buchač
25.01.14,06:26
Na určitý podnet skúsim novú debatu .
buchač
25.01.14,05:41
Trochu citácie nezaškodí ...



Zalozte si vastnu temu o tom ako pomahat len ludom a hlavne viac ako o tom piste sa REALIZUJTE aj v realnom zivote. Viete,akym miestom by bol SVET keby bolo viac ľudí, ktorí nedelia pomoc ale dávajú ju VŠETKÝM bez rozdielu?? To je len recnicka otazka, na ktoru nemusite nijako reagovat. Papa :)

Sorry , že si dovolím zasa prispieť do pre mňa laickej témy ...
Ale dovolím si opýtať sa priamo a očakávam aj priamu odpoveď :

Ako si sa Ty REALIZOVALA v reálnom živote ???
Podotýkam a zdôrazňujem , že nejaké kydy o poskytnutí obnoseného šatstva a či podarovaním nejakých drobných ma nezaujímajú ...

To nie je iba rečnícka otázka .
To je otázka na telo !

Tak do tejto debaty o tom KTO je VIAC sa ja nezapojím :) nemám potrebu sa tu s tým vyťahovať. Ak máte potrebu zisťovať kto ako pomohol, založte si tému a tam si o tom píšte. ....mňa naučili pomáhať druhým moji rodičia (prepáč ani o tom ako oni pomohli sa nebudem zmieňovať) a tiež som sa od nich naučila nechváliť sa s tým,takže ani teraz nespravím výnimku aj keď očakávaš priamu odpoveď. :) . nemám potrebu ukazovať prstom na iných, každý nech si spytuje vlastné svedomie, čo a koľko toho ne/urobil...A je to dosť mimo tému, takže už v tejto debate nebudem pokračovať, pretože to tu nepatrí...prepáč, nie je to odpoveď, ktorú si očakával, ale je to proti mojej srsti tu (kdekovľek) vypisovať ako som kedy pomohla
PS: ,,Buďte zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete." (Gándhí)
(a kľudne si aj môžeš myslieť, že som nepomohla, mne to nebude vadiť :) pomáhať sa ma nezištne, aj keď nemám nič proti ak sa to nerobí len nezištne, ak to nikomu neubližuje,to už je každého osobná vec)
(len taky malicky dodatok este, dufam ze sa najde este vela vela ludi ktori pomozu takymto vecnym darom, mohli to kludne predat a peniaze si nechat ale oni sa podelili o to co mohli!!!Srdecna vdaka vsetkym co tak kedy urobili, zdielat a pomahat to su tie najkrajsie veci a je mi luto, buchac, pokial to vidis inak, ja si vazim aj to malo co kto urobi, podstatny je ten krok, to ze to urobil, lebo dnes to bola takato pomoc ale nabuduce to moze byt uz ina, kazdy podla svojich moznosti, nesud, aby si nebol sudeny....)
Ps2: ja viem ze to myslis dobre........
No vidíš Miška , ja to oblečenie od určitej doby radšej vyhodím .
Peniaze si radšej nechám , nemienim posielať na kadejaké pofidérne zbierky pre tú alebo onú " charitatívnu organizáciu " ...
Keď vidím tie výkriky do prázdneho vetra ..." adoptujte si psíka " ...hm , prázdne slová . Ja viem , je mi jasné , že tá nemá tvár za svoj osud nemôže .
No koľko je ľudských tváričiek , ktoré plačú a nik im nepomôže v ich osude .
Peggynka
25.01.14,06:12
Donútil si ma bilancovať... Najväčšiu chybu,ktorú som urobila,je výchova mojich detí.Vychovala som z nich slušných ľudí a tým som ich nepripravila na prežitie v tejto dobe.Nevedia,čo sú to ostré lakte a ísť cez mŕtvoly,udržať si svoje pracovné miesto ohováraním,podrazmi a podlizovaním sa nadriadenému.Keď vidia nespravodlivosť,tak sa ozvú a ja s obavami sledujem,kedy psychicky nevydržia šikanu a prídu o prácu.
LukyKs
25.01.14,06:26
Donútil si ma bilancovať... Najväčšiu chybu,ktorú som urobila,je výchova mojich detí.Vychovala som z nich slušných ľudí a tým som ich nepripravila na prežitie v tejto dobe.Nevedia,čo sú to ostré lakte a ísť cez mŕtvoly,udržať si svoje pracovné miesto ohováraním,podrazmi a podlizovaním sa nadriadenému.Keď vidia nespravodlivosť,tak sa ozvú a ja s obavami sledujem,kedy psychicky nevydržia šikanu a prídu o prácu.
Pokiaľ vieš robiť aj iné, je zbytočné zostávať tam, kde ťa neľúbia.

