovore s klientom sa môj jazyk s mozgom nevedeli dohodnúť, či použiť slovo výdavky alebo náklady a tak mi z úst vyšlo slovo výklady; ale teraz pozerám, že to mohli byť kľudne aj nádavky.
Zuziana
12.04.06,18:46
to som citovala:D darí sa aj mne, ale teraz ma nenapadá.........akurát na napadlo, ale to nie je môj preklep......... z Okresného súdu ukradli písmenko s..takže nám ostal OKRESNÝ ÚD:D
Beba
12.04.06,18:59
to som citovala:D darí sa aj mne, ale teraz ma nenapadá.........akurát na napadlo, ale to nie je môj preklep......... z Okresného súdu ukradli písmenko s..takže nám ostal OKRESNÝ ÚD:D
:D :D :D aktualizovali? :D :D :D
Jana Motyčková
12.04.06,19:21
Vidím, že medzi najnovšimi príspevkami je téma "Doplatenie prddavkovej dane"
Marianna01
12.04.06,19:26
Ja mám jeden ešte z čias , keď nám "stroj" písal bez interpunkčných znamienok:
písala som adresu na faktúru- pán sa volal KOŽA, viete si predstaviť, čo z toho vzniklo:D :D :D - samozrejme som mu mäkčeň dopísala, veď by mu to možno ani nedoručili:p
Nám sa vo firme raz podarilo zavíriť všetky PC, tak sme ich zverili do rúk odborníkom. Keďže nám veľmi chýbali, vyvolávali sme do príslušnej firmy. Raz ma slečna pri telefóne, celá nervózna, čo toľko volám, prepla priamo na technikov a mne sa do telefónu ozvalo: Baran, prosím? my sme boli taký mladý kolektív, ja som zahapkala, pán Baran - a to bol výbuch jak hrom, celá firma sme sa doslova rehotali, :D:D:D s priduseným smiechom som sa ospravedlnila a zložila telefón. No bola to sila. Za takých 10 minút som mu volala späť a veľmi som sa mu ospravedlňovala (- a bolo z toho rande :p)
Zita5
12.04.06,19:28
Nám sa vo firme raz podarilo zavíriť všetky PC, tak sme ich zverili do rúk odborníkom. Keďže nám veľmi chýbali, vyvolávali sme do príslušnej firmy. Raz ma slečna pri telefóne, celá nervózna, čo toľko volám, prepla priamo na technikov a mne sa do telefónu ozvalo: Baran, prosím? my sme boli taký mladí kolektív, ja som zahapkala, pán Baran - a to bol výbuch jak hrom, celá firma sme sa doslova rehotali, :D:D:D s priduseným smiechom som sa ospravedlnila a zložila telefón. No bola to sila. Za takých 10 minút som mu volala späť a veľmi som sa mu ospravedlňovala (- a bolo z toho rande :p)


Ja som raz telefonovala zákazníkovi a volá sa pán Kravárik ...neviem si na to priezvisko zvyknúť ....takže pýtam si ho zvyčajne k telefónu ako .....prosím si pána Kravára .......ale už si zvykli.:)
Paula
12.04.06,19:39
S oslovením istej majiteľky s.r.o. mám skúsenosť tiež milú. Firma má názov XY a niektorí zákazníci v priamom kontakte alebo cez telefón ju oslovia: pani XY-nová.
ondrejvla
12.04.06,19:40
Ja som mala kolegyňu, volala sa Kohútová, telefonovala k nášmu zriaďovateľovi, kde sme ako príspevková organizácia patrili, bola tam zmena vo funkciách, a ešte sme nevedeli, kto je náš nový šéf, predstavila sa Kohútová a na druhej strane sa ozvalo : - tu Sliepka, a vyprosím si takéto invektívy...
Chuderka, pustila sa do plaču, až keď som išla ja vyriešiť ten telefonát, vtedy som zistila tú hrôzu! No, mali sme pri ňom odvtedy pokakané časy!
Marianna01
12.04.06,19:46
Ja som mala kolegyňu, volala sa Kohútová, telefonovala k nášmu zriaďovateľovi, kde sme ako príspevková organizácia patrili, bola tam zmena vo funkciách, a ešte sme nevedeli, kto je náš nový šéf, predstavila sa Kohútová a na druhej strane sa ozvalo : - tu Sliepka, a vyprosím si takéto invektívy...
Chuderka, pustila sa do plaču, až keď som išla ja vyriešiť ten telefonát, vtedy som zistila tú hrôzu! No, mali sme pri ňom odvtedy pokakané časy!

To je skvelé, dobre som sa zasmiala.
Zas mamka zvykla spomínať, ale to sú už asi tak celoslovensky známe príhody, keď na družstvo v Konskej sa snažil niekto dovolať, a to priamo riaditeľovi, ktorý sa volal Hrča. Keď po tretí krát zdvihol telefón a ohlásil sa : Konská, Hrča, dotyčný na druhej strane dosť naštvane zahlásil: A tu kravská pi.a
Pardón za výraz, ale mne sa to tak veľmi páči :D:D:D Ospravedlňujem sa znova:D
Ivana Š
12.04.06,19:54
:):):) Nedá sa nereagovať, takto som sa dávno nenasmiala:), super, len sa ďalej preklepávajme...skvelá téma:)
KEJKA
12.04.06,20:23
slovné prešmyčky či ako sa to volá, zvyknú byť úžasné.....
u nás v rodine koluje pre zábavu príhodka z detstva, ked ma brat pokúšal, nedal pokoj, dosť ma to štvalo (poznáte vzťahy brat a sestra, ked sú v puberte)
tak som sa chcela ohradiť "Daj mi pokoj"... a následne varovať "lebo ti dam po papuli" (vyberaný slovník pre sestru, čo?)
Lenže tou myšlienkovou prešmyčkou mi z úst vyletelo
"Daj mi .... po papuli"
............................. nič sa nestalo, v tej chvíli sme sa obaja smiali, brat len podotkol, že kludne, ked pýtam tak dostanem....
LubenaK
13.04.06,10:32
Mne sa občas podarili také obyčajné: sklad - skald alebo zamestnanci - zamesrnanci.
Janca1
18.04.06,12:15
Ja som sa raz podpísala na mesačný výkaz ako Silvia Nepravidelne a to sa volám Jana :D dodnes netuším...............
Marianna01
18.04.06,14:08
Ja som sa raz podpísala na mesačný výkaz ako Silvia Nepravidelne a to sa volám Jana :D dodnes netuším...............

To máš z tých výkazov. Človek z nich tak zblbne, že už ani nevie, ako sa volá ...:p:D
ayya
18.04.06,14:47
Ja som sa raz podpísala na mesačný výkaz ako Silvia Nepravidelne a to sa volám Jana :D dodnes netuším...............

:D :D :D
treba sa prihlasit ako clen do zdruzenia nic netusiacich :D
http://www.znn.sk/
DušanČ
18.04.06,15:37
Pri tých menách, ako tu boli spomínané - Kohútová, Sliepka, Hrča - ma napadajú spomienky mojej mamy, ktorá vraj mala na strednej škole profesorov, z ktorých sa dajú zložiť zmysluplné vety. Napr. Černý, Beránek, Vyskočil alebo Tvrdý, Bobek, Vytlačil.
rosemary
19.04.06,11:09
Ja si spomínam na diktát zo slovenčiny v tretej základnej, kde sme písali vybrané slová po "v".Učiteľka potom môj diktát čítala pred celou triedou, napísala som namiesto vykať - vykakať. Tiahlo sa to so mnou až do deviatky.
ayya
19.04.06,14:58
Ja si spomínam na diktát zo slovenčiny v tretej základnej, kde sme písali vybrané slová po "v".Učiteľka potom môj diktát čítala pred celou triedou, napísala som namiesto vykať - vykakať. Tiahlo sa to so mnou až do deviatky.

:D:D ale ved si to mala spravne, nepise sa to s "i", tak co?!
mne sa zas podarilo - vymakli ma, nedavala som pozor ked nam na vlastivede (v 4. triede?) vysvetlovali "kacicu divoku" ... mala som zopakovat poslednu vetu a ja v tom zmatku som cosi zasevelila "kacicka divoka" ... tak mi potom spievali, ze "zletela z vysoka" ... ech, dlho predlho som sa za to hanbila :D
Marianna01
20.04.06,21:02
Práve som v ankete napísala namiesto hlasujem - hlasuhej. To je nám ale hej! :D
Denda
21.04.06,08:47
Mierna obmena znenia ... veľmi zábavná:

Nami zasrané výkazy nám potvrdené obratom vráťte späť. :D
LubenaK
21.04.06,09:58
Zvykla som kedysi bratovi kontrolovať zošity - gramatika a pod - a vo Vlastivede mal krásny nadpis - Cikula - brali na prírodopise cibuľu.
jana32
21.04.06,10:24
Ja som dnes prišla do práce s teplotou, ale po prečítaní týchto príspevkov sa mi zdvihla konečne nielen teplota ale aj nálada. Takže niečím prispievam aj ja:
- namiesto Prezenčná listina som napísala Prezenčná lisina
- kolegyni som vysvetľovala že doma sme ešte nedávno mali jednofarebný televízor
A najväčšiu blbosť sa mi podarilo predniesť pred kolegami na porade - namiesto tenis som zahlásila penis! Kolegovia mi to skomentovali že hladnému sa o jedle sniva a doteraz sa chodia pýtat či neprídem na poradu s nejakym " prispevkom "
evelien
21.04.06,11:16
No ked uz tu spominame mena, mam aj ja jeden trapas, ktory sa mi stal pred par rokmi. Moj zamestnavatel splupracoval prevazne s dodavatelmi zo zahranicia. Kontaktna osoba v polskej firme bola pani Karin K...t. Zvlastne meno, ale zvykla som si. Zlom nastal, ked som pani Karin posielala jeden fax. Na list som napisala ceruzkou: p. K...t a odoslala. Ten isty list som mala odoslat i nasmu odberatelovi na Slovensku. Lenze som zabudla to meno vygumovat :D Vobec som si to nevsimla, no za chvilu dobehol riaditel, ze to som teda riadne zavarila. Nas odberatel mu telefonoval, ze to je uzasne, ked ho v nasej firme povazuju zamestnanci za k...ta. Riaditel mu to musel dlho vysvetlovat.
helas
21.04.06,11:46
My sme mali kedysi kolegov,jeden sa volal Biskup, druhý Papež a šéfoval im Boch. Nuž volali ich svatá trojica.
Ivana Š
21.04.06,17:49
Dnes dostal syn poukaz na akciu - príde k nám do obce cirkus, keď predloží poukaz, dostane zľavu 50%.
Na spodu strany výrazným písmom stojí

