amenotep
24.01.14,15:03
Dobrý deň.
Jedno z osobných úžitkových áut momentálne nepotrebujem mať v podnikaní. Je pre mňa zbytočné zaň platiť daň z mot. voz. Ako sa tomu dá vyhnúť. Auto si chcem ponechať nechcem ho predať. Je možne že napr. za rok by som ho znovu dal do prevádzky (znovu platiť daň) dá sa to takto spraviť ? Je evidovane na moje meno v živnosti. Za 2013 už je daň zaplatená. Auto nemá veľkú hodnotu už je odpisané. A aj prívesný vozík za osobné auto by som tak chcel odhlásiť. Alebo ako sa to dá ?
Orsz
24.01.14,21:08
Podajte oznámenie o zániku daňovej povinnosti. Môžete tam dať aj dátum 31.12.2013 ako zánik ak ho nepoužívate (máte 30dňovú lehotu na takéto oznámenie, takže ste ešte v termíne do 30.1.2014) - a v priebehu roka 2014 sa môžete kedykoľvek rozhodnúť ho znova začať používať a tento vznik nemusíte ani oznamovať.
veronikasad
24.01.14,21:11
Máš auto zaradené do majetku firmy ?
Carsgirl
19.05.14,13:01
Dobry den, k danej problematike, mozem sa spytat, ze ak je privesny vozik zaradeny do majetku firmy (s.r.o.) a nepouziva sa, resp. este sa nepouzil na podnikanie, musi sa zan zaplatit dan z mot.vozidiel? V zakone sa uvadza, ze povinnost vznika dnom pouzitia na podnikanie... Moze mi to niekto objasnit?
Carsgirl
20.05.14,08:10
nevie niekto poradit?