TheM4n
25.01.14,20:31
Poznáte nejakého dobrého a lacného zubára v okrese Nitra?

Momentálne som nezamestnaný študent, príjem mám iba z príležitostných brigád cca 60€ po zaplatení odvodov a odrátaní cestovného na úrady a do školy zostane 15€ v čistom. Toľko k fin. situácií.

Mám pokazených pár zubov, na preventívne prehliadky chodím pravidelne, ale môj zubár bol dlhšiu dobu PN tak v prípade bolesti som chodil k zastupujúcemu zubárovi a ten mi vrámci "prvej pomoci" mohol len dať vložku do zuba a nech sa stará môj zubár ďalej. Potom nastúpil namiesto môjho zubára iný, nahodil cenník a ja mám v ústach dokopy 5 zavložkovaných zubov.
Lenže pri cenníku môjho zubára mi to vychádza doplatok
1. zub - 20€ koreňová výplň + 10€ biela plomba
2. zub - 10€ biela plomba
3. zub - 10€ biela plomba
4. zub - 8€ amalgámová plomba
5. zub - 8€ amalgámová plomba

Dokopy 66€ len čo nutne potrebujem, samozrejme pri tom ako sa mi kazia zuby som rozmýšľal aj nad dentálnou hygienou ktorá by ma vyšla asi tak 100€ čo nehrozí...

Takže dve otázky

Ako môžem riešiť situáciu keď nemám peniaze na zubára?
(ako dlho môže človek vydržať s bolesťou zuba pracovať, študovať resp. žiť?)
Koľko doplácate za bežné ošetrenia u zubára vy?
jslancik
25.01.14,19:40
Tie ceny sú z tých nižších.

K tvojej situácii.. Zdá sa, že potrebuješ peniaze. Tie z neba nespadnú. Obehni si väčšie fabriky, hypermarkety v okolí. Bývaš predsa pri krajskom meste. A nevrav, že nemáš času na viac brigád. Alebo sa staráš o hospodárstvo, rodičov, súrodencov? V tom prípade pardon. V opačnom prípade bež do práce. Kým ti zuby nebudú musieť vytrhnúť. Potom to len pôjde do peňazí.
arizona
25.01.14,19:41
Bud rad, lacnejsieho tazko najdes. Daj kontakt na neho .-)
U mojej zubarky vyjde plomba okolo 45 eur,cennik nema vyveseny ziaden, takze je to vzdy loteria...a to nie je zdaleka najdrahsia v meste

Kolko vydrzis s bolestami zubov, zalezi od tvojej odolnosti .-)
Ale zapaly zubov ti mozu narobit problemy na inych organoch, neoplati sa riskovat.

Cim neskorsie pojdes, tym drahsie ta to vyjde. Vacsia diera, viac vyplne, vyssia cena ...

Dentalna hygiena je urcite dobra vec. Dnes uz vela lekarov odmieta osetrovat zuby,ak ich ma pacient "zanesene" a odporucaju najskor zub. hygienu.
Neviem, kde si nabral 100€ ? Obvolaj si dentalne hygienicky na okoli, urcite najdes viecere, co ti urobia ocistu aj za 40-45 €.
Ak mas problem so zubnym kamenom, mas narok 1,alebo 2x rocne /neviem presne/ na odstranenie zub. kamena aj od svojej zubarky zadarmo. Nie je to sice taka dokladna ocista ako od dentalnej hygienicky,ale pomoze...
TheM4n
25.01.14,19:49
Nebývam v krajskom meste ale na dedine, len cestovné do krajského mesta ma vyjde 3,5€ na deň... v okolitých mestách mám obehané farbriky ale zo všetkých strán počujem len o prepúšťaní... v podstate ma živý to že vykladám tovar v obchodných domoch...
jslancik
25.01.14,19:52
Tak ho vykladaj častejšie. Alebo chod za pokladňu. Alebo...
karakul
25.01.14,19:56
... s každým normálnym človekom sa dá dohodnúť splátkový kalendár, i s lekárom... majú dokonca tlačivo o "uznaní dlhu" za vykonané zdravotné výkony...
buchač
25.01.14,19:59
...a koľkože máš rokov ?
Mila123
25.01.14,20:01
ešte som sa s tým nestretla......
karakul
25.01.14,20:07
... je na svete veľa vecí, s ktorými sme sa ešte nestretli... v tomto prípade patríš medzi šťastnejších...(že si na to nebola odkázaná)
www.lekom.sk/files/media/608_Uznanie_dlhu_28._2._06.doc
jslancik
25.01.14,20:11
potvrdzujem. problémy treba riešiť, kým sú malé. Potom to je stále drahšie a drahšie. A ak by aj nešlo o peniaze, tak v prípade zubov bolestivejšie a bolestivejšie. Pri väčších kazoch je problém spraviť to dobre. Po pár rokoch sa to "vráti", a často je jediná možnosť extrahovať. Len mladí a hlúpi si to neuvedomujú. Svet gombička. Načo si umývať zuby, načo sa o ne starať.
luja5
25.01.14,20:12
K otázke: Koľko doplácate za bežné ošetrenia u zubára vy?