PRE DETI A MLÁDEŽ DO 6 ROKOV
janasv
21.04.06,18:00
Som si spomenula aj ja - namiesto saldo - sadlo a namiesto faktura - fakrura....:D
Denda
22.04.06,07:14
Tak toto sa podarilo citovanej Poraďáčke:

Veď máme prihlásených aj chlapcov..nebudeš sám. Vlani mal jeden zasa problém, že budú iba staršie dámy..a boli iba mladé, pretože na Poprade máme každá iba 17-násť rôčkov.:):):)
Jana Acsová
23.04.06,09:46
Áno postrehol si správne poraďák Manuel.Starší Poraďáci vedia a pre tých mladších ... jedná sa o nášho kolegu Janka s nickom "Manual"
Melnick
23.04.06,09:58
Starší Poraďáci vedia a pre tých mladších ... jedná sa o nášho kolegu Janka s nickom "Manual"
mimotemy Žeby ho poznala;) ako horkokrvného Španiela:D :D :DManuela?
ajobs
23.04.06,11:03
mimotemy Žeby ho poznala;) ako horkokrvného Španiela:D :D :DManuela?

mimotemy Manuel je možno lepší ako José v zálive.mimotemy
Jana Acsová
23.04.06,11:08
Najskôr :D :D :D

A nepatrí sa odísť bez preklepu, takže pridám jeden ... zo šuťákoslovníka s dovolením autora. :)

Viete ako sa zdraví pri príchode na šuťák?

Ahnojte! :D
janasv
23.04.06,11:55
Ďalsí skvelý pozdrav - Zdrvím Ťa.:D
Pri odchode na kultúrnu akciu si nezabudnite popriat - Prijemný kulturny zážutok. :D
AlaNR
24.04.06,05:34
Čerstvá skúsenosť z rána:

prsím namiesto prosím ...
Marianna01
24.04.06,13:56
Čerstvá skúsenosť z rána:

prsím namiesto prosím ...

Taká Pamela Anderson by tak mohla zdraviť každé ráno... :D
AlaNR
25.04.06,08:55
Taká Pamela Anderson by tak mohla zdraviť každé ráno... :D


fúúúúha, do Pamely mi teda ale dosť chýba!
Alebo vystáva? Neviem...:D
JarkaL
25.04.06,09:27
Ja som minule dostala k zaúčtovaniu takúto faktúru:

... Cena spolu: 3450,- Sk

Halierové vyrovnanie: 0,38 Sk

K úhrade: 3450,38 Sk
Jana Acsová
25.04.06,10:30
Ja som minule dostala k zaúčtovaniu takúto faktúru:
... Cena spolu: 3450,- Sk
Halierové vyrovnanie: 0,38 Sk
K úhrade: 3450,38 SkA koľko ste uhradili? :D

Dnešný preklep:

Vypočítajte si prdbežný koeficient.

a ešte:

Zamestnanec zbavavený svojprávnosti.
Marianna01
25.04.06,17:56
Ja som minule dostala k zaúčtovaniu takúto faktúru:

... Cena spolu: 3450,- Sk

Halierové vyrovnanie: 0,38 Sk

K úhrade: 3450,38 Sk

Výborné! Si sa pobavila, čo? :D:D:D
jamajka
25.04.06,18:49
Hanbím sa to aj priznať, ale ja som raz zákazníkovi namiesto pohybu vagónov vyfaktúrovala pohyb vagínou..... bol to dosť drahý pohyb :( .
Paula
25.04.06,19:01
Hanbím sa to aj priznať, ale ja som raz zákazníkovi namiesto pohybu vagónov vyfaktúrovala pohyb vagínou..... bol to dosť drahý pohyb :( .
:D :D :D :D :D
abel
25.04.06,19:36
Ja som minule dostala k zaúčtovaniu takúto faktúru:

... Cena spolu: 3450,- Sk

Halierové vyrovnanie: 0,38 Sk

K úhrade: 3450,38 Sk


ešte sa chichúňam
:D :D :D :D :D
Jana Acsová
25.04.06,19:41
Fakt dobrá téma :D :D :D

Jedna kamoška raz vyhŕkla keď sa blížilo policajné auto:

Aha polúcia ...
jamajka
26.04.06,07:13
Fakt dobrá téma :D :D :D

Jedna kamoška raz vyhŕkla keď sa blížilo policajné auto:

Aha polúcia ...

Aj ja mám takú pomotanú kamarátku:D . Nedávno žiadala od našej bufetárky desať treskov deky:D .
andreaS
26.04.06,08:01
Poviem vam, ze som sa dlho tak dobre nezasmiala... Cudujem sa ze kolegovci vedla ma nepoculi smiat sa, ale az slzy mi vyhrkli :o))

Pridam sa aj ja..

obycajne ked idem skratene napisat slovo napriklad, tak prve co napisem je naprd.

A ked som bola mala, tak ze som slovo úplne hovorila s prizvukom na ú, tak skoro ako z madarciny, take u zmiesane s e. No a nasi do mna zarypali: povedz nam "uplne"! A ja im na to: nepoviem vam "uplne" :D
elli
26.04.06,11:27
Poviem vam, ze som sa dlho tak dobre nezasmiala... A ked som bola mala, tak ze som slovo úplne hovorila s prizvukom na ú, tak skoro ako z madarciny, take u zmiesane s e. No a nasi do mna zarypali: povedz nam "uplne"! A ja im na to: nepoviem vam "uplne" :D

Dnesne deti su sikovnejsie - ked od mojej dcery chceli, aby povedala RebRik, vynasla sa a povedala "vylezak" (lezie sa po tom ako po rebriku, ale nie je tam ziadne R - ako nam neskor vysvetlila) :-)
Marianna01
26.04.06,19:50
Mne mamina volala na Veľkonočný pondelok, keďže sme neboli spolu. Je to mimochodom veľmi vzdelaná osoba, ale v tom veľkonočnom strese sa jej podaril parádny kúsok. Keď som jej naznačila, že sme neboli v kostole v nedeľu ani v pondelok, tak mi nakázala, aby sme si teda určite pozreli v telke ORBIS PICTUS. Chúďa, mala na mysli pápeža a Urbi et orbi... :D Tak sme sa dobre zasmiali...
Lilu1
28.04.06,09:07
Môj syn mal včera napísané v žiackej knižke nasledovný text:

Dňa 3.mája 2006 sa uskutoční triedna rodičovská schôdza so začiatkom o 15.00 hod. v 7.B triede. Na schôdzi bude prítomný vyučujúci matematiky.
Účasť rodičov je nudná! :eek:
Paula
28.04.06,09:15
[quote=Poradca......... Na schôdzi bude prítomný vyučujúci matematiky.
Účasť rodičov je nudná! :eek:[/quote]
:D :D :D :D :D
Hlinkovx
28.04.06,09:15
Účasť rodičov je nudná! :eek:
:D :D :D tak načo tam vlastne chodiť:confused:
Viera123
28.04.06,09:21
Ja som mala kolegyňu, volala sa Kohútová, telefonovala k nášmu zriaďovateľovi, kde sme ako príspevková organizácia patrili, bola tam zmena vo funkciách, a ešte sme nevedeli, kto je náš nový šéf, predstavila sa Kohútová a na druhej strane sa ozvalo : - tu Sliepka, a vyprosím si takéto invektívy...
Chuderka, pustila sa do plaču, až keď som išla ja vyriešiť ten telefonát, vtedy som zistila tú hrôzu! No, mali sme pri ňom odvtedy pokakané časy! No čosi podobné sa stalo aj na jednej dedine. Aj keď s veselým koncom...Pani Smutná (bola ešte v dedine nová) sa pri telefonovaní na poštu pozdravila a predstavila: "Smutná"... Zdvihla jej to pracovníčka, ktorá sa tiež predstavila: "Veselá".... Pani Smutná teraz nevedela, či si z nej pani na pošte robí srandu, alebo čo to má znamenať, nevedela, že ktosi v dedine má naozaj také meno ... Nakoniec sa to vysvetlilo a teraz na to so smiechom spomínajú... a často si na to spomeniemaj ja... Takže bol to taký Smutno-Veselý telefonát...:)
petra:-)
28.04.06,12:15
... a za príjem zo závislej činnosti sa považuje aj hodnota zamestnaneckej opice (opcie) na nákup akcie...
Paula
28.04.06,12:20
... a za príjem zo závislej činnosti sa považuje aj hodnota zamestnaneckej opice (opcie) na nákup akcie...
:D :D :D :D :D
Toto je dnes už na mňa veľa, vďaka.
Marianna01
28.04.06,14:47
... a za príjem zo závislej činnosti sa považuje aj hodnota zamestnaneckej opice (opcie) na nákup akcie...

