Jarka
08.10.04,08:58
Chceme poslať bezplatnú vzorku tovaru nášmu možno budúcemu odberateľovi do Čiech. Vychádza mi to takto: fa nevystavujem, len vzorku zašlem v našom prípade poštou do Čiech, Dph neodvádzam. Ak máte niekto s týmto skúsenosti poraďte, ďakujem.
Juraj13
15.10.04,10:59
U nas to davaju uctovnicky do spotreby, pretoze je to naklad - hladanie noveho zakaznika. Teda skladova cena vzorky do nakladov, dph potom nehra rolu.
emily
15.10.04,11:31
Tak ako hovorí Juraj. Vzorku zo skladu do spotreby bez DPH v obstarávacej cene.
Danielam
16.04.05,17:03
Vie mi niekto poradiť?Vzorka topánky z Čiech riadne kúpená 650,-CZK.Je to treba samozdaniť.Myslím si, že ano lebo je nad 500,-Sk ale neviem to presne.
JanaSys
17.04.05,06:29
Nepriek tomu, ze vzorky nejdu do DPH, nejdu nahodou do Intrastatu, ktory sleduje pohyb tovaru po EU?. Posledne zmeny Intrastat versus vzorky som uz nestihla zaregistrovat.
Danielam
18.04.05,18:03
Nepriek tomu, ze vzorky nejdu do DPH, nejdu nahodou do Intrastatu, ktory sleduje pohyb tovaru po EU?. Posledne zmeny Intrastat versus vzorky som uz nestihla zaregistrovat.,
Prosím ťa kde nájdem , že vorky nejdu do DPH???
JanaSys
18.04.05,18:46
Ad Danielam.
Predmetom dane je dodanie tovaru.
§8 ods3 Bezodplatné dodanie obchodných vzoriek na reklamu tovarov, bezodplatné dodanie reklamných predmetov, ak ich hodnota nepresiahne 500 Sk za jeden predmet a ak sú označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa, a dodanie vzoriek na kontrolné účely podľa osobitného predpisu5) sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
Ad 5) Napríklad zákon č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z. z.
Ešte sa to pokúsim overiť zajtra vo firme, kde s tým určite robia, ale myslím, že kým je to do 500 Sk za kus, tak to DPH nejde. Dosť nejasností bolo okolo vzoriek v Intrastate, stále menili stanovisko, ak budem mat zajtra stastie, zistim aj to.
Danielam
18.04.05,18:57
Ad Danielam.
Predmetom dane je dodanie tovaru.
§8 ods3 Bezodplatné dodanie obchodných vzoriek na reklamu tovarov, bezodplatné dodanie reklamných predmetov, ak ich hodnota nepresiahne 500 Sk za jeden predmet a ak sú označené obchodným menom alebo ochrannou známkou poskytovateľa, a dodanie vzoriek na kontrolné účely podľa osobitného predpisu5) sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
Ad 5) Napríklad zákon č. 128/2002 Z. z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z. z.
Ešte sa to pokúsim overiť zajtra vo firme, kde s tým určite robia, ale myslím, že kým je to do 500 Sk za kus, tak to DPH nejde. Dosť nejasností bolo okolo vzoriek v Intrastate, stále menili stanovisko, ak budem mat zajtra stastie, zistim aj to.Tu ale ide o vzorku nad 500Sk.Ak sa ti bude dať zistí mi to.Zatiaľ ti veľmi pekne ďakujem.Ďalší problém neexistuje na to faktúra len príjmový z českej firmy popísaný a opečiatkovaný a náš vydavkový.Absolútne neviem čo s tým.25. sa blíží a neviem si s tým poradiť.Vďaka