Viac, ako Ty a súhlasím s arizonou, že lacnejšieho ťažko nájdeš.
Veľmi aktuálne porovnanie – tento týždeň mi zubárka robila dva zuby naraz, mala som trochu odštiepené dosť staré amalgámové plomby bez toho, aby ma niečo bolelo, takže len bežné vŕtanie, žiadne veľké diery, nové amalgámové plomby a doplácala som spolu 24 euráčov.
ivka70
25.01.14,20:16
Nejako sa mi nepozdava to, ze ako student mas jediny prijem z brigad ....
Nemas rodicov? Rodinne pridavky? Vyzivne? Socialne stipendium?
karakul
25.01.14,20:23
... otázka znela "Ako môžem riešiť situáciu keď nemám peniaze na zubára? " prečo sa riešia nepodstatné veci ????
ivka70
25.01.14,20:28
To nie su nepodstatne veci ... lebo situaciu mozes riesit tak, ze zmenis zaklad ...teda zvysis mnozstvo penazi, ktore mas k dispozicii. Keby si napisal o tom viac, mozno by sme vedeli poradit ako z toho von ...
kopretinka
25.01.14,20:32
..... zohnať brigádu v hypermarkete nie je také jednoduché.
kopretinka
25.01.14,20:35
Tie ceny sú dosť nízke,ja za blombu cca 15 eur........nedávno si ešte pracoval,prečo si zuby neriešil vtedy?
jslancik
25.01.14,20:35
Áno, zarobiť peniaze nie je jednoduché. Ale predsa to mnohí zvládame.
V hypermarketoch je to plne študentov. Tak prečo by on nemohol byt jedným z nich?
kopretinka
25.01.14,20:38
možno v BA ich je veľa.....ale inde ?
Robím v hypáči,viem,ako je s brigádami......veľakrát sa stane,že nie je čo robiť,tak pošlú pokladníkov domov.....
draik
25.01.14,21:50
Vložky nie sú trváce, je potrebné zuby ošetriť. Nejaký čas vydržia aj otvorené, ale následná liečba bude násobne drahšia, nehovoriac o zdravotných rizikách kolujúceho zápalu (viď 1. zub, kde je potrebná endodoncia ako soľ). Uvedené ceny sú mimoriadne nízke.
Dentálna hygiena by sa určite hodila. Ak je chrup zanedbaný, tak by to boli dve sedenia, dokopy okolo 50 e. Dentálka nevyrieši existujúci problém, ale pomôže do budúcna a hlavne hygienička naučí správny spôsob čistenia zubov.
jslancik
26.01.14,05:57
Kopretinka, nechcem sa hádať, ale chceš ma presvedčiť, že všetci mladí sú odsúdení na hladovanie, lebo nemajú šancu nájsť si robotu? Kto si ľahšie nájde robotu ako mladý bez záväzkov? Nemusí hľadať co najlepšie platenú robotu, lebo nemá na krku veľa výdavkov. Ja som dakedy roznášal letáky pre súdruha Matovica, za mesiac som zarobil v prepočte až 10 eur!!! Teraz viem toľko zarobiť za hodinu.
Tvrdím, že kto chce robiť, robotu si nájde. Stačí príležitostne. Zamestnávateľom status študenta vyhovuje. A môžu ich využiť za peniaze, za ktoré by im nikto tu robotu nerobil.
Môže sa napr popýtať aj v stavebných firmách, ci živnostníkov. Radi využijú prilezitostnu pomoc. To sa im hodí a je to obojstranne výhodné.
TheM4n
27.01.14,19:10
jslancik - vykladaj častejšie? nie som sám kto ho chce vykladať ja by som ho vykladal aj 20x do týždňa ale môžem max 1 zmenu to týždňa odrobiť, aj to niektoré týždne sa mi ani neujde lebo je nás tam takých asi 15 čo vykladáme...
Také dva roky dozadu sa dala nájsť brigáda som mal aj tri za mesiac, aj dlhodobejšie na 2-3 mesiace ale teraz sa strašne zmenila doba, samé prepúšťanie, keď som si vytlačil 20 životopisov rozdal som po firmách na okolí, okrem toho profesia.sk reakcie na ďalších 10 ponúk a získal som akurát 3 dňovú inventúru a potom dva mesiace zase nič. a pravidelne sa informujem a sledujem ponuky, lenže ako študent nemám prax, ktorú aj keby som ako chcel nemám kde získať keď ma bez praxe nikto nezamestná... a čo robíš za 10 euro na hodinu, potrebujem na to špeciálne vzdelanie? keď to môžem robiť aj ja poraď idem hneď na to
TheM4n
27.01.14,19:20
potrebujem dať dokopy ešte 2000 euro na štúdium, rodičia musia vyžiť z cca minimálnej mzdy - ubytovanie, stravu a energie platiť nemusím ale lekári, oblečenie, cestovné, štúdium si musím platiť sám, nemám lakomých rodičov iba ledva máme na potraviny od výplaty k výplate ako 76% Slovákov podľa prieskumu čo som čítal minule
TheM4n
27.01.14,19:24
mal som PN zubára zavretá ordinácia nemal mi kto vydať kartu tak som nemohol ani prestúpiť ani nič a pol roka sa hľadal náhradný... dovtedy len pohotovostné ošetrenia u iných zubárov
jslancik
28.01.14,11:14
ďakujeme za ďalšie informácie. zdá sa, že nie je jednoduché zohnať prácu. Skús si vyprofilovať, do akých firiem si poslal žiadosti - akého zamerania. A skús vymyslieť oblasť, kde si neoslovoval, ale mohli by mať záujem. By si sa divil, kto má o čo záujem. Potravinárska výroba, stavebníctvo, záhradkárske firmy. O lacných pomocníkov na (pre nich) podradné práce je záujem. Ak sa osvedčíš, dostaneš aj lepšiu robotu.

Ako vravím, skús sa popýtať v okolí živnostníkov (hocijaké oblasti), či nepotrebujú príležitostne brigádnika. Samozrejme, nie oficiálne. Odbornosť netreba žiadnu, a naučíš sa veľa, ak budeš robiť s otvorenými očami. Ohľadom pracovnej doby by si to nejak musel vymyslieť.