PS
Latku mám dosť vysoko :D
Peggynka
25.01.14,07:07
Donútil si ma bilancovať... Najväčšiu chybu,ktorú som urobila,je výchova mojich detí.Vychovala som z nich slušných ľudí a tým som ich nepripravila na prežitie v tejto dobe.Nevedia,čo sú to ostré lakte a ísť cez mŕtvoly,udržať si svoje pracovné miesto ohováraním,podrazmi a podlizovaním sa nadriadenému.Keď vidia nespravodlivosť,tak sa ozvú a ja s obavami sledujem,kedy psychicky nevydržia šikanu a prídu o prácu.
Pokiaľ vieš robiť aj iné, je zbytočné zostávať tam, kde ťa neľúbia.

PS
Latku mám dosť vysoko :D
V našom okolí to takto funguje všade,napíš firmu,kde si vážia dobrého pracovníka. Teraz prepustili vynikajúceho človeka (19 r. tam pracoval),dovolil si skritizovať lempla (príbuzný vedúceho) a už ho má-nadbytočný ! Štátna organizácia...
LukyKs
25.01.14,07:13
Donútil si ma bilancovať... Najväčšiu chybu,ktorú som urobila,je výchova mojich detí.Vychovala som z nich slušných ľudí a tým som ich nepripravila na prežitie v tejto dobe.Nevedia,čo sú to ostré lakte a ísť cez mŕtvoly,udržať si svoje pracovné miesto ohováraním,podrazmi a podlizovaním sa nadriadenému.Keď vidia nespravodlivosť,tak sa ozvú a ja s obavami sledujem,kedy psychicky nevydržia šikanu a prídu o prácu.
Pokiaľ vieš robiť aj iné, je zbytočné zostávať tam, kde ťa neľúbia.

PS
Latku mám dosť vysoko :D
V našom okolí to takto funguje všade,napíš firmu,kde si vážia dobrého pracovníka. Teraz prepustili vynikajúceho človeka (19 r. tam pracoval),dovolil si skritizovať lempla (príbuzný vedúceho) a už ho má-nadbytočný ! Štátna organizácia...
A v súkromných je to ešte jednoduchšie ako v štátnych = stačí keď aj vedúci ovláda ZP tak ako ja :D
LukyKs
25.01.14,07:16
Donútil si ma bilancovať... Najväčšiu chybu,ktorú som urobila,je výchova mojich detí.Vychovala som z nich slušných ľudí a tým som ich nepripravila na prežitie v tejto dobe.Nevedia,čo sú to ostré lakte a ísť cez mŕtvoly,udržať si svoje pracovné miesto ohováraním,podrazmi a podlizovaním sa nadriadenému.Keď vidia nespravodlivosť,tak sa ozvú a ja s obavami sledujem,kedy psychicky nevydržia šikanu a prídu o prácu.
Pokiaľ vieš robiť aj iné, je zbytočné zostávať tam, kde ťa neľúbia.

PS
Latku mám dosť vysoko :D
V našom okolí to takto funguje všade,napíš firmu,kde si vážia dobrého pracovníka. Teraz prepustili vynikajúceho človeka (19 r. tam pracoval),dovolil si skritizovať lempla (príbuzný vedúceho) a už ho má-nadbytočný ! Štátna organizácia...
To je tá latka.