Niektoré opice sú sakra drahé...:D
abel
02.05.06,21:52
Moja dcéra rada pozerá seriál Kobra 11. Dnes som pri prepínaní TV kanálov zbadala, že to hrá, a tak som na ňu namiesto "Aha, Semir!" zakričala "Aha, Somij".
Viera123
03.05.06,04:28
Moja dcéra rada pozerá seriál Kobra 11. Dnes som pri prepínaní TV kanálov zbadala, že to hrá, a tak som na ňu namiesto "Aha, Semir!" zakričala "Aha, Somij". No tak tomu sa myslím hovorí profesionálne deformovaná :D.
MAGDALIENKA
03.05.06,04:57
Môj bývalý kolega raz do úradného listu skomolil meno námestníčky.
Namiesto Milica napísal Mulica (inak ten preklep na ňu dosť sedel).
Z môjho repertoára si akosi nespomínam, ale ak sa niečo pritrafí, určite
sa pochválim.
aknelh
03.05.06,08:36
V prvom ročníku na OA sa mi podarilo: namiesto: Dedko sedel a pil kakao, som napísala: Dedko sedel a pil kakal.
Danielle369
03.05.06,16:31
ja som sa zase muža opýtala,či chce krištufovice(krušovice-pivo)
AlaNR
04.05.06,06:56
Asi preto, že dnes v noci bol ten magický časodátum, sa mi podarilo:

V prílohe Ti zasieram fraktúru.
Tweety
04.05.06,07:05
Asi preto, že dnes v noci bol ten magický časodátum, sa mi podarilo:

V prílohe Ti zasieram fraktúru.Aspoň suma na nej bola dosť zas.aná?:cool:
smajlinka
04.05.06,10:57
spoluziak na VS mi raz na icq-cku opisoval priebeh skusky, pytala som sa ho co skusal, ci to bolo tazke a on na to, ze mu nasiel tahak. a ja som sa ani nepozerala na klavesnicu a napisla som mu? "pristihol ta a *ebal si sa?"
ale v dalsom riadku uz bolo "ci ti tu skusku da?"
:D :D :D
Beba
04.05.06,11:42
prikladám článok z NČ a posúďte sami

Saturn, obrovská plynová planéta obklopená žltými a zlatými prstencami, sa otáča pomalšie/ ???/, ako sa doposiaľ myslelo, tvrdia britskí vedci. Namiesto zhruba 11 hodín, koľko by mal podľa predošlých zistení trvať deň na Saturne, medzinárodný tím bádateľov vypočítal, že rotačná perióda planéty je desať hodín a 47 minút. Je to o osem minút menej, než sa predpokladalo na základe pozorovaní americkej sondy Voyager zo začiatku 80. rokov.

a ešte pridám z toho istého zdroja...

V súvislosti s prípadom podala Kačmárová ťažnosť na brutálny zásah policajnej hliadky, ktorej členkou bola aj žena.
Šípková
04.05.06,12:11
My sme raz s kolegyňou boli hladné, tak sme začali hovoriť, čo by sme si tak dali. Prišla na rad pizza a ona s takých povzdychom povedala: "Mňam taká pi.a s ančovičkami!"
abel
04.05.06,18:10
prikladám článok z NČ a posúďte sami
No to oni v tom super denníku sú všetci tak odborne vymakaní.
Melnick
04.05.06,21:33
V téme : Ľudia,pamätáte sa ? je pekný preklep.
Namiesto : v polovici šesťdesiatych rokov= v polocici:p
Jana Acsová
05.05.06,12:24
Tiež z Porady:

Viete, že odborníci zastávajú iný náror?

a

Ide mi hladne o SZČO.
kikoza
05.05.06,12:36
My sme raz s kolegyňou boli hladné, tak sme začali hovoriť, čo by sme si tak dali. Prišla na rad pizza a ona s takých povzdychom povedala: "Mňam taká pi.a s ančovičkami!"
Naša malá vnučka tiež nevie poriadne povedať c, preto máme na večeru občas pi*u.:D
bezradná
05.05.06,12:39
Jáj mám tam prdklep ... čičo preklep.

A na odbornú tému:
účtovné a daňové dopisy (odpisy)
To sa asi každému stáva, ja tiež bežne píšem miesto pred - prd
kikoza
05.05.06,12:44
My sme zase v práci používali dosť dlho tlačivo:Odprdaný materiál
bezradná
05.05.06,12:56
Chcela som Vám sem naskenovať jeden podarený preklep, bohužiaľ nezmestil sa. Nestal sa mne, dostali sme ho včera zo VšZP. Bolo tam uvedené, že nás prečlenili do pobočky Nové Zámky. To by ešte bolo v pohode, ale dole v liste napísali: "V prípade nejasností sa obráťte prosím, na pracovníkov pobočky VšZP TRENČÍN, číslo telefónu 035/ ....(čo sú nové zámky alebo komárno) Teraz sa ma zamestnanci vypytujú(lebo samozrejme každému poistencovi zo Šale a okolia poslali tento list), prečo musia telefonovať do Trenčína,keď sme mali prejsť do NZ.
Zita5
06.05.06,08:08
No dnes som si našla preklep asi mesiac starý ,možno aj viac ......sranda nie ?

Nič iné ide mi len o ten fízing .:p

P.S. Je ich určite viac , ale dnes zrovna tento mi padol do očka ;)
endrju
06.05.06,09:17
Poraďáci, tiež sa vám občas niečo "poradí" namiesto "podarí"? :cool:
abel
06.05.06,09:25
Poraďáci, tiež sa vám občas niečo "poradí" namiesto "podarí"? :cool:
Keď sa mi niečo neradí, idem na Podaru. Včera sa mi podarila*Ružová Šípenka*
Marianna01
07.05.06,10:23
Keď sa mi niečo neradí, idem na Podaru. Včera sa mi podarila*Ružová Šípenka*

:D:D:D
Boli sme s rodičmi a deťmi na chate.Pod nami pri rieke kŕkali žaby a v diaľke zaškriekal bažant. Idylka. Deti sa opýtali, čo to bolo, čo tak škrieka. Z mamky vyletelo: To len žabant.
Sašena123
07.05.06,18:12
heh, no mne sa dnes podarilo že: tie smetiaky ďalej sú bližšie, alebo ešte som nestihla napísať čo si prečítala :)
Jana Acsová
08.05.06,04:45
Včera sa mi podarila*Ružová Šípenka*Aj "Ryžová šúpenka" sa občas zaradí ...
abel
08.05.06,16:49
Keď som sa učila jazdiť, raz som navigovala môjho manžela: Cúvni dopredu!
Ivana Š
08.05.06,18:54
musím pridať, našťastie som si skontrolovala príspevok, takže aspoň v ňom nie je chyba
zosral PN - zostal PN
paracovať - pracovať
A čo som zhrozená - napísala som kuchiňa!!! asi som aj ja bola PN
AlaNR
09.05.06,06:55
fúúúúúú, toto je super téma!!!!!

dnešný výpotok:

Vážený pán ekonomický riediteľ!
Nika
09.05.06,06:58
A čo som zhrozená - napísala som kuchiňa!!! asi som aj ja bola PN

Z toho si nič nerob, ja som včera 3x prepisovala slovo bicykel.
bezradná
09.05.06,07:11
Z toho si nič nerob, ja som včera 3x prepisovala slovo bicykel.

Minule, keď som písala príspevok do "výroky detí" mala som okno práve pri slove bicykel. Tak som sa rýchlo hodila do wordu a skontrolovala som sa podľa pravopisu.
elli
09.05.06,09:29
v prdmetnej zmuve (predmetnej - samozrejme) :-)
helas
09.05.06,10:03
Moja dcéra nemala preklep, ale mala "presluch" - namiesto Višňový sad,
počula aj napísala Pišta husár
Marianna01
09.05.06,13:38
Moja dcéra nemala preklep, ale mala "presluch" - namiesto Višňový sad,
počula aj napísala Pišta husár

:D:D:D To je teda aj velice podobné... :D:D:D Dooobre som sa zasmiala.


Sestra v diktáte napísala vysieť namiesto visieť, lebo keď zoberieš predložku vy- zostane ti ešte slovo sieť. Učiteľka takmer skolabovala.:p
Jana Acsová
09.05.06,13:48
Dnes sa v jednej téme spomínali "zrúbané stromy".

Predstavivosť naša, neopúšťaj nás .-) Čo to asi je?
Marianna01
09.05.06,13:54
Ja som práve v jednom príspevku napísala namiesto dostať - došťať. Ešteže som to zbadala a rýchlo to opravila ;)
ALDA
09.05.06,13:55
Dnes sa v jednej téme spomínali "zrúbané stromy".

Predstavivosť naša, neopúšťaj nás .-) Čo to asi je?

Janka..šak vieš..asi si už bola zrúbaná:p..podľa predstavivosti, ale tá otázka ma zaskočila:D
Jana Acsová
09.05.06,14:04
Janka..šak vieš..asi si už bola zrúbaná:p..podľa predstavivosti, ale tá otázka ma zaskočila:DAj som sa zrúbala ... jaj to bolelo a tie kolená ...

