Leona Kaliňáková
25.01.14,18:32
Dobry den, tento rok mam 30 rokov, do Bc.som studovala externe, a nasledne ze Ing. sa uz nedalo studovat externe, ale len denne, taksom nastupila na denne studium na STU v Bratislava. Ale popri tom pracujem na TPP od svojich 19-tich rokov doteraz. Momentalne som v 2.rocniku inzinierskeho studia, a chcela by som dat vypoved. Budem mat narok na podporu v nezamestnanosti?? i napriek tomum, ze som student denneho studia? pocas celej doby TPP moj zamestnavatel odvadzal za mna vsetky odvody aj do zdravotnej, aj do socialnej poistovne. Len hacik je v tom, ze nato,aby som mohla dostavat podporu, musim byt evidencii, lenze ako denny student nespadam pod evidenciu. Neviem co s tym..
Andyke
25.01.14,18:48
Nemôžeš byť uchádzačom o zamestnanie , lebo si študentom denného štúdia.
Ale keď dovŕšiš vek 30 rokov, tak už nebudeš poistencom štátu na zdravotné poistenie. Budeš samoplatiteľom (pokiaľ ukončíš prac.pomer.)
Čítaj tu : http://www.vszp.sk/poistenci/pre-studentov/poradna-studenta-zdravotnom-poisteni.html
Leona Kaliňáková
26.01.14,09:15
i napriek tomu, ze uz vyse 9 rokov stale pracujem nonstop na TPP? takze moj zamestnavatel stale plati za mna vsetky odvody... len chcem zmenit robotu, a samozrejme kym si nenajdem by som rada poberala podporu...
viem ze zakon je zakon, ale oni v zakone predpokladaju, ze student denneho studia nepracuje na TPP..
veronikasad
26.01.14,09:26
Študent denného štúdia môže pracovať na TPP, ale v zmysle zákona o službách zamestnanosti nemôže byť uchádzačom o zamestnanie. Skús sa informovať na dávku v hmotnej núdzi - za určitých podmienok nie je nutná evidencia na UP ako uchádzač o zamestnanie a potom by si nemusela platiť ani odvody do ZP ako samoplatitel - za poberateľov dávky v HN platí zdr.poistenie štát.