Pri rozlúčke v jednej firme som to vysvetľoval :

Ja vedúcemu nepozerám do očí tak, že ležím v prachu
(a som si aj vedomý možných následkov / ale latka je latka :D )
Indeed
25.01.14,10:33
Moj názor je,že realizácia každého jednotlivca zaleží od jeho záujmov ,od nasadenia schopnosti ale aj možností, majetku a financií.
Viac-menej uzko zamerané a subjektívne zadanie témy vzhľadom na citacie použité zadavateľom témy.
Navrhujem rozšíriť tuto diskusie o svoje názory vo všeobecnejšej rovine a nenasledovať postranné umysly zadavateľa témy....
buchač
25.01.14,10:51
Moj názor je,že realizácia každého jednotlivca zaleží od jeho záujmov ,od nasadenia schopnosti ale aj možností, majetku a financií.
Myslíš ???...nie vždy pravdou ...
Viac-menej uzko zamerané a subjektívne zadanie témy vzhľadom na citacie použité zadavateľom témy.
Čítaj trochu lepšie ...
Navrhujem rozšíriť tuto diskusie o svoje názory vo všeobecnejšej rovine a nenasledovať postranné umysly zadavateľa témy....
Nie som proti .
Myslíš si že mám postranné úmysly ? Ja nemám problém vyjadriť svoje myšlienky či tu alebo aj inde .
Je úplne jedno , či sa jedná o net alebo aj ten reál ... nie som totiž pokrytec .

...
avalik
25.01.14,11:02
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
buchač
25.01.14,11:10
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
Otázka je smerovaná na mňa , ale odpoveď by bola ironická ...
Radšej neodpovedám .


„ Na múdreho mrkni a hneď vie.“
Slovenské príslovie
LukyKs
25.01.14,11:14
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
Otázka je smerovaná na mňa , ale odpoveď by bola ironická ...
Radšej neodpovedám .


„ Na múdreho mrkni a hneď vie.“
Slovenské príslovie

Buchy, veď si to príslovie celé prekrútil .
V origináli to je :
Múdremu naznač
sprostého postrč !
avalik
25.01.14,11:49
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
Otázka je smerovaná na mňa , ale odpoveď by bola ironická ...
Radšej neodpovedám .


„ Na múdreho mrkni a hneď vie.“
Slovenské príslovie

jasne pan dokonaly, nez si zbadat chybu u seba radsej zhovadit ineho ... ved teba treba vediet citat ... co tak zmenit zadanie na "realizovanie sa" ... ale sak ja nic, ty si tu najvacsi odbornik na gramatiku a ine vedy ;)
buchač
25.01.14,12:04
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
Otázka je smerovaná na mňa , ale odpoveď by bola ironická ...
Radšej neodpovedám .

„ Na múdreho mrkni a hneď vie.“
Slovenské príslovie

jasne pan dokonaly, nez si zbadat chybu u seba radsej zhovadit ineho ... ved teba treba vediet citat ... co tak zmenit zadanie na "realizovanie sa" ... ale sak ja nic, ty si tu najvacsi odbornik na gramatiku a ine vedy ;)

Počkal som si na reakciu ...

Tou iróniou som myslel predsa , že Ty ma už nejaký čas predsa poznáš ...či ?
To príslovie je presné a nič vedľajšie som tým zlé nemyslel .
Súvisí to teda jedno s druhým . Niečo podobné predsa funguje medzi manželmi , súrodencami a aj priateľmi .

„ Na múdreho mrkni a hneď vie.“

Teda inak povedané ...medzi dvoma jednotlivcami predsa stačí pohľad a či mrknutie a obaja vedia , že o čo sa jedná a o čo ide .......
Alebo sa mýlim , alebo už nie sme priatelia ???