Vidíš to, kadečo sa skrýva za zrúbanými stromami ...
Zita5
10.05.06,07:12
Braňov preklep ...s jeho súhlasom som ho pridala .... hradware ....., no nie je to super , ešte lepšie ako môj fízing.:p
Zita5
10.05.06,07:16
Teraz ma tak napadlo ako sa tak smejkám na Braňovom hrade , môj nebohý svokor bol tlačiar a robili ručné sadzby ......jedného dňa tlačil dodacie listy a podarilo sa , prešlo aj cez korekciu ...namiesto podpis odberateľa ......vznikol prdpis odberateľa ...... To nie je sranda , ale tie dodacie listy boli v obehu . Tlačiarenský škriatok ....:p
Katarína STR
10.05.06,10:19
Chichi, dá sa počítať za preklep aj to, ak som klepkala o niečo vedľa ako je kalkulačka ?:D

Hmm, vedľa kalkulačky mám digitálny telefón, a jak si tak počítam, tak si počítam a zrazu zistím, že počítam na telefóne a nie na kalkulačke. :p :p

Ach jaj, to už hraničí s prepracovanosťou. :rolleyes: :p
rosemary
10.05.06,10:40
To my si bežne doma prepíname televízor mobilným telefónom
ALDA
10.05.06,13:28
Ako sa tomuto hovorí:confused::Priemerný mesačný príjem, čítam ako:príjemný mesačný príjem:eek:
helas
10.05.06,16:46
V jednom staršom príspevku som tu teraz čítala "vypíša nadčasy"
Tweety
11.05.06,11:18
V jednom staršom príspevku som tu teraz čítala "vypíša nadčasy" Iba pred malou chvíľou sa mi podarilo v príspevku napísať,
prdtým:p
ayya
11.05.06,11:23
To my si bežne doma prepíname televízor mobilným telefónom

:D :D
jasne, klasika... navyse: moj manzel zas raz odisiel z domu s ovladacom namiesto s mobilom
helas
11.05.06,16:54
:D
:D :D
jasne, klasika... navyse: moj manzel zas raz odisiel z domu s ovladacom namiesto s mobilom


jaj, som sa zasmialahttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
IVETA N
11.05.06,18:09
mne sa podaril prave dnes v jednom príspevku,hlavne ze sa v nom rozplyvam ako hmla nad mestom a namiesto reagovat napisem regovat.:)
Ivana Š
11.05.06,19:32
V jednom staršom príspevku som tu teraz čítala "vypíša nadčasy"

:) kým si ich nevypišala :)
abel
11.05.06,20:51
Ako sa tomuto hovorí:confused::Priemerný mesačný príjem, čítam ako:príjemný mesačný príjem:eek:
ALDA, tomu sa hovorí, že hladnému sa o chlebe sníva.:D :D
Beba
11.05.06,20:55
Ja som dnes známemu/našťastie/ napísala: prepáč, ak som ťa vzrušila...:D
Všimla som si to, až keď mi napísal, že vzrúšo je život a bez sexu mŕtvola...:p
Moja choroba y-z sústavne vymieňam, tak si to už nevšímajte:D
Tweety
12.05.06,06:18
Ja som dnes známemu/našťastie/ napísala: prepáč, ak som ťa vzrušila...:D
Všimla som si to, až keď mi napísal, že vzrúšo je život a bez sexu mŕtvola...:p
Moja choroba y-z sústavne vymieňam, tak si to už nevšímajte:D
Určite mi poraďáci dajú za pravdu, že je lepšie vzr.šenie, ako vyrušenie.:p
Jana Acsová
21.05.06,12:52
Sama autorka témy vynikajúco zabodovala. Neodolala som:


A pamätáte sa na šialenú módu 80-tych rokov? Na tie úžasné firzúry, obrovské oringle do uší, členky do vlastov...
Žeby čelenky do vlasov? :)
Marianna01
21.05.06,12:57
Sama autorka témy vynikajúco zabodovala. Neodolala som:

Žeby čelenky do vlasov? :)

Ospravedlňujem sa všetkým Vlastám, samozrejme som si ich nedávala do vlasov. :D:D:D
Týmto nechám príspevok tak ako je, možno pobaví aj iných... ;)
Eulalia
21.05.06,15:37
A všimli ste si v tej ľavej hornej lište, kde sa objavuje text témy v ktorej práve ste, text pri odhlasovaní? Ja skáčem vždy do pozoru, pretože sa mi tam objaví text Upozorenie:) :p
ajacik
21.05.06,18:47
Chichi, dá sa počítať za preklep aj to, ak som klepkala o niečo vedľa ako je kalkulačka ?:D

Hmm, vedľa kalkulačky mám digitálny telefón, a jak si tak počítam, tak si počítam a zrazu zistím, že počítam na telefóne a nie na kalkulačke. :p :p

Ach jaj, to už hraničí s prepracovanosťou. :rolleyes: :p

ja zasa miesto myši k PC používam často zošívačku :D:D
ajacik
21.05.06,19:01
Konečne ma niečo napadlo:
U nás sa nepoužívajú okuliare ale očky. To som raz môjho drahého presviedčala, nech si zoberie očky a on raz nevedel, čo od neho chcem. Potom pochopil a.....odvtedy máme očky.

Minule sme išli okolo vodného diela, ktoré čistili od blata. Ja som začala:
Aha, tam bahnujú (namiesto nagrujú). Zdalo sa mi to divné slovo, ale pokračovala som dalej:
Pozri, koľko už vybahnovali :D:D Stále sa mi to zdalo divné, čo vyšlo z mojich úst. Po dobrej chvíli rozmýšľania mi došlo: nie bahnovať, ale bagrovať.

Poznáte ten pocit, ked sa vám slovo, ktoré poviete nezdá, ale nesnažíte sa opraviť? Lebo máte pocit, že je správne, len ho moc nepoužívate? Preto sa zdá divné. A ono naozaj divné je. :D:D
Marianna01
21.05.06,19:34
[quote=ajacik
Aha, tam bahnujú (namiesto nagrujú). :D:D[/quote]

Si si istá, že nagrujú?:D:D:p

Najlepšie je, keď v téme preklepy robíme preklepy. ;)
ajacik
22.05.06,06:06
Si si istá, že nagrujú?:D:D:p

Najlepšie je, keď v téme preklepy robíme preklepy. ;)

to snád nie je možné:eek::eek:.
Jasné, že bagrujú. Je to dobre napísané? :)
Ivana Š
22.05.06,14:39
Mne sa včera podarilo: Dcéra mi podvečer priniesla biele tričko, že ho na zajtra potrebuje čisté. Ja na to rozčúlene - lebo akurát som biele prádlo vešala - veď teraz som "brala piele!" Samozrejme mali zo mňa všetci rehoty.

A ešte jeden brept, tete sa podarilo už dávno, tak pred 30 rokmi, ale nezabúda sa na to. Bola v Harmanci, nechcela sa urobiť hlúpa, tak rozmýšľala:
U nás sa povie: Nemáte krumple? Keď toto poviem v obchode, budú si o mne myslieť, že som sprostá sedliačka. Musím sa spýtať spisovne.

Tak sa spýtala: "Nemiate zemiaky?
Tweety
22.05.06,14:45
Pridám aj ja. Bolo to už dávnejšie, ešte za detský liet. Mamka ma poslala do obchodu kúpiť výberové čerstvé maslo. Kedže tam bol dlhý šór, opakovala som si to celú dobu, aby som pre istotu nezabudla. Keď som prišla na rad, predavačka sa ma opýtala, čo si prosím, a ja, že červené maslo. Nebola som síce ďaleko od pravdy, lebo bolo na ňom písané a balené tak do červena. :p ALe ináč to bol trapas jak mraky, tie chichoty spolupubertiakov nemali konca.:p
Marianna01
22.05.06,19:18
Pred niekoľkými rokmi som sa presťahovala z B.Bystrice do Trnavy. Viete si predstaviť ten rečový šok, aký som zažívala. Občas z toho vyšli humorné situácie:
zariaďovali sme si s manželom prenajatý byt a išli sme do drogérie nakupovať metly a podobné záležitosti. Pri vyberaní ma napadlo, že nemám štipce na prádlo. Nikde som ich nevidela, tak som požiadala manžela, aby sa opýtal predavačky, či ich majú. Manžel sa ma opýtal, ako sa spisovne povedia štipce, pretože u nich sú to kolíky. Ja na to, že štipce. Tak si od predavačky pýtal štipce. Tá na neho chvíľu nechápavo hľadela, na to zahlásila: Jáj, kolíky myslíte, tie máme...:D
Marianna01
22.05.06,19:25
A najsamkrajší brept sa podaril farárovi, keď sa vydávala moja sestra. Farár bol zvyknutý rozprávať po maďarsky, celé omše slúžieval v maďarčine, aj keď bežne rozprával pekne a plynule po slovensky, dokonca bez nejakého veľmi silného prízvuku. Lenže sestrina svadba bola jeho prvá svadba v slovenčine! Tak bol strašne strémovaný a hrozne rozprával, zvratné zámená vynechával, prízvuk ako Laszlo Komárom, no hrôza. Vrchol svadobného obradu zvyčajne nastáva, keď si snúbenci povedia ano a vymenia si prestene. Táto svadba mala vrcholy dva: ten prvý s prsteňmi a ten druhý, keď vystrestovaný farárko zahlásil: Odteraz ste jedno teľa, jeden duch! :D
Fotila som tú svadbu od oltára, ale musela som sa ísť schovať za oltár. Takmer som sa počúrala. A predstavte si, že si to nikto v tom kostole nevšimol, len ja. Každému som to potom ukazovala na videu. A kto to nepostrehol v kostole, ani na kazete, snáď im to dojde, keď sa na tých dvoch pozrú... :D:D:D
Ale nie, to nechcem znevažovať sestričku a jej rodinu, mám ich veľmi rada a rovnako rada rozprávam aj túto milú historku.
LubicaN
23.05.06,04:26
Pred niekoľkými rokmi som sa presťahovala z B.Bystrice do Trnavy. Viete si predstaviť ten rečový šok, aký som zažívala. Občas z toho vyšli humorné situácie:
zariaďovali sme si s manželom prenajatý byt a išli sme do drogérie nakupovať metly a podobné záležitosti. Pri vyberaní ma napadlo, že nemám štipce na prádlo. Nikde som ich nevidela, tak som požiadala manžela, aby sa opýtal predavačky, či ich majú. Manžel sa ma opýtal, ako sa spisovne povedia štipce, pretože u nich sú to kolíky. Ja na to, že štipce. Tak si od predavačky pýtal štipce. Tá na neho chvíľu nechápavo hľadela, na to zahlásila: Jáj, kolíky myslíte, tie máme...:D

...ten rečový šok poznám... Ja som sa sťahovala zo Žiaru nad Hronom do Trenčína... Nik nevedel pochopiť keď som si pýtala dva kilá múky(môžem za to, že v Žiari tak vraveli dokonca aj učiteľky v škole?), keď som nevedela čo je to trigovica, no a manželove: prídem domov o troch... Ale už sa aj mne stane (po piatich rokoch) že prídem domov opršaná a nie zmoknutá...
Eulalia
23.05.06,15:49
...ten rečový šok poznám... Ja som sa sťahovala zo Žiaru nad Hronom do Trenčína... Nik nevedel pochopiť keď som si pýtala dva kilá múky(môžem za to, že v Žiari tak vraveli dokonca aj učiteľky v škole?), keď som nevedela čo je to trigovica, no a manželove: prídem domov o troch... Ale už sa aj mne stane (po piatich rokoch) že prídem domov opršaná a nie zmoknutá...

