LenusaV
25.01.14,15:53
Bola som vydatá v CZ a keď mal syn 1 rok, rozviedli sme sa, pretože on dieťa nechcel. Súd mu určil platiť mesačne 1000Kč, čo je 37eur. Doteraz mi nezaplatil ani za jeden mesiac, tak som si asi pred tromi rokmi požiadala na Slovensku o náhradné výživné. Lenže teraz bude mať syn už osem rokov a tých 37 eur, to už je až smiešne. Všetko ohľadom výživného riešim cez Národno právnu ochranu deti a mládeže, ale ty zatiaľ tiež nič nezistili, bývali není nikde evidovaný, ani na tej adrese sa nezdržuje, není nikde zamestnaný, tak neviem či ma vôbec nejaký význam podávať o zvýšenie. Máte niekto s tým nejakú skúsenosť?
JUDr. Eva Blazyová
30.01.14,14:36
Dobrý deň, o zvýšenie výživného môžete požiadať pokiaľ došlo k nejakej zmene oproti stavu, keď súd rozhodoval o výške výživného naposledy, nie je rozhodujúce, či je otec nezvestný. Odporúčam tiež podať trestné oznámenie pre trestný čin zanedbania povinnej výživy. Súd mu uloží trest odňatia slobody a bude musieť vyplatiť celé výživné, ktoré doteraz nezaplatil i keď tak súd rozhodol.
baili-27
13.03.14,16:29
Aj ja mam taky problem ako LenusaV a toto vsetko co vy pisete pani doktorka som ja spravila a ano sud mu ulozil trest, ale dostal iba podmienku, nemusel nic vyplatit iba zacal platit stanovene vyzivne (http://www.porada.sk/vyzivne#__AUTOKW), dlzobu co mi nezaplatil za roky postupili exekutorovi a ten doteraz nic nevymohol, co uz su dva roky. K peniazom co vam je dlzny sa tak lahko nedostanete.
Bednarova J
13.03.14,17:09
Aj podmienecne ulozeny trest je trest a moze v zivote osoby ktorej bol ulozeny sposobit dost problemov a preto to nie je len podmienka. Okrem toho ak to uz vymaha exekutor je to na dobrej ceste,ze sa ku peniazom dostanete. Kedze ako fyzicka osoba moze nejake tie prostriedky nadobudnut. Neurobit vo veci ziaden ukon by znamenalo poskodzovat vlastne dieta.