maartin
26.01.14,22:05
Mam problem s pokladnicou v Omege. Mam nahodene pokladnicne doklady ako volny zaklad, pretoze nasa sro je neplatcom dph. Mam to nahodene jednoriadkovo.

Az teraz som si vsimol, ze v Hlavnej knihe mam zaciatocny stav rovnaky ako Konecny, hoci obraty vyznacene mam. Nie je mozne aby sme dosiahli rovnaky stav ako v january, nakolko sme mali viac vydavkovych dokladov vo vecsich sumach ako prijmovych.

Kde moze byt problem, Vsimol som si, ze aj v tom pocitadle (nadhlade) Pokladnice/Banky na hlavnej ploche programu je rovnaka suma, nemeni sa. Dakujem.
veronikasad
26.01.14,21:08
Akým účtovným zápisom - jednoriadkovo ?
maartin
26.01.14,21:18
tak podla pripadu, stale som to tak robil, ze napr 501/211 v jednom riadku ako volny zaklad,,, vypisujem iba mena kto to uctoval a sumy s popisom, datum samozrejme,, nic viac
veronikasad
26.01.14,21:20
Urob kontrolu : Počiatočný stav + príjem - výdaj = konečný stav
maartin
26.01.14,21:34
urobil som ju,,, konecny stav ma byt o 500e mensi,,, nechapem tomu vobec,,, za 3 roky sa mi v omege take nestalo
veronikasad
26.01.14,21:50
Zostatok na BU ti sedí ? Nemáš pri niektorom pokladničnom doklade zlú predkontáciu ? Ak chyba nie je na BU (namiesto 211 účet 221), tak môže byť chjyba aj v účtovaní na nesprávnej strane. Skús kontrolu cez pohyby na účte.