elinkaaa
26.01.14,14:34
Kupili sme dom - bol suchy ale pravdu povediac v nom 3 roky nikto nebyval. Odkedy sme sa nastahovali dom neustale vlhne (mokre rohy ale aj stena pri podlahe ) a na schodisku v najvyssie polozenom rohu sa objavila az pliesen a neustale sa roysiruje (viem sa k nej dostat len s lesenim). Zaroven realizujeme aj rekonstrukcie (stierky, malovanie) ale kurime a neustale vetrame - niekolkokrat denne a intenzivne. Vlhkost mame na urovni 50%, pouzivame aj elektricky odvlhcovat. Momentalne robime poschodie a to je v pohode ale vlhne prizemie. Kupili sme klasicku "kocku". Chceme zateplovat ale mam strach ze ked zateplime ci to nebude este horsie, Moze to byt len tou prerabkou alebo mame zarobene na vacsi problem?
Dakujem za akykolvek nazor.
arizona
26.01.14,14:13
Zvysenu vlhkost mate urcite sposobenu aj novymi stierkami a malovkami. Vlhkost zo stien sa potrebuje prirodzene odparit,moze to trvat niekolko tyzdnov,alebo mesiacov.
50% vlhkost je v norme

..cez vyhladavac najdes tisicky dobrych rad ,staci si napisat vhodne slovicka, napr. "VLHKOST" :-)
draik
26.01.14,15:48
Okrem slova "vlhkosť" by som do vyhľadávača dal slovo "tepelný most". Správne nadimenzované a realizované zateplenie tepelný most odstráni.
buchač
26.01.14,16:28
Tri roky sa museli niekde prejaviť ...


ale kurime a neustale vetrame
Pokračujte v tejto chvályhodnej činnosti ...:rolleyes:
lapejko
26.01.14,17:20
jednoznačne sú to tepelné mosty, robíte to ako väčšina republiky naopak...najprv parády a technické riešenia až keď sa parády zničia...
Martin1310
26.01.14,22:05
Ja by som sa chcel spýtať, okná už máte vymenené za nové vzduchotesné?
Pýtam sa preto lebo už to dlhšie sledujem ako každý hned prvé vymení okná a dom ktorý bol 30 -60 rokov OK je zrazu celý vlhký a plesnivý. Začínam mať pocit že ja radšej opravím tie staré a nebudem ich meniť. kúrenie bude síce drahšie ale aspon budem mať suché steny.Neviem kolko to nové okno reálne ušetrí ale za starších čias boli problémy s plesnamy skôr výnimka dnes je to povedal by som štandard.
Vivat Savo.
TomasHC
27.01.14,05:44
Nobelovku za tento prispevok!