rini17
25.01.14,19:48
Neviem najst presne podla akeho zakona bola moja zmluva o dorucovani uzavreta. Prideleny identifikator mi stale funguje aj cez eDane aj cez novy portal financnej spravy. Neskusal som este podat priznanie, nechcem nic riskovat. Poslali mi sice z dan.uradu oznamenie, ale to bolo napisane len vseobecne, nebolo tam spomenute ze sa to tyka konkretne mojej zmluvy.

A ak zmluva stale plati, treba nadalej posielat aj kryci list postou?
tictac7
25.01.14,18:54
ak máš zmluvu uzavretú v roku 2012 - je to O.K. ....a vôbec si ani doteraz nemala povinnosť doposielať poštou alebo osobne krycie listy..... Takže normálne budeš podávať. Nič sa neboj. pokiaľ nebude technický problém na ich strane, tak Ti to funguje
rini17
25.01.14,19:09
Tak som skúsil podať daň z MV cez eDane a dozvedel som sa:

Dôvod:Osoba nemá bez uzatvorenia „Dohody o elektronickom doručovaní“ oprávnenie podávať dokumenty za daný subjekt.
avalik
25.01.14,19:12
no tak musis ist na DU a vyriesit to - dones so sebou aj dohodu z r. 2012
tictac7
25.01.14,19:19
...no v tom prípade určite nemáš priradený ten subjekt na Tvoje ID. Keď sa prihlásiš na portál FS, tú firmu tam vidíš? Máš ju "priradenú"? A aj doteraz si za túto firmu robil podania cez toto ID, cez ktoré sa teraz pokúšaš?
rini17
25.01.14,19:56
Áno, už som elektronicky podával aj DPH, aj daň z mot.vozidiel. Možno je to tým že je to živnosť ktorú som v novembri zrušil a teraz mám podať posledné priznanie k DPH... ďakujem vám obom ale vyzerá že sa už nevyhnem čakaniu na daň. úrade v pondelok...
cloe
25.01.14,20:33
Treba sa pozrieť, či je to Dohoda uzatvorená podľa §13 ods.5 zákona č.563/2009, podľa toho poznáš, či je to "Nová dohoda", lebo nie som si istá, či neboli nové dohody až od 10/2012. Ale to neviem iste.