Trenčín je mesto mojej mladosti, tam som vyrastala a chodila na strednu školu. Odsťahovali sme sa, až keď už som bola zamestnaná v Blave. Bývali sme na Sihoti a musím povedať, že Trenčín je jedno z najkrajších miest, ktoré poznám, ale čo je to trigovica veru neviem.
TATRY MKS
23.05.06,16:39
My sme boli partia zväzákov (bolo to niekedy v roku 1975) - mali sme krúžok, vydávali sme časopis - no čo sa vtedy mohlo robiť, zväzácke akcie, súťaženia mladých z jednotlivých dedín a miest - o tomto všetkom sme potom písali - okrem svojich príspevkov som aj prepisovala všetky ostatné príspevky (staršie ročníky to poznáte - písalo sa na "blany" a potom sa to rozmnožovalo na takom stroji - ručne).
Prepisovala som taký príspevok o bežeckej súťaži - volalo sa to "O štít obce Batizovce" - no a mne sa podarilo napísať aj rozmnožiť - našli sme to až keď už bol časopis pospínaný - že "O štít ovce Batizovce" - dodnes ma to máta

no a ešte - ako mladí sme "machrovali" a používali aj české výrazy - ja som chcela povedať po slovensky "prepáč" ale aj po česky "promiň" - z úst vyšlo
hrozné - že "propič"

INÁČ SUPER TÉMA NA ODĽAHČENIE A POSPOMÍNANIE NA "MLADOSŤ"....
pe3sorka
23.05.06,17:33
Môjmu synovi zas na ZŠ prišla nová učiteľka- chcela si urobiť prehľad o žiakoch a tak čítala ich mená a každý sa postavil. Keď prečítala: Pacho....Pacho....je tu Pacho? postavil sa žiak a hovorí- to budem asi ja, Packo. No ale keď prečítala Jeblička chudákovi Jedličkovi, tak spolužiaci boli pod stolom...
AlaNR
24.05.06,04:22
My sme sa raz vybrali na nákupy do Poľska. Išiel so mnou aj môj polovičiak.
Samozrejme sa to neobišlo bez frfľania.
Vrchol všetkého bolo, keď sme vyše pol hodiny čakali na nejakého pána Macka. Sprievodkyňa si totiž pomýlila meno mojej polovičky a namiesto Macha čakala Macka.
Viac som ho do Poľska nedostala...
LubicaN
24.05.06,06:49
Trenčín je mesto mojej mladosti, tam som vyrastala a chodila na strednu školu. Odsťahovali sme sa, až keď už som bola zamestnaná v Blave. Bývali sme na Sihoti a musím povedať, že Trenčín je jedno z najkrajších miest, ktoré poznám, ale čo je to trigovica veru neviem.

...no trigovica je po "slovensky" mikina. Hrubšie tričko s dlhým rukávom.
bezradná
24.05.06,08:55
[quote=Marianna01]A najsamkrajší brept sa podaril farárovi, keď sa vydávala moja sestra. Farár bol zvyknutý rozprávať po maďarsky, celé omše slúžieval v maďarčine, aj keď bežne rozprával pekne a plynule po slovensky, dokonca bez nejakého veľmi silného prízvuku. ... Odteraz ste jedno teľa, jeden duch! ...

Náš pán farár, chudák už nežije, mal tiež podobný brebt. Ale to bol čisto maďarský brebt. Na konci sv. omše hlásil vždy omše na ďalší týždeň. A mal tam napísanú nejakú pani(dodnes neviem kto to mohol byť) s menom Saloma. No a on prečítal(píšem slov. diakritikou). , že Salonna. A salonna(szalonna) v maďarčine znamená slanina. Keby ste vtedy videli chudákov miništrantov. Ešte dnes mi to ťahá kútiky úst do smiechu.:D
gerty
24.05.06,10:20
Kolegyňa počas mojej neprítomnosti oznámila pracovníčke Daňového úradu nasledovné:
"p.ekonómka je momentálne nepríjemná" / miesto neprítomná/ a zložila slúchadlo.
Dodnes sa mi tá pani neozvala.
gerty
24.05.06,10:38
Napadlo ma niečo k tým menám:
Onoho času chodili na družstvo vypomáhať kombajnisti z Čiech. Vrátnik mal nakázané zapísať každého kto vojde do družstva.Mimochodom bol to maďar ako repa / bez urážky/ opýtal sa svojou rečou na ich priezvisko a čech na to: "Co pak?" Vrátnik zapísal. Prišiel druhý a znova "Co pak?" Vrátnik zapísal. Chcel sa tváriť múdro, tak sa tretieho opýtal: "Co pak?" A on na to:"Ale kdepak?" Odvtedy ho celá dedina volá Copak a Kdepak.
bezradná
24.05.06,10:47
Napadlo ma niečo k tým menám:
Onoho času chodili na družstvo vypomáhať kombajnisti z Čiech. Vrátnik mal nakázané zapísať každého kto vojde do družstva.Mimochodom bol to maďar ako repa / bez urážky/ opýtal sa svojou rečou na ich priezvisko a čech na to: "Co pak?" Vrátnik zapísal. Prišiel druhý a znova "Co pak?" Vrátnik zapísal. Chcel sa tváriť múdro, tak sa tretieho opýtal: "Co pak?" A on na to:"Ale kdepak?" Odvtedy ho celá dedina volá Copak a Kdepak.
Tak toto som už počula. Len si nespomeniem kto mi to rozprával. A mám taký pocit, že sa to stalo niekde na našom okolí.:confused:
Aňuška
24.05.06,11:58
Kedysi dávno som sa zúčastnila jednej svadby, kde družička čítala blahoprajný telegram z Čiech /ktorý bol samozrejme bez
diakritiky/ a tak namiesto príletu "čápa" prečítala ako videla:
"capa".
bezradná
24.05.06,13:01
Dnes poobede som náhodou našla tento podarený preklep:http://www.otp.sk/i/t.gif http://www.otp.sk/i/t.gif http://www.otp.sk/i/t.gif

OTP Express - hladká platba v mene HUF, SKK, EUR a USD

V spolupráci s materskou OTP Bank Rt., Budapešť, a jej dcérskou bankou DSK Bank, Sofia, OTP Banka Slovensko, a.s., poskytuje rýchlu a cenovo prístupnú službu v oblasti hladkých platieb do zahraničia - OTP Express - hladké platby. Majú charakter urgentnej hladkej platby s valutou toho istého bankového pracovného dňa s cenovým zvýhodnením, ktoré spočíva v:

- nižšej maximálnej hranici poplatku pri hladných platbách do zahraničia

kto neverí, môže si to overiť na:

http://www.otp.sk/index.php?sid=167&mid=66
MAGDALIENKA
25.05.06,04:24
Leasing osobného auta skončil 03/2006, kúpna cena 119 Sk.
Kúpnu cenu som dala na 501.
Ako ho teda zradiť, lepšie povedané už len evidovať po skončení
leasingu?
gabriela7755
25.05.06,05:18
Z písomky na strednej : Ak krava po otelení nemôže olízať svoje mláďa,
nahradí ju zootechnik

kolegov sprievodný list : ... v prílohe Vám zasierame ....
Tweety
25.05.06,05:23
Pôvodca textu príspevku: Lida
stačí k rúčnej závierke...

To sa podarilo, takú ešte nemáme.
jana32
25.05.06,05:58
A najsamkrajší brept sa podaril farárovi, keď sa vydávala moja sestra. Farár bol zvyknutý rozprávať po maďarsky, celé omše slúžieval v maďarčine, aj keď bežne rozprával pekne a plynule po slovensky, dokonca bez nejakého veľmi silného prízvuku. Lenže sestrina svadba bola jeho prvá svadba v slovenčine! Tak bol strašne strémovaný a hrozne rozprával, zvratné zámená vynechával, prízvuk ako Laszlo Komárom, no hrôza. Vrchol svadobného obradu zvyčajne nastáva, keď si snúbenci povedia ano a vymenia si prestene. Táto svadba mala vrcholy dva: ten prvý s prsteňmi a ten druhý, keď vystrestovaný farárko zahlásil: Odteraz ste jedno teľa, jeden duch! :D
Fotila som tú svadbu od oltára, ale musela som sa ísť schovať za oltár. Takmer som sa počúrala. A predstavte si, že si to nikto v tom kostole nevšimol, len ja. Každému som to potom ukazovala na videu. A kto to nepostrehol v kostole, ani na kazete, snáď im to dojde, keď sa na tých dvoch pozrú... :D:D:D
Ale nie, to nechcem znevažovať sestričku a jej rodinu, mám ich veľmi rada a rovnako rada rozprávam aj túto milú historku.

