galko
26.01.14,10:21
Chcel by som poraďákov poprosiť o radu. Mám Hyundai I20, novú, brzdové doštičky sa úplne neoddeľujú po odbrzdení od kotúča. Keď dám vozidlo na zdvihák, po roztočení je mierne pribrzďované a koleso sa aj prehrieva. Podobne pri rozjazde je počuť na okamih také krátke ako keby "zapískanie v hlbokých tónoch", rezonancia, obtretie kov o kov. Ak by niekto vedel poradiť, čo to môže spôsobovať a ako to odstrániť, budem povďačný. Galko.
lujza.j
26.01.14,09:33
ak je nová....prečo to neriešiš v servise auto je predsa v záruke?
srska
26.01.14,09:34
tiež budem riešiť ale pakne
lujza.j
26.01.14,10:14
srsík aj tebe?
galko
26.01.14,11:18
Ďakujem Lujza, za ochotu poradiť. Máš pravdu, auto je v záruke, už som s tým aj bol v servise, ale presviedčali ma, že je to v poriadku, že to tak je aj u iných áut a navyše pri skúšobnej jazde najazdili veľa kilometrov.
Môj dojem je taký, že oni nemajú čas ani ochotu trošku sa s tým pohrať, možno že stačí niekde pár kvapiek oleja alebo niečo prečisťiť, pokiaľ nejde o výnosnejšiu opravu, tak nezájem. Tak by som sa chcel posnažiť opraviť to sám. S pozdravom - Galko
buchač
26.01.14,11:31
galko (Dnes 13:18) Ďakujem Lujza, za ochotu poradiť. Máš pravdu, auto je v záruke, už som s tým aj bol v servise, ale presviedčali ma, že je to v poriadku, že to tak je aj u iných áut a navyše pri skúšobnej jazde najazdili veľa kilometrov.
Môj dojem je taký, že oni nemajú čas ani ochotu trošku sa s tým pohrať, možno že stačí niekde pár kvapiek oleja alebo niečo prečisťiť, pokiaľ nejde o výnosnejšiu opravu, tak nezájem. Tak by som sa chcel posnažiť opraviť to sám. S pozdravom - Galko

Jesusko Máriška ....

Skúšobné auto a veľa kilometrov ?
Si chcel skôr potom povedať asi to , že predvádzacie jazdy a Ty si si kúpil aj potom takéto auto - predvádzacie , samozrejme , za nižšiu cenu .
Máš auto v záruke ?
MÁŠ !!!
Chcel by som vidieť toho frajera , ktorý by ma odmietol z tých dôvodov , čo si uviedol .

...a tých pár kvapiek oleja ???
Môj osobný automechanik by Ti asi doporučil nakvapkať ten olej , alebo poriadne namazať brzdové kotúče a aj doštičky .
Ver mi , že už nebudeš počuť žiaden piskot , rezonovanie a ani trenie kovu o kov .
Ako to bude ale s tým brzdením , tak to je už vedľajšie ...:rolleyes:

P.S.:
...kua...a potom ,že nemám byť ironický , keď čítam takéto niečo ...:eek::confused:
lujza.j
26.01.14,12:25
no ja by som sa nedala odbiť !!!moj dojem je ten že korejci sa tu začali hodne rozťahovať a dosť "machrujú"!!!...o mechanikoch v zn. servisoch už ani nebudem hovoriť...škoda rečí....to už by som aj ja vedela čo a ako...ved ked počítač ukáže....už netreba ani porozmýšlať...
Chobot
26.01.14,18:37
Už len čakám, kedy padne otázka, že ako si doma vyoperovať slepé črevo. Amatéri idú opravovať auto - a mazať brzdové obloženia.
lapejko
26.01.14,18:50
nestresujte, mazať treba, ale medenou pastou bežce brzdových strmeňov, samozrejme predtým poriadne vyčistiť a skontrolovať či sú v poriadku prachovky, sjedným kolesom to môže byť aj hodina práce, ale ak sa to nespraví, doštičky rýchlo odídu, kotúče takisto a medzitým to ešte zožerie o niečo viac paliva...
buchač
26.01.14,18:55
...ale no tááááák ......nemyslíš predsa vážne .....či ???

Podľa prvého príspevku sa jedná o nové auto .
Také MUSÍ vydržať predsa nejakú dobu bez určitých realizácii a aktivít ohľadom servisovania ...

Predsa nejde o auto určené na rally WRC a galko nie je Sébastien Loeb ...
lapejko
26.01.14,19:03
mám info od technikov z Kia, kórejec odušu šetrí, v jeseni zmenil dodávateľa káblových zväzkov a do pinov ich baby museli zapájať ručne...pri namátkovej kontrole kábliky vypadávajú...hyundai šetrí na niečom inom, trochu soli a bežce zhrdzaveli...možno.
pavol54
26.01.14,19:10
Musíš tvrde po servise, pozor je to banda ktorá ti nič neuzná pri každom rokovaní presne podľa zákona, nenechaj sa odbyť zakaždým treba vyhotoviť reklamačný zápis a podľa možnosti byť pri tom čo robia a s foťákom zaznamenávať. Ak je záruke v žiadnom prípade do toho nesiahaj. to jedna banda hnujdaj, dajwo, či kia, Ja som mal tridsať závad a sudkyňa bola ich.
pavol54
26.01.14,19:13
skúšobná jazda sa musí vykonať vždy po oprave pohybového systému,
pavol54
26.01.14,19:16
na novom aute od aspoň trochu seriózneho výrobcu nesmiem nič robiť 30000 km,
Martin1310
26.01.14,22:34
Oni sa tie brzdové platničky ale naozaj od toho kotúča dosť často neoddelujú ked auto len stojí ale s prvím zadrncaním na nejakej nerovnosti ktorých je u nás dosť sa oddelia.
Inak aby si chápal to že sa tie brzdy vracajú naspäť je výsledok tlaku gumičky vo valci ktorá drží hydraulický tlak. Po uvolnení pedálu tlak zmizne a gumička vlastnou pružnosťou vtiahne válec trošku späť.
Dôvod prečo sa navracajú môže byť bud zahrdzavený válec alebo sa pod jeho prachovú krytku dostal nejaký bordel.Potom posuvné držiaky strmena, to je to isté bud hrdza alebo prach.To predpokladám že je tam jednopiestový plávajúci strmen.Tieto problémy sa často prejavujú po výmene platničiek. Nemenil si ich?
Ale je fakt že ked sa v tom budeš rýpať tak asi bude po záruke.