...a teraz príde irónia - poddžub :
Je smutné , ak vysokoškolsky vzdelaný jedinec nechápe význam danej vety a je úplne jedno od koho pochádza ....
Ty si , Valéria , už celkom zmagorená z tej skupiny na Booku Fasov !!!
Nasledujúci obrázok by som upresnil a aj doplnil .." poraďáckych príspevkoch " ...
http://img.janforman.com/th/15266646148060352631911312869415nzg2z.jpg (http://img.janforman.com/15266646148060352631911312869415nzg2z.jpg)

Ale ...
http://img.janforman.com/th/996603102015154495820131287826025nhsfg.jpg (http://img.janforman.com/996603102015154495820131287826025nhsfg.jpg)
avalik
25.01.14,12:12
oooo prepac, ze som si dovolila kriticky reagovat na tvoje zadanie, ano poznam ta ... ale mam za to, ze zadanie by malo byt zrozumitelne pre vsetkych, nie len pre tych, ktori ta poznaju

PS: co ma spolocne porada s FB? ty sam si opustil skupinu na FB, tak ju prosim ta nekomentuj, su to len a len tvoje dohady co sa tam deje ... ja nekomentujem tvoje aktivity na inych forach ci v skupinach - nezaujimaju ma ;)
Indeed
25.01.14,13:16
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
ano ,presne TO som mal na mysli , REALIZÁCIA čoho ???
buchač
25.01.14,15:10
realizacia coho? planu, ciela, projektu, ulohy, prava ...?
ano ,presne TO som mal na mysli , REALIZÁCIA čoho ???

Napríklad realizácia ... http://www.porada.sk/t232366-bezpecnostne-dvere-reno.html# ...viď posledný príspevok ...

TAM sa môžeš !!!
Indeed
25.01.14,15:14
buchacs, sám sa zhovaďuješ !
buchač
25.01.14,15:22
Zhovädený autor zhovädenej témy sa zhovaduje ???

...že neverím ...
alaya1
25.01.14,15:26
Kazdy sa realizuje na inej urovni. na tej svojej.
Indeed
25.01.14,15:55
Zhovädený autor zhovädenej témy sa zhovaduje ???

...že neverím ...
presne tak !

ZHOVADENÁ TÉMA !

navrhujem VYMAZAŤ !

Veľa komentárov a ani jeden k veci ....
MisheliQ
25.01.14,17:48
Búchač chápem tvoje dôvody, ale nemôžeš to tak brať, že kde sa koľko pomáha, veď to nie je súťaž, kde sa musí jedna pomoc zanedbať voči druhej.... neberiem ti to, že chceš pomáhať tam a nie tam, no nechať treba túto voľbu aj druhým :)

A myslím, že to bolo myslené ako Realizácia pomoci
buchač
25.01.14,17:58
Búchač chápem tvoje dôvody...

Asi ťažko ...ale mne je jedno .
Neber osobne a ani nik iný , ale ( bez poddžubu , no reál je to ) na Porade je silná psíčkarska lobby .
Túto nepreciká nik , nemá totiž šancu .

Zvyšok už absolútne neriešim .....
alaya1
25.01.14,18:02
Buchac, ta absencia dodavky tepla v KE sa naozaj prejavila :). Preco jej nedas pokoj. Tema o starostlivosti o psa je o tych, co sa o nich staraju. Toto dievca je psickarka, tak tam prispieva. Vzdy mas potrebu tu niekomu takto neprijemne? .Uz to nebyva ani vtipne ani pobavujuce. Myslim, ze uz ani urazajuce nie. :)
buchač
25.01.14,18:13
Buchac, ta absencia dodavky tepla v KE sa naozaj prejavila :). Preco jej nedas pokoj. Tema o starostlivosti o psa je o tych, co sa o nich staraju. Toto dievca je psickarka, tak tam prispieva. Vzdy mas potrebu tu niekomu takto neprijemne? .Uz to nebyva ani vtipne ani pobavujuce. Myslim, ze uz ani urazajuce nie. :)

Toto je predsa téma o niečom inom a nie o psoch .
Tak sa bavme o všeličom inom anie o psoch .
Čo sa týka vtipnosti , tak si myslíš , že sa snažím byť vtipný alebo niekoho pobaviť ?
Vieš veľmi dobre , že viem aj dotknúť sa citov ( akože uraziť ) niekoho , no nemyslím si ,že to robím často . Že som ironik a sarkasta ? ...a zabijem sa ?

Miška ma podnietila k novej téme , tak som založil . Tak o čo ide ?

