karetkar
24.01.14,13:27
Dobry den, chcem sa opytat či sa musia registrovat vsetky SVB informacny system alebo nie, nakolko tomu ani moc nerozumiem, a potreboval by som k tomu nejake vysvetlenie
sito
24.01.14,13:47
Hlavne, aby si pochopil. Nie len ty, ale všetci v SVB, že ste spolok, ak máte založený, je váš, všetkých. Koho iného chceš informovať, ak nie tých, ktorých sa to týka. Či, zákon ti umožňuje niečo zamlčať ako osobe, oprávnenej osobe, ba dokonca štatutárovi, čo sa deje s majetkom vlastníkov bytov spoluvlastníkov domu?
mackoivan
24.01.14,18:18
tak neviem- prvý krát počujem, že by si SVB malo registrovať nejaký informačný systém. A keď nebodaj aj- o aký systém sa jedná? a u koho si ho má SVB registrovať? Podľa mňa tu máme zákon o SVB a ten rieši aj to ako sa majú majitelia bytov informovať o záležitostiach ich domu
Jumil
26.01.14,17:34
Aj ja som sa o zákone dozvedel len z internetu. Dávam link:

http://magazin.reality.sme.sk/c/7077929/registrovat-databazy-niektore-spolocenstva-to-nestihli.html

Podľa mňa vláda si spravila trafiku - úrad pre svojich blízkych. A teraz tomu, aby trafika malá z čoho žiť a bolo na platy a odmeny, prispôsobuje zákony. Za zápis
20 €. Sociálna vláda – zákon, obyčajní ľudia plaťte. Spoločenstva bytov nemajú žiadne peniaze, len hospodária s peniazmi vlastníkov. Z týchto peňazí musia platiť trafiku za hlúpy zákon. A ešte sa vyhrážajú pokutou min. 300 € za neregistrovanie do 31.12.2013.

Zákon je tu: www.dataprotection.gov.sk
tictac7
26.01.14,18:02
sitoooo, dávam užitočné. Neviem, čo neužitočné je v Tvojom príspevku?! ...sa mi Tvoje ostro hodené slová na slovenské polia pod mesiacom zamračeným mrakom tiež občas na tú prostú slovač tvrdé zdajú, avšak vo svojej podstate, v zákonoch a aj v múdrosti starších ľuďoch pravdu majú :)
sito
26.01.14,20:14
Aďa, Ďakujem, že takto, písomne.

Keby naozaj, tak to by tu -1 vynulovalo. Čo by ma mrzelo, niekomu by si pokazila radosť.

A tie slová? Kto chce pochopí, že?

No niektorým to pripadá neužitočné, keď musia spoluvlastníkov domu informovať o skutočnostiach, skutočných v dome, bytovom, spoločnom.

Ale niektorí len, že svoj byt majú.

Dnes bolo v správach, mal, aj ho zapálil. Ostatní sa netvárili akože horí len u neho v byte, keď museli zo svojich utekať. Dá sa k takým veciam vyjadriť tupo?
tictac7
26.01.14,20:35
bolo -2 - keď som si ja dovolila dať Tvojmu príspevku užitočné.

...a že nbeužitočné? No každému.... Každý len kydať na chodbe, ale na schôdzu už nepríde. Nepovie, čo ho trápi, že máme síce super dom zateplený, ale brána teraz dorábaná - no strach a hrúza a des.... A ešte predtromi týždňami zástupca vlastníkov sa vzdal svojej fukcie - aj papier vycapil, čo správcovi odovzal.....už pár rokov je tu snaha, že na mňa toto bremeno zvlaiť.... ale prečo, načo, začo?! Ani len na schôdzu raz za rok nie sú ochotní prísť ...len drísdať o tom v kulorácoh ako čo nejde, a je na milú jarmilu..... V 2011 som prvýkrát vo svojom živote videla na schôdzi presne o jedného človeka viac, ako jú 2/3 vlastníkov - ale to stálo nervov - každému vysvetliť, že netreba len drístať na chodbe, ale treba aj na tú schôdzu prísť, prípadne splnomocnenie (presné znenie každý do schránky dostal), aby ten dom nie len dobre vyzeral na oko, ale fakt, že ťažké systémové chyby sa mohli odtrániť....

...a odvtedy ... každý opäť len tie chodbové reči vedie.....

