Viera
24.01.14,14:12
Včera sme podávali prvé priznanie DPH elektronicky. Celé priznanie sme vypracovali v programe Money S4, ktorý vyplnil priznanie ako súčet jednotlivých dokladov. Pri vypĺňaní výkazu na portáli finančnej správy sa nám zobrazila chyba v riadku 04 ( daň 20 % na výstupe ), nakoľko to malo byť presne 20% z riadku 03 ( suma bez DPH ). Boli to rozdiely len pár centov, ale teraz neviem ako to vlastne zaokrúhliť. Dorovnať účtovníctvo podľa webu finančnej správy, alebo to nechať tak ako to spočítal môj účtovný software ?
mondes
24.01.14,13:41
Aj mne vyskočila taká chyba a nechala som to tak. Nič som neprepisovala.
leas
25.01.14,13:27
Ahoj,

ja riešim to isté a jediné čo som našiel k tejto téme je toto:
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-192605.html

Takže asi naozaj to treba nechať tak - a poslať, či?
Gabriela 19
25.01.14,14:37
a portál pustí, stále vypisuje - údaje nie sú korektne.
cacka
25.01.14,14:40
Nechať tak a poslať ako máte zaúčtované. E-Dane Vás pustia odoslať.
tictac7
25.01.14,15:49
nič netreba prepisovať. Zaokrúhľovaním sú zapríčinené tieto "chyby". Teda, kontrola pred odoslaním, robí len matematickú kontorlu, či sedí, že riadok 04 je 20% z riadku 3. Avšak čím viac dokladov (najmň bločkov z erp) má účtovná jednotka vydaných, tým je rozdiel vyšší (môže sa jednať aj o desiatky eur). Do DP treba dať presne čísla z účtovníctva, aj keď matematicky v súčte nesedia.
cinky16
25.01.14,18:16
aj mne sa to vcera stalo, a odoslala som s chybou, citala som na stranske DU, ze ak su spravne napocitane doklady z uctovnictva, tak treba tak odoslat, ako vygeneruje softver
Viera
26.01.14,12:35
Ďakujem za rady. Dostala som odpoveď z finančnje správy :V riadku 04 daňového priznania sa uvádza daň zo zdaniteľných obchodov. Daň vypočítaná pri jednotlivých zdaniteľných obchodoch sa zaokrúhľuje na dve desatinné miesta. Túto zaokrúhlenú daň dodávateľ odvedie a odberateľ si odpočíta. Z toho dôvodu je potrebné, aby v daňovom priznaní bola reálne vyčíslená uplatnená/odpočítaná daň, resp. suma dane, ktorá z dôvodu zaokrúhľovania nie je presne zodpovedajúca sume nasčítaných základov dane z jednotlivých zdaniteľných obchodov.
Viera
27.01.14,07:30
Treba to nechať tak a poslať.
evuš
27.01.14,07:33
Portál pustí, ja nechávam ako mi vypočíta softvér...nikdy nebol problém, hoci hlási údaje nie sú korektne vyplnené..
Martina046
07.06.14,16:39
ja som mala tiež taký problém a dvakrát som to opravila podľa portálu, je to problém teraz?