Veď davaj / te niečo k téme ...predsa aj Ty môžeš čo - to z tej svojej praxe ( samozrejme s ohľadom na to tajomstvo ) ...prečo tak nečiníš ?
alaya1
25.01.14,18:23
Buchac, ta absencia dodavky tepla v KE sa naozaj prejavila :). Preco jej nedas pokoj. Tema o starostlivosti o psa je o tych, co sa o nich staraju. Toto dievca je psickarka, tak tam prispieva. Vzdy mas potrebu tu niekomu takto neprijemne? .Uz to nebyva ani vtipne ani pobavujuce. Myslim, ze uz ani urazajuce nie. :)

Toto je predsa téma o niečom inom a nie o psoch .
Tak sa bavme o všeličom inom anie o psoch .
Čo sa týka vtipnosti , tak si myslíš , že sa snažím byť vtipný alebo niekoho pobaviť ?
Vieš veľmi dobre , že viem aj dotknúť sa citov ( akože uraziť ) niekoho , no nemyslím si ,že to robím často . Že som ironik a sarkasta ? ...a zabijem sa ?

Miška ma podnietila k novej téme , tak som založil . Tak o čo ide ?

Veď davaj / te niečo k téme ...predsa aj Ty môžeš čo - to z tej svojej praxe ( samozrejme s ohľadom na to tajomstvo ) ...prečo tak nečiníš ?


reagovala som na toto " na Porade je silná psíčkarska lobby .".

Inak- napisem to takto- aj vynikajuca slepacia polievka strati smrnc, ak je sustavne presolena. Chapes?

P.S. k teme som sa uz v prispevku vyjadrila.
LukyKs
25.01.14,20:21
Buchac, ta absencia dodavky tepla v KE sa naozaj prejavila :). Preco jej nedas pokoj. Tema o starostlivosti o psa je o tych, co sa o nich staraju. Toto dievca je psickarka, tak tam prispieva. Vzdy mas potrebu tu niekomu takto neprijemne? .Uz to nebyva ani vtipne ani pobavujuce. Myslim, ze uz ani urazajuce nie. :)

Toto je predsa téma o niečom inom a nie o psoch .
Tak sa bavme o všeličom inom anie o psoch .
Čo sa týka vtipnosti , tak si myslíš , že sa snažím byť vtipný alebo niekoho pobaviť ?
Vieš veľmi dobre , že viem aj dotknúť sa citov ( akože uraziť ) niekoho , no nemyslím si ,že to robím často . Že som ironik a sarkasta ? ...a zabijem sa ?

Miška ma podnietila k novej téme , tak som založil . Tak o čo ide ?

Veď davaj / te niečo k téme ...predsa aj Ty môžeš čo - to z tej svojej praxe ( samozrejme s ohľadom na to tajomstvo ) ...prečo tak nečiníš ?


reagovala som na toto " na Porade je silná psíčkarska lobby .".

Inak- napisem to takto- aj vynikajuca slepacia polievka strati smrnc, ak je sustavne presolena. Chapes?

P.S. k teme som sa uz v prispevku vyjadrila.


Úplne logicky :

Píšeš BLBOSTI :
Ak je polievka presolená, nemože byť vynikajúca !!!!!!!!!!!!!!!



PS

To iba na margo toho, že tu nekerá mudrovala, že Buchy mal inak formulovať zadanie

Ty si napríklad mala takto : aj inak vynikajuca slepacia polievka strati smrnc, ak je sustavne presolena
LukyKs
25.01.14,20:23
Buchac, ta absencia dodavky tepla v KE sa naozaj prejavila :). Preco jej nedas pokoj. Tema o starostlivosti o psa je o tych, co sa o nich staraju. Toto dievca je psickarka, tak tam prispieva. Vzdy mas potrebu tu niekomu takto neprijemne? .Uz to nebyva ani vtipne ani pobavujuce. Myslim, ze uz ani urazajuce nie. :)

Toto je predsa téma o niečom inom a nie o psoch .
Tak sa bavme o všeličom inom anie o psoch .
Čo sa týka vtipnosti , tak si myslíš , že sa snažím byť vtipný alebo niekoho pobaviť ?
Vieš veľmi dobre , že viem aj dotknúť sa citov ( akože uraziť ) niekoho , no nemyslím si ,že to robím často . Že som ironik a sarkasta ? ...a zabijem sa ?