...oproti nadstavili bytový dom o 2 poschodia = +18 bytov - a parkovisko si u nás na úkor zelene -najskôr len zakreslili, teraz už aj realizovali..... ľudia "boli strašne proti" len do doby, kým som ich nepoprosila o spoluprácu - t.j. 1 stretnutie - zakresliť a premerať skutočný stav - lebo že fakt to nesedlo ani nesedí - píšu, že vybudovali 11 parkovacích miest - v skutočnosti sú to slovom DVE..... a podpísať takú námeitku účastníkov konania - prišli TRAJA z 58 - má význam takých ľudí riešiť?!

...presne ako píšeš.... majú svoj byt a tým to pre nich haslo. Keď raz svoj byt podpálim, možno sa zobudia....
mackoivan
27.01.14,07:13
vytlačil som tu žiadosť: http://www.dataprotection.gov.sk/buxus/docs/REG-Ziadost_o_registraciu.pdf Nuž pomaly budú od nás žiadať peniaze aj za povolenie dýchať vzduch Úrad na ochr. osobných údajov zinkasuje 20 Eur od SVB-čiek Osobne sa s tou povinnosťou podať žiadosť nestotožňujem
sito
29.01.14,07:03
Aďa, ahoj. Ako vidíš v hodnotení sa situácia už zmenila k lepšiemu. Tí čo sa za svoj názor nehanbia sú tam, tí čo by sa mohli, sú skrytí. Keď gazda, tak aj ja to mám v ...

Vieš ten karbaník za to ani nemôže. Ale štátna moc si vždy nájde možnosť ako naplniť kasu z ktorej môže nekonečne čerpať a ešte si nechá aj za to zaplatiť.

Toj dva dni späť v správach bolo, že únia chce celoplošne zaviesť zákon o ochrane osobných údajov. A my budeme musieť ten náš upraviť tak, aby nebol v rozopre s tým ich. Teda tiež naším? Vraj už bude musieť ten kto má niečie osobné údaje, ak ho ten požiada o vymazanie, bude ich musieť skutočne vymazať. Vedel by som to pochopiť pri kartách v obchodných centrách. Už ju nechcem a nechcem, aby ste v svojej databáze mali moje osobné údaje. Ale v bytových domoch, že by si každý vlastník mohol rozkázať aké údaje musia jeho spoluvlastníci vymazať, nepoužívať. Nezmysel, že?

A tomu vašemu zástupcovi, vraj vlastníkov. No niet sa mu čo diviť. Z tvojich príspevkov k bytovým domom je cítiť, že s tým máš isté skúsenosti a vyznáš sa, vedela by si si poradiť, ale bez tej podpory ostatných by Ťa to mohlo zavaliť. Neradím, nechcem ani Tebe, len sa Ťa opýtam, že sa nenecháš presvedčiť, zavaliť?
sito
29.01.14,07:14
Ivan, no máme tú 182, aj to v nej, že každý vlastník bytu, či už v SVB alebo pod správcom má právo nahliadnuť do dokladov týkajúcich sa správy domu. Všetkých, ale správcovia niektoré nechcú sprístupniť, predložiť. Vraj sú to osobné údaje.

Toj, takýto ...

V tom novom zákone je to trocha inak. Tu 182, osobitný zákon by chcelo zmeniť, v tej veci len nahliadnutia, samozrejme, že aj v zmluvách o správe domu, že?
sito
29.01.14,07:38
Ivan, len tak. Čo by si uviedol v bodoch f, g, h, j ?
tictac7
30.01.14,18:56
nenechám, neboj sa :) Nedám sa, odolám :) ...a že sa vyznám? Ani nie - len od detstva som sa popritom akosi tak chctiac-nechtiac motala - obaja rodičia robili na bytovom podniku a aj pár brigád som si tam odkrútila :) Strašne sa mi už od malička páčilo, keď som za nimi mohla do roboty prísť, aký hmubuk tam stále bol - a aj som si prvoplánovo vybrala školu takú, aby som tam robiť mohla....každý očakával, že tam po škole zakotvím, ale časom som pochopila, že to by nebolo dobré riešenie - nechcela som mať nálepku "protekčná"....
sito
01.02.14,18:00
Aďka, no moc si neodbočila, účtuješ, len nie úhrady za bývanie ...