kate811
24.01.14,18:07
Zamestnavame cudzinca s trvalym pobytom vo Viedni, cely rok 2013 pracoval na SK, iny prijem nemal, takze mu mozem urobit rocne zuctovanie dane? a danovy bonus moze poberat, ked jeho deti byvaju vo Viedni?
Anik
24.01.14,21:07
na SVK mu urobíš RZ, kde mu uplatníš DB a v Rakúsku si musí urobiť daňové priznanie z celosvetových príjmov
splňa podmienku - píšeš, že príjmy má len z SVK
- je daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky ( ZDP-§ 16 Zdroj príjmov daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí,
kate811
25.01.14,08:25
Dakujem pekne za odpoved, este sa chcem spytat, ze staci ked mi dolozi rodne listy deti, a moze potom v roku 2014, poberat aj mesacne danovy bonus alebo len raz rocne si ho moze uplatnit? Tym, ze jeho zena je na RD nemoze si uplatnit aj na zenu?....dakujem
Anik
25.01.14,16:23
kate811 mesačne by som nevyplácala DB nakoľko teraz nemôžeš vedieť dokedy bude u Vás pracovať, či bude spĺňať podmienku 90 % príjmu na SVK za rok 2014. Keby bola žena na RD na SVK mohol by si uplatniť, ale takto - nehcem Ťa zavádzať možno sa vyjadrí aj niekto skúsenejší.
tictac7
25.01.14,16:36
Anik, dobre odpovedáš. Potrebuje mať 90% z celosvetových príjmov získaných na SK....a to nikto nevie, čo bude, preto mu DB treba uplatniť až pri RZD.
kate811
26.01.14,09:23
Dakujem, tak mu to uplatnim teraz v rocnom zuctovani, ako doklad mi teda prinesie rodne listy deti za rok 2013 a budem ho informovat, ze si musi podat aj danove v rakusku, to bude potrebovat odo mna nejaky doklad, dakujem