Tak ma Marianka zaujali tie PRESTENE čo si vymieňali.:D
Ja som nedávno sledovala správy v televízii a do toho mi sústavne " hovorila " moja dva a pol ročná dcérka. Úplne automaticky som namierila diaľkové ovládanie na ňu s cieľom stíšiť ju.
Tiež som sa sama zasmiala keď som v rýchlosti priviazala podbradník na krk 12 ročnej dcéry namiesto nášmu drobčekovi. A došlo mi to až vtedy keď sa ma spýtala či ju mienim aj nakŕmiť. Manžel ma potom poslal večer posedieť s kámoškami s komentárom, že fakt potrebujem oddych.
Tweety
25.05.06,06:06
Podarili sa aj Všeobecnej ZP:
Zamestnávateľ je povinný podľa § 23 ods. 2 a § 24 písm. c) zákona č. 580/2004 Z. z. v znení neskorších prepisov planiť oznamovaciu povinnosť za svojich zamestnancov.
ayya
31.05.06,11:28
majitelka butiku sa strasne zacala smiat a povedala mi ze: vy ste uctovnicka, ze? :eek:
povedala som jej totiz "prosim, ukazte mi radsej nejake cele plavky, tieto podvojne plavky - to uz je iba pre mladsie ako som ja" :D
Tweety
31.05.06,11:30
majitelka butiku sa strasne zacala smiat a povedala mi ze: vy ste uctovnicka, ze? :eek:
povedala som jej totiz "prosim, ukazte mi radsej nejake cele plavky, tieto podvojne plavky - to uz je iba pre mladsie ako som ja" :D No, tak sa prezradiť !:pPrezradila si naraz dve veci.:p
Metodik
31.05.06,11:48
Pripájam aj ja svoj jeden trapas v živote:
Keď som začínala, šéf mi pridelil jedného klienta a zároveň mi o ňom povedal, že sa volá Ing.Mačiatko. Lenže to mi povedal ráno a klient mal prísť až poobede. Klient prišiel a počas celého stretnutia som ho oslovovala Ing.Kocúrik. Ani brvou nepohol, ani raz ma neopravil. Takže ja pán Kocúrik sem, pan Kocúrik tam , dokonca som zakričala na sekretárku, že by som poprosila kávu pre Ing.Kocúrika. Ten hurónsky smiech zo sekretariátu som pokladala za to, že počuli nejaký dobrý vtip.
Až keď odchádzal, vymenili sme si vizitky a ja som vlastne zistila prečo sa na tom sekretariáte smiali.Momentálne patrí medzi mojich top klientov a na tejto epizode sa veľakrát schuti zasmejeme.
Tweety
31.05.06,11:50
Pripájam aj ja svoj jeden trapas v živote:
Keď som začínala, šéf mi pridelil jedného klienta a zároveň mi o ňom povedal, že sa volá Ing.Mačiatko. Lenže to mi povedal ráno a klient mal prísť až poobede. Klient prišiel a počas celého stretnutia som ho oslovovala Ing.Kocúrik. Ani brvou nepohol, ani raz ma neopravil. Takže ja pán Kocúrik sem, pan Kocúrik tam , dokonca som zakričala na sekretárku, že by som poprosila kávu pre Ing.Kocúrika. Ten hurónsky smiech zo sekretariátu som pokladala za to, že počuli nejaký dobrý vtip.
Až keď odchádzal, vymenili sme si vizitky a ja som vlastne zistila prečo sa na tom sekretariáte smiali.Momentálne patrí medzi mojich top klientov a na tejto epizode sa veľakrát schuti zasmejeme.
Možno je to tým, že kocúrikovia majú radi mačiatka:p
ayya
31.05.06,12:03
No, tak sa prezradiť !:pPrezradila si naraz dve veci.:p
:D :D aaaale nie, prezradila som iba to, cim sa zivim ... to druhe :o netreba prezradzat, skor by som povedala, ze sa to neda uz ani zatajit :D :D staci jeden pohlad :)
Metodik
31.05.06,12:17
Ale najväčší trapas v živote som zažila, vtedy keď som viezla svoju dcéru do školy. Mala so vyjsť z vedľajšej cesty na hlavnú čo bolo takmer nemožné, kvôli hustému prudu vozidiel. Za mnou stál netrpezlivý šofér, ktorý okrem vytrubovania pridal aj slovné invektíva typu"sliepka, no ženská na ceste," , ktoré naberali na grádoch. Nakoniec sa zaradil tesne vedľa mňa a neustále ma atakoval, až som to nevydržala a ukázala som mu vztýčený prostredný prst na ruke, kedy ostatné prsty smerujú smerom do dlane a pridala pár šťavnatých slov. Tým by to malo všetko končiť, lenže nekončilo.Po príchode do práce ma volal šéf k sedeniu s novým klientom.Vošla som do kancleárie a skoro som odpadla. Oproti mne sedel môj starý známy z cesty.Šéf si všimol naše vzájomné rozpaky a opýtal sa " Vy sa poznáte?" No a naša odpoveď :
" Krátko, ale veľmi intenzívne" Doteraz je nielen mojim klientom, ale aj veľmi dobrým kamarátom.
jamajka
31.05.06,17:48
majitelka butiku sa strasne zacala smiat a povedala mi ze: vy ste uctovnicka, ze? :eek:
povedala som jej totiz "prosim, ukazte mi radsej nejake cele plavky, tieto podvojne plavky - to uz je iba pre mladsie ako som ja" :D


jéééémine, toto bolo dobré :D :D :D
LubicaN
15.06.06,06:41
...teraz mi prišla na rozum jedna situácia z predchádzajúcej roboty. Kútiky mi ťahá do úsmevu aj keď vtedy mi moc do smiechu nebolo...kolegynka sa aj nahnevala...

V práci sme boli viacčlenný kolektív tzv. THP pracovníkov. Neviem akou náhodou sa takto stretli 4 "baby" s priezviskom začínajúcim na písmeno K. Kaštierová, Kmeťová, Kriváňová, Kušnierová. Denne hodili vyše 50 podpisov, tak napríklad na príjemky si to skracovali a každá píslala iba K Každá ho písala ináč. Keď som tam nastúpila, bola som čerstvo von zo školy, ovládajúca teóriu...no a tie ich "káčka" mi pripadali rovnaké. Pri evidovaní faktúry som si všimla nejakú nezrovnalosť na nej, tak som išla do vedľajšej kancelárie s tým, že "ktorá K podpisovala toto a nevšimla si že tento údaj je tam zlý?" Zostalo tam hrobové ticho. Na to som len vypotila: "Prepáčte!" a zdúchla som...

Nika
15.06.06,15:36
Aj mne sa jeden podaril, už dávno( ešte za Franz Jozefa:) ). Mala som 10-11 rokov. Bola som na práydninách u tety. Teta mi jedného dňa dala do ruky peniaze a poslala kúpiť vložky. Cestom do obchodu som premýšľala čo to môže byť a nakoniec som usúdila. že som zle rozumela. Vošla som do obchodu a suverénne som si vypýtala VLOČKY.:D ALe beda! Predavač začal dávať otázky. Aké. vločky, na čo...... Ja že neviem......, že mňa poslali...... :mee:
Podľa mojej hotovosti sa predavač rozhodol, že to budú mydlové a okrem toho tie aj najviac kupujú:D
teta Mony
16.06.06,06:05
Aj mne sa zadarilo, do objednávky som namiesto uvoľňovacie roztoky, napísala uvľňovacie ROZKROKY.
Dodnes si zo mňa robia srandu či som už aspoň jeden našla.
Marianna01
16.06.06,13:24
Všimli ste si novú tému - o kominukácii???:D:D:D
Eulalia
16.06.06,13:42
Tie rozkroky sú pekné:D :D :D
Ale Ayyine podvojné plavky sa asi stanú legendou porady, už som si ich všimla aj v ďalšej téme:D :D :D
Ayya, dúfam, že sa teraz na mňa nenahneváš:p :p :p
ayya
16.06.06,13:51
Tie rozkroky sú pekné:D :D :D
Ale Ayyine podvojné plavky sa asi stanú legendou porady, už som si ich všimla aj v ďalšej téme:D :D :D
Ayya, dúfam, že sa teraz na mňa nenahneváš:p :p :p

heeej? :D :D jasne ze sa nenahnevam, ved by som to sem inak nepisala, ... a kde to najdem? skusim cez vyhladavanie
;)

doplnenie: nenasla som :o prezrad prosim, kde to najdem? vdaka
tiny77
16.06.06,14:01
Všimli ste si novú tému - o kominukácii???:D:D:D

vsimli sme si to :D
Eulalia
16.06.06,14:07
heeej? :D :D jasne ze sa nenahnevam, ved by som to sem inak nepisala, ... a kde to najdem? skusim cez vyhladavanie
;)

doplnenie: nenasla som :o prezrad prosim, kde to najdem? vdaka

nepamätám, keď objavím, dám vedieť, len som to zaregistrovala, že to je už aj niekde inde:p
Eulalia
16.06.06,14:11
Všimli ste si novú tému - o kominukácii???:D:D:D
Až teraz som pochopila, prečo si to dala do tejto témy:D :D :D
Z toho vidno, aký je človek nepozorný a ako povrchne číta - v tomto prípade som to ja, ten nepozorný čitateľ:D :D :D
Jana Acsová
16.06.06,14:28
...nenasla som :o prezrad prosim, kde to najdem? vdaka http://www.porada.sk/showpost.php?p=260556&postcount=178
ayya
16.06.06,14:56
Eulalia
16.06.06,17:29
http://www.porada.sk/showpost.php?p=260556&postcount=178

Vidím, že AVO je šikovnejšia, predbehla ma, teraz som to tam objavila:D
endrju
20.06.06,04:54
Ako to má byť správne?

Vanda alebo vnada? :D
ayya
20.06.06,06:49
Ako to má byť správne?
Vanda alebo vnada? :D

nieco mi uniklo?
:o
endrju
20.06.06,13:48
nieco mi uniklo?
:o
Nemyslím, že uniklo, ak si uvedomíš, že sme v téme Preklepy. ;)
abel
22.06.06,19:33
Práve som sa dozvedela, že moja dcéra včera videla žabanta.
abel
24.06.06,20:39
Páči sa mi názov témy, ktorú zadala mirka16: DPH a ojazdene auto z NDR.
Žeby nový členský štát v únii?
Eulalia
25.06.06,02:50
Práve som sa dozvedela, že moja dcéra včera videla žabanta.

A skúsila ho pobozkať? Možno práve žabanti sú tí správni zaklati princovia:) :) :) :)
Možno by sa z neho vykľul aj nejaký milionár, čo si hľadá nevestu:D a mala by to bez publika, kamier a mikrofónov:p :p
Jana Acsová
25.06.06,12:33
Dnes som našla tému s týmto názvom:

Mozem si odrat zdravotne poistenie?