Miška ma podnietila k novej téme , tak som založil . Tak o čo ide ?

Veď davaj / te niečo k téme ...predsa aj Ty môžeš čo - to z tej svojej praxe ( samozrejme s ohľadom na to tajomstvo ) ...prečo tak nečiníš ?


reagovala som na toto " na Porade je silná psíčkarska lobby .".

Inak- napisem to takto- aj vynikajuca slepacia polievka strati smrnc, ak je sustavne presolena. Chapes?

P.S. k teme som sa uz v prispevku vyjadrila.



Nielen silná



aj (s)prostá

aj nedotklivá

aj útočná :D :D

aj bez súdnosti !!
MisheliQ
26.01.14,06:08
Chapem tvoje dovody, ze uz nedas oblecenie, ze uz neprispejes na zbierku a tak dalej, su to ale tvoje dovody. Ale nechajme to uz tak. Neberiem to osobne. :)
buchač
26.01.14,06:51
Chapem tvoje dovody, ze uz nedas oblecenie, ze uz neprispejes na zbierku a tak dalej, su to ale tvoje dovody. Ale nechajme to uz tak. Neberiem to osobne. :)
1. Nedám oblečenie - lebo skončí v nejakom sekáči , alebo si ho rozdelia chariťáci medzi sebou ???
Dôkaz - darovali sme detské oblečenie a chariťáci poniektoré kúsky hneď bokom dávali . O nejakú dobu sa určité kúsky objavili na deťoch , ktoré neboli na charitu odkázané .

2. Nedám love - nemienim podporovať tie " nadácie " , ktoré investujú najprv do seba .
Radšej dám bezďákovi na čučo - aspoň je chvíľu happy .

3. ...ja sa radšej realizujem / som sa trochu inak ...

Spomínam síce toto :

No koľko je ľudských tváričiek , ktoré plačú a nik im nepomôže v ich osude .

No oba vyššie uvedené body ale aj súvisia s mojím konaním .
Je totiž doslova smutné , že deti v decákoch majú také vymoženosti , o akých sa iným deťom v bežných klasických rodinách ani len nesníva .
Strava 3 - 5 x denne , teplo , voda , značkové oblečenie , mobily ...a podobne .
Svojho času bol uverejnený článok v Plus 7 http://www.pluska.sk/plus7dni/spolocenska-rubrika/vianocne-zobranie.html a toto je už choré ...

....a Modré z neba ???...šak čítaj názory http://www.porada.sk/t189894-modre-z-neba.html
LukyKs
26.01.14,06:59
Chapem tvoje dovody, ze uz nedas oblecenie, ze uz neprispejes na zbierku a tak dalej, su to ale tvoje dovody. Ale nechajme to uz tak. Neberiem to osobne. :)
1. Nedám oblečenie - lebo skončí v nejakom sekáči , alebo si ho rozdelia chariťáci medzi sebou ???
Dôkaz - darovali sme detské oblečenie a chariťáci poniektoré kúsky hneď bokom dávali . O nejakú dobu sa určité kúsky objavili na deťoch , ktoré neboli na charitu odkázané .

2. Nedám love - nemienim podporovať tie " nadácie " , ktoré investujú najprv do seba .
Radšej dám bezďákovi na čučo - aspoň je chvíľu happy .

3. ...ja sa radšej realizujem / som sa trochu inak ...

Spomínam síce toto :

No koľko je ľudských tváričiek , ktoré plačú a nik im nepomôže v ich osude .

No oba vyššie uvedené body ale aj súvisia s mojím konaním .
Je totiž doslova smutné , že deti v decákoch majú také vymoženosti , o akých sa iným deťom v bežných klasických rodinách ani len nesníva .
Strava 3 - 5 x denne , teplo , voda , značkové oblečenie , mobily ...a podobne .
Svojho času bol uverejnený článok v Plus 7 http://www.pluska.sk/plus7dni/spolocenska-rubrika/vianocne-zobranie.html a toto je už choré ...

