alušik
26.03.06,17:10
Chcela by som Vás poprosiť do ktorej odpisovej skupiny zaradiť IM? Firma kúpila drevený záhradný domček. Sama si ho poskladala a dokúpila ešte k nemu šindly, polystyrén na zateplenie a pod. Celková hodnota mi vyšla 34.000 Sk. Zaradím to teda do IM a budem odpisovať. Neviem, či som to však zaradila správne do 2. odpisovej skupiny - čiže budem odpisovať 6 rokov.:confused:
V klasifikácii produkcie bolo poznačené pri montovaných stavbách z dreva KP 20.30.2 niečo - podľa rozhodnutia príslušného úradu životného prostredia. Nad čím tam mám teda uvažovať alebo na čo sa spýtať, aby som si bola istá so zaradením tohto IM?
Manual
26.03.06,15:22
Chcela by som Vás poprosiť do ktorej odpisovej skupiny zaradiť IM? Firma kúpila drevený záhradný domček. Sama si ho poskladala a dokúpila ešte k nemu šindly, polystyrén na zateplenie a pod. Celková hodnota mi vyšla 34.000 Sk. Zaradím to teda do IM a budem odpisovať. Neviem, či som to však zaradila správne do 2. odpisovej skupiny - čiže budem odpisovať 6 rokov.:confused:
V klasifikácii produkcie bolo poznačené pri montovaných stavbách z dreva KP 20.30.2 niečo - podľa rozhodnutia príslušného úradu životného prostredia. Nad čím tam mám teda uvažovať alebo na čo sa spýtať, aby som si bola istá so zaradením tohto IM?
Osobne by som to dal tiež do sk.2 20.30.2 ako uvádzaš. Myslím, že takáto stavba nie je pevne spojená so zemou základmi, je postavená na betonovej platni, nie je tam ani kanalizácia atď, to znamená že podľa mňa nemá kto čo a o čom rozhodovať či si to osadí firma na vlastnom pozemku.
alušik
26.03.06,15:26
To, či je na betónovej platni - neviem. Majiteľka mi však medzi rečou spomínala, že tam kopali vodu a doťahovali elektrinu. Nemajú to osadené na vlastnom pozemku. :confused:
Manual
26.03.06,15:32
To, či je na betónovej platni - neviem. Majiteľka mi však medzi rečou spomínala, že tam kopali vodu a doťahovali elektrinu. Nemajú to osadené na vlastnom pozemku. :confused:
Kolega má podobný domček v záhradke a pokial viem, nič nikomu neohlasoval, že si na záhrade poskladal záhradný domček. Ale pokial sa týka odpisov tak sk. 2.
Možno má niekto aj vlastnú skúsenosť.:)
alušik
26.03.06,15:42
Táto firma záhradný domček využíva ako bufet... Len pre info, ak by sa k tomu vyjadril aj niekto iný. Zatiaľ teda ďakujem za radu. :)
Je to už jediná vec, kvôli ktorej som ešte nezačala vypisovať daňové priznanie. Istota je istota.;)
alušik
27.03.06,05:02
Mohla by som poprosiť, nemá s tým niekto skúsenosť? :)
Zita5
27.03.06,05:34
Chcela by som Vás poprosiť do ktorej odpisovej skupiny zaradiť IM? Firma kúpila drevený záhradný domček. Sama si ho poskladala a dokúpila ešte k nemu šindly, polystyrén na zateplenie a pod. Celková hodnota mi vyšla 34.000 Sk. Zaradím to teda do IM a budem odpisovať. Neviem, či som to však zaradila správne do 2. odpisovej skupiny - čiže budem odpisovať 6 rokov.:confused:
V klasifikácii produkcie bolo poznačené pri montovaných stavbách z dreva KP 20.30.2 niečo - podľa rozhodnutia príslušného úradu životného prostredia. Nad čím tam mám teda uvažovať alebo na čo sa spýtať, aby som si bola istá so zaradením tohto IM?


Iné je mať záhradný domček súkromne , a mať záhradný domček v ktorom prevádzkujem živnosť - čiže bufet .

Na tento domček mal byť daný súhlas ŽP a v súhlase by bolo stanovené o akú stavbu sa jedná .

Neviem síce ako si zaradila domček ale určite podľa môjho názoru ide o TZ
2.odpisová skupina .
alušik
27.03.06,05:42
Zitka, ďakujem. Skúsim sa teda spýtať, ako sa k tomu vyjadrilo životné prostredie.
Ja som to zaradila do 2. odpisovej skupiny ako celok pod KP 20.30.2 - uvádzala som to v samotnej otázke, len som si nebola istá.;)