simona188
24.01.14,17:27
Sarlotka
24.01.14,16:29
a preco ich previedol? pozicka?
simona188
24.01.14,16:33
na účte v s.r.o. mal peniaze a na účte vo FO nemal.
simona188
24.01.14,16:36
čo mám teraz s tým robiť? ako by som to zaúčtovala?
Mila123
24.01.14,16:46
takéto transakcie sa robia cez pokladňu....
fakturuje niečo FO PO?
rrtrash
24.01.14,17:53
opytajte sa sefa na predmet platby a pytajte objednavku a fakturu alebo iny predpis pre tuto platbu, vysvetlite mu, ze sro nemoze druhej firme darovat peniaze ale vzdy to musi byt za nieco. takze sef musi povedat za co to bolo:
1. bud poskytla firma FO firme sro nejaku sluzbu a potom treba vystavit objednavku sro pre FO firmu (najpravdepodobnejsie).
2. ak povie ze tie peniaze sa onedlho vratia, ide o pozicku - sro je veritel a FO dlznik, na sro sa uctuje pohladavka
3. ak nevie uviest ziadny rozumny dovod zo strany sro je to nedanovy vydavok v prospech zamestnanca/spolocnika ktory je mozne povazovat za funkcny pozitok, pojde to do mzdy/prijmu, odvodov atd., skratka najdrahsie a najhorsie riesenie.
Nerozhodujte za sefa, on musi vysvetlit ako mate rozumiet tomuto obchodu.
Musi predsa vediet ci si chcel vybrat peniaze pre seba alebo to bol preukazatelny naklad sro ktory ma jasny ucel pre ziskanie a udrzanie zisku sro.
Ak sef sam osobne drzi pokladnu a suma je do 5000 EUR, mozete sefovi navrhnut zauctovat antidatovany vklad spolocnika v rovnakej vyske do pokladne a potom vratenie tohoto vkladu platbou z uctu ku dnu prevodu. Takto ostane sefovi na pokladni nerealne vysoky stav ale zodpovednost za stav pokladne ma on sam a vy sa do nicoho zleho nenamocite. On ziska cas si rozmysliet co s tym vlastne chce a ako to neskor cisto uzavrie...
Upozornite sefa, ze ak nezvoli variant 1. alebo 2., moze mu to navysit danovy a odvodovy zaklad a mozu s tym byt problemy, skratka ze to nie je rozumne takto. Sef Vam vzdy moze povedat ze to je moznost 1. a vsetko je jasne ale vy sami to bez jeho rozhodnutia nemozete zauctovat nijako. Nenamocte sa do nejakej hluposti, ktora moze nakoniec narobit problemy Vam!

na FO firme sa v pripade 1., 2., 3. urobi nasledovne:
1. vystavi prijmova faktura
2. na FO firme sa uctuje zavazok
3. zauctuje ako vklad podnikatela
Mila123
24.01.14,18:43
ešte by ste tie peniaze mohli vrátiť späť, ako mylnú platbu....
a potom vydotujete účet na FO vkladom v hotovosti