Vandalien
25.01.14,21:52
Dobrý deň,

Prosím vás o radu ohľadom upresnenia termínov. Čo je bytová jednotka viem v skratke - byt, ale pri výrazoch bytová a obytná bunka sa neviem dopátrať presného seriózneho znenia. Pri BYTOVEJ bunke väčšinou narazím na menšie bytové jednotky prípadne mobilné, ale skôr architektonicky zveľadené, čiže nevyzerajú ako núdzové príbytky. Zatiaľ čo pri OBYTNEJ bunke nájdem poväčšine, unimobunky, kontajnery a podobné stavebné bunky, ktoré v súvislosti s bývaním fungujú ako núdzové.

Otázka znie: Je význam oboch výrazov identický alebo každý značí niečo iné a ak áno mal som pri popise jednotlivých hľadaných výrazov pravdu?
Existuje vyhláška alebo STN, v ktorej sú tieto výrazy definované?

Ďakujem za vaše odpovede a želám príjemný deň.
marjankaj
25.01.14,21:14
Načo ti to je? Píšeš diplomovku?
Vandalien
25.01.14,21:18
nie, absečnú tému na štátnice a nerád by som sa ubral nesprávnym smerom
marjankaj
25.01.14,21:27
Štátnicu? Z gramatiky?
Vandalien
26.01.14,08:55
Z extrémnych foriem bývania podľa životných situácií.
buchač
26.01.14,09:02
Diplomka je pekná vec ....

Ale extrémne veci si je dobré aj vyskúšať a potom o nich písať ...
marjankaj
26.01.14,09:04
Ak to máš v názve zadania, tak sa spýtaj zadávateľa, alebo konzultanta.
Ak si si tento termín vymyslel sám, tak v úvode definuj tieto pojmy a potom s nimi tak aj narábaj. Aj v zákonoch je takýto postup zaužívaný.
misoft
26.01.14,12:37
Neviem, čo to bude niečo platné, ale:
Uviedla si, že poznáš, čo je to bytová jednotka - teda súhrn miestností určených na bývanie (izba-y, kuchyňa, soc. zariadenie).
Podľa mňa bytová bunka je vyčlenená z bytovej jednotky - 1 izba + spol. soc. zariadenie + kuchyňa, ktoré sú spoločné pre ďalšie bytové bunky (izby s inými podnájomníkmi).
Obytná bunka (z čes. wikipédie http://cs.wikipedia.org/wiki/Obytn%C3%A1_bu%C5%88ka) je zariadenie (kontajner) uspôsobený pre bývanie (môže pozostávať z 1-2 obytných miestností + soc. zariadenia) a je len na dočasné/náhradné ubytovanie - teda nie je to TRVALÁ stavba.
Vandalien
26.01.14,17:37
Ďakujem, nie tie termínu sú zadané, teda je zadaný "obytná bunka", ku ktorej som našiel len to, čo som už spomínal. Konzultant mi povedal však že je to o sociálnom bývaní, ale k tomu mi to veľmi nesedelo. Lebo sociálne bývanie vie byť aj v celku slušné a tie bunky sú núdzová záležitosť.
Ale ďakujem asi to na začiatku definujem a ďalej s tým budem pracovať.
Vandalien
26.01.14,17:40
Áno, ďakujem, ten wiki odkaz som našiel a zdá sa mi logický, viem aj to, že sa to využíva hlavne pri katastrofách, keď ľudia nemajú kde bývať, ako dočasné riešenie.. teda jasné že sa nájdu aj takí, čo to užívajú trvale.
Vandalien
26.01.14,17:50
Veď pohoda, nie je to diplomovka, ale štátnica a žiaľ musím o tom písať, nakoľko som si to vytiahol, viem, že také bývanie nie je sranda a ani pekná vec.
marjankaj
26.01.14,18:29
Obytná buňka je asi termín v českej republike. U nás sa skôr používa termín obytná jednotka. Ale v médiách zrejme píše kde-kto, niektorí neovládajú poriadne ani slovenčinu.
http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=75070

www.zbierka.sk/sk/predpisy/111-1992-zb.p-1695.pdf
Vandalien
26.01.14,18:41
Ďakujem veľmi pekne, naozaj.