Neviem, ale asi by som nerozumela, aj keby som sa ZP rozumela :D
Marianna01
26.06.06,14:38
Dnes som našla tému s týmto názvom:

Mozem si odrat zdravotne poistenie?

Neviem, ale asi by som nerozumela, aj keby som sa ZP rozumela :D

Mozno mysleli ODRATAT zdravotné poistenie. Ešte nie je jasné, odkiaľ, ale z peňaženky určite... :D
Jana Acsová
26.06.06,16:05
Mozno mysleli ODRATAT zdravotné poistenie.Možno. :confused: A možno zodrať (nechce sa mu robiť RZZP) :D
Jana Acsová
28.06.06,10:17
Jejda čo sa mi práve podarilo:


Vy ho do účtovníctva potrebujete a nakoľko kuputeje od súkromnej osoby ako podnikateľ...
ajobs
28.06.06,20:49
Jejda čo sa mi práve podarilo:

Kuputeje je sofistikovaný názov pre nákup ( iba bez DPH ).:eek: :D :D :D
LubicaN
29.06.06,09:56
...napadol ma jeden "chutný" ústny preklep bývalého kolegu.

Všetci z firmy sa kdesi vyparili, tuším bol akurát jarmok. Zrazu sa jeden z nich vrátil, a pýta sa ma: Ty si tu samička? (chcel povedať samučká!)...
Milan Benka
29.06.06,10:03
...napadol ma jeden "chutný" ústny preklep bývalého kolegu.

Všetci z firmy sa kdesi vyparili, tuším bol akurát jarmok. Zrazu sa jeden z nich vrátil, a pýta sa ma: Ty si tu samička? (chcel povedať samučká!)...

:eek: Čo keď sa nepomýlil ??? :D :D :D
LubicaN
29.06.06,11:34
:eek: Čo keď sa nepomýlil ??? :D :D :D

...to som bola ešte len taká "mladá koza", tuším 19 som mala, on cez 50... Síce keď sa tak nad tým zamýšľam, aby sa niekto neurazil...ale možno už samičku dávno nevidel, tak sa radšej opýtal...:D :D :D
ajobs
29.06.06,20:02
...to som bola ešte len taká "mladá koza", tuším 19 som mala, on cez 50... Síce keď sa tak nad tým zamýšľam, aby sa niekto neurazil...ale možno už samičku dávno nevidel, tak sa radšej opýtal...:D :D :D

Čo to je samička ?:D :D :D ( Ešte nemám 50 :eek: )
Marianna01
01.07.06,13:16
Pridávam skvelý link, ktorý som dnes dostala, dobre som sa nasmiala:

http://www.nooby.sk/prdel/hlodys1.htm

Potešte sa :D:D:D
ayya
07.07.06,17:06
dúfam, že toto tu ešte nebolo :)

"vymakla" som prave teraz Richarda, hoci ten preklep je tam asi uz dlhsie ...
pri pisani noveho prispevku sa nizsie, v casti "dodatocne moznosti" zobrazuje aj toto:

Priložené súbory
Akceptované budú prílohy s koncovakami: bmp doc gif html jpe jpeg jpg pdf png ppt psd txt xls zip

;)

takze: koncovak, alebo koncovaka? :) prekne slovicka, beriem ich do mojho osobneho aktivneho slovnika, medzi pouzivane slovicka
ayya
07.07.06,17:12
Pridávam skvelý link, ktorý som dnes dostala, dobre som sa nasmiala:
http://www.nooby.sk/prdel/hlodys1.htm
Potešte sa :D:D:D

aha, aj ty si clenom "Zdruzenia nic netusiacich (http://www.znn.sk)"? ci je to iba nahoda? Lebo aj toto zdruzenie ma Nooby "na svedomi"

:D :D

je to jeden z tych dvoch nic netusiacich na fotke, ktora je na hlavnej stranke zdruzenia :D
Elena Navrátilová
07.07.06,17:15
dúfam, že toto tu ešte nebolo :)

"vymakla" som prave teraz Richarda, hoci ten preklep je tam asi uz dlhsie ...
pri pisani noveho prispevku sa nizsie, v casti "dodatocne moznosti" zobrazuje aj toto:

Priložené súbory
Akceptované budú prílohy s koncovakami: bmp doc gif html jpe jpeg jpg pdf png ppt psd txt xls zip

;)

takze: koncovak, alebo koncovaka? :) prekne slovicka, beriem ich do mojho osobneho aktivneho slovnika, medzi pouzivane slovickaAyyka, ...prekne... zámer?
ayya
07.07.06,17:35
Ayyka, ...prekne... zámer?
hmm... nerozumiem :o

ci zamer? Richardov? asi nie... odhadujem, ze to je nahoda, teda preklep, preto som to sem dala ... ;)

moj zamer? ... ziaden zvlastny, iba ze som si vsimla Richardov mily preklep, pri tolkom texte, co sem Richard dava ani sa nedivim ... myslis, ze sa Richard urazi? neverim - ma zmysel pre humor, aj on sa iste na tom pobavi
kludne sa s tebou stavim, ze mam v tomto pravdu
:)
zaphira
07.07.06,17:39
Ja som raz spisovala v práci zoznam vlastníkov pôdy. Bol to dlllllhy zoznam, kde sa stále opakovalo orná pôda, zastavané plochy a nádvoria a trvalé trávne porasty ...., až sa mi podarilo namiesto trvalé trávne porasty napísať trvalé TRÁPNE porasty. Dobre som sa na tom bavila este cely den, lebo to v tom dlho zozname nebolo takto "dokafrené" iba raz :-).
Tweety
07.07.06,17:44
[QUOTE=Elena Navrátilová] ...prekne... /QUOTE]

To je pekné:cool:
ayya
07.07.06,17:45
Ayyka, ...prekne... zámer?

:D :D
slepa som? ... nebude to z nedostatku nikotinu ? ...
este ze sme v teme "preklepy" :D

p.s.: dakujem zucastnenym za upozornenie :)
zaphira
07.07.06,18:03
Aj ja mám takú pomotanú kamarátku:D . Nedávno žiadala od našej bufetárky desať treskov deky:D .



No tak toto nemalo chybu. Az mi slzy od smiechu vyleteli do oci. No fakt :-D
Tweety
07.07.06,18:06
:D :D
slepa som? ... nebude to z nedostatku nikotinu ? ...
este ze sme v teme "preklepy" :D

p.s.: dakujem zucastnenym za upozornenie :)
Už som dávnejšie objavila u Richarda v nastaveniach pri udeľovaní bodíkov:
Npísal:) :p
Nika
11.07.06,15:49
Našla som na bleskovkách pekný preklep:


V Bratislave dnes pomáhali záchranári 11 ľuďom, ktorí z horúčav skolabovali.

Prehriatiu sa dá vyhnúť dodržiavaním pitného režimu, nevystavovaním sa priamemu slnečnému žiareniu, najmä nie medzi 11.00 a 15.00 h a ukývaním sa v chlade a tieni. " :D :D
Orim
11.07.06,21:32
Ja tie moje už ani neevidujem. :(
Tweety
12.07.06,11:07
Ja tie moje už ani neevidujem. :( Dnes som našla v pridanej téme:
zmamestnanec-invalid (http://www.porada.sk/t29471-zmamestnanec-invalid.html):p:p:p
Rekalmacia a navod (http://www.porada.sk/t24422-rekalmacia-a-navod.html):p
tiny77
17.07.06,04:03
http://www.porada.sk/t6038-bryndzove-haluky.html


tuto som nasla

hladnú múku :D


sa necudujem :)
i ja uz som vyhladla z tych dobrot
Milan Benka
15.08.06,09:47
Práve sa mi podarilo:
namiesto vývoz tovaru ---- vývoz topvaru

síce aj topvar je tovarom.
Tweety
15.08.06,10:23
Práve sa mi podarilo:
namiesto vývoz tovaru ---- vývoz topvaru

síce aj topvar je tovarom.
Hladnému sa o chlebe sníva.:p
anmary
15.08.06,11:28
Nedá mi nezareagovať. Môj brat študoval Strednú vojenskú školu. Bol v internáte, kde mali jednoho spolužiaka z juhu Slovenska.
Raz mal v noci službu a ráno musel urobiť všetkým "budíček". Stalo sa čo sa nemalo a keďže slabo ovládal slovenčinu, namiesto "budíček" začal vykrikovať "koniec noci, koniec noci, vstávať"!

Keďže si ako chudobný študent musel privyrábať, predával stieracie losy. Zasa zaúradovala slabá vedomosť jazyka a odrazu predával "zlosovateľné stierače"!
janasv
16.08.06,05:26
Nedá mi nezareagovať. Môj brat študoval Strednú vojenskú školu. Bol v internáte, kde mali jednoho spolužiaka z juhu Slovenska.
Raz mal v noci službu a ráno musel urobiť všetkým "budíček". Stalo sa čo sa nemalo a keďže slabo ovládal slovenčinu, namiesto "budíček" začal vykrikovať "koniec noci, koniec noci, vstávať"! !

Aj moj manzel mal takeho na vojne....Zeby rovnaky ucitel ..lovenciny....:eek:
lenkak
16.08.06,17:00
ja takých poznám až až.
vreco na nohaviciach
ondrejvla
16.08.06,17:05
Aj ja som písala známej, že potrebujem prísť za ňou aj jej manželom. Odpísala mi : Tibor je doma, prdi...
Tweety
16.08.06,17:07
Aj ja som písala známej, že potrebujem prísť za ňou aj jej manželom. Odpísala mi : Tibor je doma, prdi...
Možno aj je doma aj,pr...:p
tiny77
16.08.06,17:21
:D hehe

i ja mam smskovy preklep :D
som napisala:
.....ja sa smazim ako viem :)
ondrejvla
16.08.06,17:24
:D hehe

i ja mam smskovy preklep :D
som napisala:
.....ja sa smazim ako viem :)

No ak si to písala na slnku?
AlaNR
18.08.06,07:33
Dnes - dopravný servis na nemenovanom rádiu:

" na ceste z (neviem) do (neviem) pozor, opilujú sa tam stromy a na ceste sú popadané komáre "

Asi opilovali biolitom...
LubicaN
18.08.06,07:45
...včera som počula vetu: Som človek, som obilný!...

