DanielaSL
26.01.14,08:45
arizona
26.01.14,07:49
U nas zatial nesnezilo,ale od vcera je ladovy vetrisko. Na teplomeri ukazuje -7,ale pocitova teplota je vraj -14

Mne sa taka zima ako bola doteraz aj pacila.Ziadne poladovice,odpratavanie snehu,ziadne clapkanice :-)
alaya1
26.01.14,08:06
Konecne je prava zima tu. Vela snehu, snezi v kuse druhy den. Je dost chladno a aj veterno. Ale ovela lepsie, ako posledne 2 mesiace. Clovek ma hned lepsiu naladu.
erik555
26.01.14,08:13
Mne sa taka zima ako bola doteraz aj pacila.Ziadne poladovice,odpratavanie snehu,ziadne clapkanice :-)
Uplny suhlas!...a este dodam, ze doteraz nebolo treba tolko kurit :)
buchač
26.01.14,08:21
Konecne je prava zima tu. Vela snehu, snezi v kuse druhy den. Je dost chladno a aj veterno. Ale ovela lepsie, ako posledne 2 mesiace. Clovek ma hned lepsiu naladu.

...nooooooo .....
Hm , kto a ako ...
Ja ani veľmo nie . Zimy , mrazu , vetra som si užil statočne a dosť . Stačilo mi hlavne tie dve na vojenčine .
Pri tej prvej mi omrzli na protileteckej strelnici Ľubica ušká - na tej veternej hôrke bolo vtedy cca mínus 25 °C .
Tá druhá zima nebola o nič lepšia . Jedno týždňové cvičenie na Šumave - Doupov . Ono nie je žiadná lahoda vykopávať okopy pre techniku a následne spať na tej celtovine . Ráno sa po tých driemotkách prebrať pod snehovou nádielkou .
....a tie stupníky na teplomeri ? Smiešnych mínus 35 °C .
Od tých čias mám kríže v prdely ... momentálne ma zasa lapili , len sa drogujem ...
Nálada ma prejde tiež v tých súvislostiach ohľadom auta , stavu ciest a dilinov za volantom ...
kopretinka
26.01.14,08:46
chlad sa dá prežiť,ale nemám rada,keď napadne sneh,roztopí sa a následne je furt pľačkanica,potom to zmrzne a človek sa ide zabiť na chodníkoch.....bojím sa,že sa šmyknem,mala som už prasknutú panvu......a v posledných rokoch sa bojím o našich,nie sú už najmladší,ale otec sa aj tak trepe každý deń do obchodu,aj keď ledva chodí....
Našťastie u nás zatiaľ sneh nie je,iba vetrisko a riadna zima.
alaya1
26.01.14,11:12
Ja som momentalne happy, nasledky neriesim. Krasne slnecno, vsetko biele, teraz prestalo snezit po 2 dnoch. Clapanica skoro zmizne, ale teraz aspon bacilky pomru :)
LukyKs
26.01.14,11:28
U nas zatial nesnezilo,ale od vcera je ladovy vetrisko. Na teplomeri ukazuje -7,ale pocitova teplota je vraj -14

Mne sa taka zima ako bola doteraz aj pacila.Ziadne poladovice,odpratavanie snehu,ziadne clapkanice :-)

ščera po pol piatej v DS

-8 na teplomeri
vetrisko
pocitová ? : mínus veľa :D
kým som prišiel k auto skoro mi "vymrzlo " ľavé oko
DanielaSL
26.01.14,12:03
Konecne je prava zima tu. Vela snehu, snezi v kuse druhy den. Je dost chladno a aj veterno. Ale ovela lepsie, ako posledne 2 mesiace. Clovek ma hned lepsiu naladu.

Toto je zdravá zima a ja sa teším , že prišla so všetkým ako treba, mrazmi a snehom
Katy a R
26.01.14,17:16
Danielka - a čože je to na tých fotkách? To biele v záhradke a na stromoch :confused::confused:
už som to voľakedy videla - len si už neviem spomenúť, že ako sa to volá :D:D
Peggynka
26.01.14,17:39
Tak neviem,na internete píšu,že je tu -7°C a moje tri teplomery načisto osprosteli,ukazujú -16°C.Fenka urobila otočku na treťom schode,usadila riťku na rohožke a normálne ju klepalo.A pocitovo je to na -20°C, najmenej.Pohľad na teplomer sa mi prekrýva s pretekmi na plynomeri,ach jaj...
pepsikova
27.01.14,04:44
..no teda u mňa žiadna zima, len málinko chladnejšie vonku..a pokial nebude pol metra snehu, ani zima nebude,aj ked by som ju už potrebovala!..mínus 8 nie je zima!..a vobec nie bez snehu!..
buchač
27.01.14,06:49
alaya1
27.01.14,06:56
DanielaSL
27.01.14,08:28
DanielaSL
27.01.14,08:32
Dnešné mrazivé ráno.....len to sneženie tam nepatrí, neviem prečo mi to takto vylepšilo a neviem to odstrániť.:confused:


