Matka87
27.01.14,00:26
Prosím Vás vie mi tu niekto seriózne poradiť? Môj problém je, že do apríla 2013 som podnikala na IČO ako SZČO, potom som od septembra na DIČ a od októbra opäť na IČO ale v inej sfére. Od októbra 2013 do teraz nemám žiadny príjem zo živnosti ani z ničoho iného. Musím i tak podať daňové priznanie? Od septembra si platím odvody,ale príjem nemám žiadny, musím i tak platiť odvody, keď nemám z čoho??? Mám trochu komplikovanú prácu s úvermi, kde tie úvery vyplácajú aj po pol roku,,, Takže ani neviem, kedy budem mať najbližšiu výplatu... Prosím poraďte mi čo mám robiť, už som fakt zúfalá,,,,
mondes
27.01.14,02:57
Píšeš, že od októbra si nemala žiadny príjem. A do októbra? Tiež si nemala príjem? A čo bolo od apríla 2013 do októbra 2013?
Matka87
27.01.14,15:10
Tak od apríla do mája som nerobila nič, od júna som sa zamestnala v Brokerskej firme/cez NBS nie na IČO/, kde môj príjem bol v júli 150€, v auguste tiež tak, v septembri 712€ a posledná výplata v októbri 233€. V októbri som tam dala výpoveď a od 14.11. som zamestnaná cez NBSpre maklérsku firmu a IČO mám od 1.10. 2013 kvôli práci v Proficredite, kde som za tri mesiace mala príjem v decembri 150€. Iné príjmy som nemala.
Katy a R
27.01.14,15:16
je jedno či na IČO , či na DIČ .. si SZČO - a počas trvania tejto činnosti musíš platiť povinne odvody do ZP - zatiaľ z min VZ. pokiaľ si nemala oprávnenie - tak si bola povinná platiť také isté odvody ako samoplatiteľ. (zamestnanie nespomínaš žiadne)
- nuž , všetky SZČ osoby musia rátať s takýmto rizikom (nie si veru sama)
Anik
27.01.14,15:36
z príjmu zo živnosti si nemala žiadny príjem za celý rok ? Platíš si odvod len na zdravotnú či aj na SP ?
Katy a R
27.01.14,15:43
to nebolo zamestnanie! - a príjem predsa máš ..