...pre istotu nepíšem kto to povedal, lebo asi by som bola bez práce...
LubenaK
31.08.06,06:35
Dnes sa mi podaril pekný preklep: sviatok plazený priemerkou. Keď som to išla opraviť, tak zo mňa vyšlo: sviatok pletený priemerkou.
abel
02.09.06,08:02
Dnes sa mi podarilo v zelovoci: namiesto polievkovú zeleninu som si pýtala zeleninovú polievku.
Melnick
02.09.06,08:26
A dali Ti ju Elenka?:D :D :D
Beata
02.09.06,08:36
Mama mi hovorila, že v poslednom vydaní "Zlaté vajce" sa Paľo Bruchala pomýlil a povedal "uvidíme či Vám rodina dobre porodila" miesto "poradila". :D
abel
02.09.06,09:57
A dali Ti ju Elenka?:D :D :D
V podstate aj áno, ale vo forme "puzzle" - budem si ju musieť sama poskladať :D .
Ale ja aj tak kedykoľvek sa mi podarí alebo začujem nejaký preklep, spomeniem si "10 treskov deky". To je u mňa v tejto téme No 1.
abel
03.09.06,05:11
Dnes som objavila tento pekný preklep::D :D :D
http://www.porada.sk/showpost.php?p=120694&postcount=3
účtovník 007
03.09.06,10:31
Ja som v jednom nemenovanom denníku čítala:
Kriminalisti potvrdili, že dotyčný XY bol pred smrťou zastrelený.
Jana Acsová
04.09.06,14:19
Dnes som na Porade našla dvojzásah:

Takto fugujú seconhady.
ivako
04.09.06,14:29
Niekedy, keď som robila dopravné výkony áut a mechanizmov, na vnútropodnikovú prevodku nákladov som napísala výkony trkatora. Samozrejme malo byť traktora.
AlaNR
06.11.06,11:48
Na preklepy sme akosi pozabudli.

Ja som dnes napísala namiesto spôsob úhrady prevodom, skrátenú verziu (s prepáčením):
Spôsob úhrady prdom
Milan Benka
06.11.06,11:52
Na preklepy sme akosi pozabudli.

Ja som dnes napísala namiesto spôsob úhrady prevodom, skrátenú verziu (s prepáčením):
Spôsob úhrady prdom

:D Neviem či by si bola spokojná s takýmto typom úhrady :D :D :D :D :D
Milan Benka
06.11.06,11:53
Dnes som na Porade našla dvojzásah:

Takto fugujú seconhady.

To je dokonca trojzásah. :D :D
Jana Acsová
06.11.06,11:53
:D Neviem či by si bola spokojná s takýmto typom úhrady :D :D :D :D :DNo isto by zavážilo, či by sa jednalo o prijatú úhradu, alebo tú, ktorú posiela ...
AlaNR
06.11.06,13:35
Chvalabohu to bola naša prijatá faktúra, takže platiť by sme mali my :D

V deň splatnosti by sme si asi na obed mali dať fazuľovú polievku.;)
tiny77
06.11.06,14:06
......organy cinne v trestnom konani si...."obsTArali" dokazy
(s prepacenim najskor sa tie velke pismena kdesi zatulali)
:D
bezradná
07.11.06,11:57
Dnes sa mi podarilo v zelovoci: namiesto polievkovú zeleninu som si pýtala zeleninovú polievku. Toto mi pripomenulo môj zážitok z banky. Ešte pred zavedením internetbankingu som sa vždy telefonicky informovala o stave účtu. Raz som bola v banke osobne a zahlásila som pokladníčke svoju dokonale naučenú vetu: " Dobrý deň, telefonujem od.... a chcela by som sa spýtať na stav účtu" chuderka pozerala na mňa či mi načisto preskočilo.
gabriela7755
07.11.06,12:08
Tomu hovorím prepracovanosť. Ja som si kupovala nohavice, predavačka
mi povedala cenu a ja na ňu " s DPH alebo bez ?" Tiež sa moc divne
na mňa pozerala.
Milan Benka
07.11.06,12:11
Tomu hovorím prepracovanosť. Ja som si kupovala nohavice, predavačka
mi povedala cenu a ja na ňu " s DPH alebo bez ?" Tiež sa moc divne
na mňa pozerala.

Žeby choroba z povolania? :D
gabriela7755
07.11.06,12:15
Pravdepodobne. Blbší pohľad ako tá predavačka mal môj manžel, ktorý
stál pri mne a nechápal.
lenkak
07.11.06,12:24
Raz sme boli s mužom na výlete, vyhladli sme, tak sme si šli kúpiť hot-dog. Predavačka sa ma pýta: Hot-dog s horčicou alebo s kečupom? Odpovedala som, že s tatarskou. Môj muž sa pučil od smiechu a predavačka sa ho pýta, s čím chce hot-dog on a on v tej rýchlosti:chcem čo ona.
Predavačka sa po nás divne kukala.
jaja99
07.11.06,12:34
Moja svokra - učiteľka na dôchodku - učila na zmiešanom slovensko.maďarskom území. Ak žiak neprišiel z nejakých dôvodov do školy, rodičia mu napísali ospravedlnenie. Niektoré perly si zapisovala v diári a keď jej prišla smutná chvíľa, tak stačilo otvoriť a hneď sa jej zlepšila nálada. Na jednu z nich nezabudnem, hoci vtipy si obyčajne nepamätám: Chlapec neprišiel do školy, lebo mali zabíjačku a rodičia napísali: Prosím prepáčte, syn nepríde do školy, my sa doma zabíjame.
Marianna01
07.11.06,19:25
Toto som dnes objavila v srandičkách:

Taky podotkla, že se jí po tom
domě velmi stýská, a byla by ochotna snížit částku, na kterou má
prozvodového odle řízení nárok, výměnou za ten dům.,

:D:D:D
Marianna01
07.11.06,19:29
No a ako čítam ďalej, ešte krajší preklep - musím ho sem dať (z témy a moja profesia je)

Lubka..a všetko sa nedá..akože dievčatko pre všetko:confused: :eek:

Uvravujem: a chlapec pre všetko:)..máme tu aj chlapcov!!! Prepáčte:eek:
ZEvina
08.11.06,06:24
Ja som minule dostala k zaúčtovaniu takúto faktúru:

... Cena spolu: 3450,- Sk

Halierové vyrovnanie: 0,38 Sk

K úhrade: 3450,38 Sk

Ešte len dnes som objavila túto tému a strašne som sa pobavila. Ešte som to nedočítala celé, ale toto mi pripomenulo, že ja som dostala faktúru:

15.250,50 Sk
zaokrúhlene: 15.251,50 Sk

A na bývalom pracovisku sa tiež predstavoval nový pracovník p. Cisár. Keď sa mu predstavil p. Gróf, len sa rozpačito usmial, ale keď mu podával ruku p. Kráľ, tak plesol dverami a sekretárka musela za ním utekať vysvetliť, že oni sa tak naozaj volajú.
elims
08.11.06,10:09
Ešte len dnes som objavila túto tému a strašne som sa pobavila. Ešte som to nedočítala celé, ale toto mi pripomenulo, že ja som dostala faktúru:

15.250,50 Sk
zaokrúhlene: 15.251,50 Sk

A na bývalom pracovisku sa tiež predstavoval nový pracovník p. Cisár. Keď sa mu predstavil p. Gróf, len sa rozpačito usmial, ale keď mu podával ruku p. Kráľ, tak plesol dverami a sekretárka musela za ním utekať vysvetliť, že oni sa tak naozaj volajú.


:D :D :D

Ja som raz na strednej profesorovi na otázku:
- Dievčatá, vy tu čo robíte?
odpovedala:
- My kakáme čamarátky!
dogicka
08.11.06,16:08
:D :D :D

Ja som raz na strednej profesorovi na otázku:
- Dievčatá, vy tu čo robíte?
odpovedala:
- My kakáme čamarátky!

To bolo perfektné.... Ja som práve objavila v téme chudnutie: ......... alebo sa chceš ináč začať starvovať?..... Prepáč Lucuš....
Lucuš
09.11.06,07:54
Nič sa nedeje aj ja som sa schuti zasmiala ale povedzme si otvorene žijeme v takej uponáhľanej dobe a naši šéfikovia nám kladú stále viac a viac roboty a papierovačiek, že človek chce všetko stihnúť a tak sa ponáhľa, že nejaký preklep určite je.
Čo si o tom myslíte? Určite aj vy ste na tom tak isto a vždy ste nenapísali všetko na 100% a ak áno tak prepáčte.
Marianna01
18.11.06,18:52
opäť máme na Porade krásny dvojpreklep:
v názve témy je sprostredkovateľ pistenia, v samotnej téme je to už sprostredkovateľ postenia.
Tak neviem, čo to vlastne sprostredkúva ten dotyčný :D
abel
18.11.06,19:42
Chcela som sa dcéry spýtať po sobotnom upratovaní, či už umyla obývačku, a vyšlo zo mňa: Už si obila umývačku?
Richard
18.11.06,20:31
opäť máme na Porade krásny dvojpreklep:
v názve témy je sprostredkovateľ pistenia, v samotnej téme je to už sprostredkovateľ postenia.
Tak neviem, čo to vlastne sprostredkúva ten dotyčný :D

ak sa vám bude chcieť môžete u týchto príspevkoch stlačiť tlačidlo "nahlás" a ja alebo niektorí z moderátorov to premenujeme .-)

Ďakujem