....a Modré z neba ???...šak čítaj názory http://www.porada.sk/t189894-modre-z-neba.html

Modré z neba?
je jasné o čom to je
1, keď Wilko povie :
Pozrite si silný príbeh

a pustia reklamu

2, ľahko sa robí (aj prezentuje) charita za cudzie prachy :D :D
alaya1
26.01.14,07:23
Chapem tvoje dovody, ze uz nedas oblecenie, ze uz neprispejes na zbierku a tak dalej, su to ale tvoje dovody. Ale nechajme to uz tak. Neberiem to osobne. :)
1. Nedám oblečenie - lebo skončí v nejakom sekáči , alebo si ho rozdelia chariťáci medzi sebou ???
Dôkaz - darovali sme detské oblečenie a chariťáci poniektoré kúsky hneď bokom dávali . O nejakú dobu sa určité kúsky objavili na deťoch , ktoré neboli na charitu odkázané .

2. Nedám love - nemienim podporovať tie " nadácie " , ktoré investujú najprv do seba .
Radšej dám bezďákovi na čučo - aspoň je chvíľu happy .

3. ...ja sa radšej realizujem / som sa trochu inak ...

Spomínam síce toto :

No koľko je ľudských tváričiek , ktoré plačú a nik im nepomôže v ich osude .

No oba vyššie uvedené body ale aj súvisia s mojím konaním .
Je totiž doslova smutné , že deti v decákoch majú také vymoženosti , o akých sa iným deťom v bežných klasických rodinách ani len nesníva .
Strava 3 - 5 x denne , teplo , voda , značkové oblečenie , mobily ...a podobne .
Svojho času bol uverejnený článok v Plus 7 http://www.pluska.sk/plus7dni/spolocenska-rubrika/vianocne-zobranie.html a toto je už choré ...

....a Modré z neba ???...šak čítaj názory http://www.porada.sk/t189894-modre-z-neba.html


S mnohym sa da len suhlasit.
Dotknem sa deti z domovov. Materialne su zabezpecene. Ci maju mobily a znackove saty, to neviem.
Ale u deti - hlavne v mladsom skolskom veku, predskolakov, ta materia nezohrava este taku dolezitu ulohu.
Mnohi by to vsetko materialne vymenili za svoju aj ked chudobnu rodinu
Mala som osobne mnoho moznosti stretnutia sa s takymi detmi, ale ani jedno nikdy nepovedalo nic skarede na svoju biologicku matku.

Mnohi, ktori mali nariadenu ustavnu vychovu aj ked sa tam mali lepsie, utekali domov, kde toho nebolo nic, ci velmi malo.


Tvoja tema- realizacia v realnom zivote......je to velmi siroky pojem. Niekto a realizuje v praci, niekto v sporte, niekto ........mohol si to blizsie specifikovat, napr. pomoc, alebo charita, alebo ako si to vlastne myslel. A mozno len tak, aby sa ludia vykecali, ako sa realizuju.

Mnohi o svojom realizovani sa nevravia- sice to som uz niekde inde napisala.
buchač
26.01.14,07:39
... alebo ako si to vlastne myslel
...
Mnohi o svojom realizovani sa nevravia- sice to som uz niekde inde napisala.
...všeobecne ...


Postrehla si niečo o tom mojom ???
alaya1
26.01.14,08:04
... alebo ako si to vlastne myslel
...
Mnohi o svojom realizovani sa nevravia- sice to som uz niekde inde napisala.
...všeobecne ...


Postrehla si niečo o tom mojom ???



:--- Vseobecne sa realizujem v praci, snazim sa pomoct. Doma- dirigujem clenov rodiny, varim, upratujem, periem a som happy, ako sa realizujem. :) realizujem sa aj na muzovi 20 rokov ho vychovavam a nic. Asi nie som sama, co sa mi prevychova nepodarila:) :) :)



Takze, takto nejako vseobecne ja :)