DoubleP
24.01.14,18:06
arizona
24.01.14,17:14
Pri obycajnom liste nie.
DoubleP
24.01.14,17:28
a pri doporučenom liste?
buchač
24.01.14,17:34
DoubleP (Dnes 19:28) a pri doporučenom liste?
:eek::eek::eek:
Pri doporučenom liste sa predsa vypisuje podací lístok s tými kolonkami ...čiže aj odosieľateľa .
Takže je aj samozrejmosťou tá spiatočná adresa ...

Keby si mi neveril , tak


Ako podať doporučenú zásielku
Na obálku vypíšte adresu prijímateľa – do pravej dolnej časti adresnej (prednej) strany obálky. V prípade že požadujete, aby bola vaša zásielka adresovaná na ktorúkoľvek poštu (nie na dodávaciu poštu adresáta) alebo aby bola dodaná len na poštu (nebola doručovaná na adresu adresáta), do adresy adresáta uveďte meno a priezvisko adresáta, Poste restante, PSČ a názov pošty. Vašu adresu uveďte do ľavého horného rohu.
Rovnaké údaje vpíšte aj do podacej potvrdenky (podací lístok / podací hárok) – slúži aj pre prípadné reklamácie. Doporučenú zásielku môžete poslať aj online prostredníctvom aplikácie ePodací hárok.
Ak chcete, aby sa váš list dostal k adresátovi už v nasledujúci pracovný deň, požiadajte o zaslanie listu 1. triedou, prípadne na ľavú stranu obálky uveďte poznámku „1. trieda“.
Doporučený list slepecký označte poznámkou „Slepecká zásielka“ v pravej hornej štvrtine adresnej strany. Slepeckú zásielku nad 3 kg odporúčame previazať špagátom alebo opatriť pútkami.
Ak posielate drobné predmety, dôkladne zabezpečte ich vnútorné balenie, aby nevyčnievali z obalu a aby nemohlo dôjsť k poškodeniu obalu.
Doporučenú zásielku odovzdajte pri priehradke na pošte, takúto zásielku nie je možné podať vložením do poštovej schránky.
http://www.posta.sk/sluzby/doporucena-zasielka
Mária27
24.01.14,17:46
musíš, ako pri každej zapísanej zásielke - pošta má zodpovednosť za stratu či poškodenie
korela
24.01.14,23:33
Ak nechceš uviesť z nejakého dôvodu svoje meno a nie je to pre teba podstatné, tak si vymysli. Dúfam, že to nie je trestné a nenavádzam.
Ja chápem, že ľudia sa dokážu ocitnúť v rôznych životných situáciách.
kopretinka
25.01.14,07:25
no fasa..........jasné,že je to navádzanie...........vari je málo podvodníkov na mimibazáre,bazoši,atď?
marjankaj
25.01.14,07:34
Pri podávaní to nikto nekontroluje.
Uvedenie spätnej adresy slúži iba odosielateľovi, aby sa dozvedel, že zásielka nebola doručená. Ak uvedie nesprávnu spätnú adresu, tak ako bude reklamovať nedoručenie zásielky?

Divím sa, že niekto dokáže vyprodukovať podobné otázky.
Mária27
25.01.14,07:52
pri zapísaných zásielkach pošta kontroluje - bez adresy nevezme
marjankaj
25.01.14,07:55
To je jasné, ale chcela uviesť inú adresu. A to sa nekontroluje. Teda korela tak písala.
korela
25.01.14,13:49
Pre kopretinku: Nikdy som na týchto stránkach nebola, tak sa k tomu neviem vyjadriť.
Podvodníkov je dosť aj keď uvedú svoje správne adresy.
korela
25.01.14,13:57
Pre marjankaj:odosieľateľovi zjavne nejde o možnú reklamáciu, ale istotu, že zásielka sa dostane do rúk adresátovi. Nás nemusia zaujímať jeho osobné pohnútky.
.
Pre Mária27: teraz som si to overovala na pošte, pri doporučenom liste odosielateľ nepotrebuje pri podaní občiansky preukaz
korela
25.01.14,14:13
kde je tam uvedené, že sa prekladá pri podaní aj OP?
buchač
25.01.14,14:55
Kto spomína nejaký OP ???
LEBO JA NIE !!!

Ja vravim o podacom lístku - jeho vypísaní , čiže aj tých oboch adries .
...a to je niečo iné !
buchač
25.01.14,14:58
Podal som X doporučených zásielok a aj balíkov .

Ešte sa mi nikdy nestalo , aby pracovník za okienkom pýtal odo mňa OP .
Nevraviac už ani o tom , že žiaden predpis také niečo vyžaduje .