vierka.vieročka
25.01.14,14:13
Živnostníčka počas roku 2013 išla na materskú, ale aj počas nej podnikala, lebo jej práca je vlastne práca na pc z domu. Pri DP ako zohľadní túto skutočnosť? Ako to, že bola aj na materskej ovplyvní jej DP? Ozaj a ešte aj dostávala niekoľko mesiacov nemocenskú dávku, to som zaúčtovala ako "platby do fondov" ale mínusom, je to tak správne?
Mila123
25.01.14,14:27
Vierka, chcelo by to preštudovať nejaký ten zákon, publikáciu a pod.
ND súpodľa § 9, ods. 2 pís a ZDP od dane oslobodené ten sa neúčtuje nikde, do PD nepatria, ak si si ich nechávala posielať na podnikateľský účet, tak ich daj do PNZD
si normálne pracovala počas poberania nemocenského?
vierka.vieročka
25.01.14,16:04
nie, počas nemocenského nie, len potom počas materskej. Čo odpočítateľná položka na daňovníka? Nárok je na celý rok ?
Mila123
25.01.14,16:14
áno, na celý rok bez obmedzenia