ajacik
26.03.06,18:59
Prvýkrát vypisujem DP DzP PO a všimla som si, že tu nie je žiadne potvrdenie, ako u FO.
Stačí teda, ak DP pošlem poštou? Som totiž zo Žiliny a musela by som poslať klienta (ktorý je mimochodom na východe) do Bratislavy.

Ja si myslím, že áno. Kópiu budem mať a aj lístok z pošty.

Čo vy na to?
Tweety
26.03.06,17:01
Prvýkrát vypisujem DP DzP PO a všimla som si, že tu nie je žiadne potvrdenie, ako u FO.
Stačí teda, ak DP pošlem poštou? Som totiž zo Žiliny a musela by som poslať klienta (ktorý je mimochodom na východe) do Bratislavy.

Ja si myslím, že áno. Kópiu budem mať a aj lístok z pošty.

Čo vy na to? Poštou to zaslať môžeš, budeš mať predsa podací lístok, ako doklad o podaní.
evina
26.03.06,17:02
Prvýkrát vypisujem DP DzP PO a všimla som si, že tu nie je žiadne potvrdenie, ako u FO.
Stačí teda, ak DP pošlem poštou? Som totiž zo Žiliny a musela by som poslať klienta (ktorý je mimochodom na východe) do Bratislavy.

Ja si myslím, že áno. Kópiu budem mať a aj lístok z pošty.

Čo vy na to?

Posielam výlučne poštou už 5 rokov :)
ajacik
26.03.06,17:06
výborne. aj ked taký výlet do blavy by tiež nebol zlý. ale až v apríli :D

dakujem
smajlinka
28.03.06,13:27
Tento rok chcem poslat DP postou, doteraz to bolo vzdy osobne.
Pri osobnom podani mi vzdy nechali zadnu stranu, ako je to pri podavani postou? Ten papier mi posle d.u.? A ako je to s vykazmi?
smajlinka
28.03.06,20:44
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
evina
28.03.06,22:22
Tento rok chcem poslat DP postou, doteraz to bolo vzdy osobne.
Pri osobnom podani mi vzdy nechali zadnu stranu, ako je to pri podavani postou? Ten papier mi posle d.u.? A ako je to s vykazmi?

Pri podaní poštou máš potvrdenie od pošty , ten malý lístok pri doporučenom posielaní... DÚ Ti určite nič nepošle, takže to Potvrdenie mu poštou ani neposielaj. Výkazy vložíš do obálky tak isto ako aj DP:)
smajlinka
28.03.06,22:25
Jasne, tomu rozumiem, mne slo skor o to, ze pri osobnom prineseni, mi daju aj zadnu stranu z DP opeciatkovanu, ze ako sa k tej dostanem?
evina
28.03.06,22:26
Jasne, tomu rozumiem, mne slo skor o to, ze pri osobnom prineseni, mi daju aj zadnu stranu z DP opeciatkovanu, ze ako sa k tej dostanem?

Len pri osobnom odovzdaní...
smajlinka
28.03.06,22:29
takze ked to poslem postou, neskor si pon mozem prist, alebo ho doma vobec nepotrebujem? Aj vykazy, kazdy treba poslat 2x, aj ked mi pri osobnom odbere, vzdy z kazdeho vratili?
ZuzanaA
29.03.06,06:30
Smajlinka ty asi hovoríš o priznaní FO, keď spomínaš tú zadnú stranu. Takže ak pošleš priznanie poštou, tú zadnú stranu neposielaš, tú si necháš pre seba. A taktiež výkazy posielaš 1x. OK?
kendy
29.03.06,06:50
Poraďte:
Stačí podať výkazy 1x aj keď to prinesiem osobne?
ZuzanaA
29.03.06,06:53
Áno, výkazy sa dávajú 1x.
smajlinka
29.03.06,07:04
Smajlinka ty asi hovoríš o priznaní FO, keď spomínaš tú zadnú stranu. Takže ak pošleš priznanie poštou, tú zadnú stranu neposielaš, tú si necháš pre seba. A taktiež výkazy posielaš 1x. OK?

Hej takto napisane je mi to jasne. Len preco si zadnu stranu nechavam doma, ked aj tam chcu peciatku danoveho uradu a podpis pracovnika d.u.? Toto im asi chybat nebude?
kendy
29.03.06,07:08
To je len doklad pre Teba, že si DP podala.
A ak máš podací lístok z pošty, ten ho nahrádza.
ZuzanaA
29.03.06,07:11
Hej takto napisane je mi to jasne. Len preco si zadnu stranu nechavam doma, ked aj tam chcu peciatku danoveho uradu a podpis pracovnika d.u.? Toto im asi chybat nebude?

Nie, nebude :D To je potvrdenie len pre teba o podaní DP. Ale keďže ho posielaš poštou, tvojím potvrdením je podací lístok (pripni si ho k tej zadnej strane).
smajlinka
29.03.06,07:13
:) velmi pekne dakujem, uz v tom mam uplne jasno.