https://lh3.googleusercontent.com/-ebxJ1eGPCQQ/UuYUV3jofyI/AAAAAAAAFhY/UYIdhbLQezU/w718-h404-no/CAM00010-SNOW.gif
pepsikova
27.01.14,08:45
..Danielka, to pre mňa!..nech sa aspoň pohľadom poteším!..si kamoška, díky!..
osky
27.01.14,09:22
Mne sa taka zima ako bola doteraz aj pacila.Ziadne poladovice,odpratavanie snehu,ziadne clapkanice :-)
Uplny suhlas!...a este dodam, ze doteraz nebolo treba tolko kurit :)

veru,s tym kurenim je to to sväta pravda,
my sme doteraz este stale kurili peletkami co nam zostali od vlani !!
a to sme etse vykurovali aj novo-prerobeny prizemny byt,ktory sme vlani este nemali...
takze sme veru usetrili Vela....
az teraz sme si trochu kupili,uvidime kolko bude este treba :-)


ale je fakt ze aj ked sa ochladilo,zmicka je krasna.
aj vo Viedni je vsetko biele-co nebyva celkom zvykom :-)
Peggynka
28.01.14,06:07
Tento dnes pekne štebotal ...


https://lh4.googleusercontent.com/-ggk7P1W_0oE/UuYTWOWIR_I/AAAAAAAAFhU/Vgxgo45F18k/w718-h404-no/CAM00011.jpg
A u nás, neviem čo sa stalo,žiadne vtáčiky.Minulú zimu zozobali 25kg slnečnice a teraz ich niet.Myslela som,že sa tu usadili nejaké dravce,ale nevidím nič.Chýbajú mi.
Žabinka
28.01.14,06:31
v Zv to perinbaba málinko postrašila snehom počas noci na nedeľu, ale už ho veľa neostalo.. nie že by mi chýbal, ja vám ho doprajem.. stačí, keď sú hory biele, bez snehu sú ako holé..
erik555
28.01.14,06:56
Uz by bolo nacase, aby zmizla!
alaya1
28.01.14,07:28
V noci opat poriadne nasnezilo. vyzera to, ze sa to spusti zase. Skoda, ze to nemate vsade tak pekne bielo.
DanielaSL
28.01.14,08:00
Tento dnes pekne štebotal ...


https://lh4.googleusercontent.com/-ggk7P1W_0oE/UuYTWOWIR_I/AAAAAAAAFhU/Vgxgo45F18k/w718-h404-no/CAM00011.jpg
A u nás, neviem čo sa stalo,žiadne vtáčiky.Minulú zimu zozobali 25kg slnečnice a teraz ich niet.Myslela som,že sa tu usadili nejaké dravce,ale nevidím nič.Chýbajú mi.

Ja radšej vtáčky nekŕmim, lebo by sa stali obedom mojich dravcov....mačiek. Ale inak ten strom je vysoký, na ňom zvyknú sedávať a ja ich rada počúvam. Ani rádio netreba....totál relax keď pracujem, počujem ich a pozriem na zeleň.
DanielaSL
28.01.14,08:01
Uz by bolo nacase, aby zmizla!
Veď len sotva prišla....:eek:
erik555
30.01.14,10:01
Uz by bolo nacase, aby zmizla!
Veď len sotva prišla....:eek:
Aj ta mi uz lezie na nervy...ale uz sa to trosku zlepsuje :D
DanielaSL
31.01.14,08:15
Danielka - a čože je to na tých fotkách? To biele v záhradke a na stromoch :confused::confused:
už som to voľakedy videla - len si už neviem spomenúť, že ako sa to volá :D:D
To je predsa sniežik ....iskrivý.
220870
01.02.14,16:08