Hela1
24.01.14,18:26
Dobrý deň ,veľmi Vás chcem poprosiť o radu.Hľadám,čítam ale mám z toho chaos.Na dotaz na DR mi len okopírovali zákon,ktorý už viem naspamäť,ale nenapísali čo som chcela.Začala som účtovať firmu,ktorá má vlastný e-shop, t.j.internetový obchod.Všetko spočíva v tom,že zákazník SK si objedná tovar-oblečenie.Konateľ pošle podklady k platbe za tovar.Ked sa platba pripíše na účet spoločnosti v tuzemsku,konateľ objedná tovar od selerov v Londýne,príp. z číny a prevedie platbu cez Paypal na ich účty v zahraničí.Následne seleri tovar doručia poštou priamo na adresu zákazníka na SK.Moja otázka znie:je to sprostredkovanie služby a preto ohlásenie na DPH podľa §7, alebo je to predaj tovaru, alebo zásielkový obchod. Ak sa tovar nedostane do kontaktu s firmou, je potrebné hlásiť aj colnému úradu dovoz z Číny? Na porade som veľa čítala Vaše príspevky a velmi mi pomohli....prosím poradte mi.Velmi pekne Vám ďakujem
Ester plus
26.01.14,16:13
Podľa definície zásielkového predaja, zrejme u vás nejde o tento prípad v rámci EU nakoľko tovar by mal byť odoslaný alebo prepravený dodávateľom alebo na jeho účet. Možno by bolo dobré pozrieť do zmluvy a z toho vyvodiť spôsob účtovania.