SILVIA54
09.02.06,15:10
Ahojte všetci, neviete mi poradiť prosím Vás? Mám zamestnaca,ktorý nastúpil v septembri v roku 2005.Do konca roka 2005 som mu ručne zadala v olympe dovolenku a teraz mi volal,že má vo výplatnej páske iba 14,5 dňa dovolenky.Teraz neviem,lebo má pracovnú zmluvu na dobu určitú do konca augusta.Myslíte že to má vyrátané správne alebo má mať plných 20 dní novej dovolenky?Ďakujem
vladan
09.02.06,14:22
Ahojte všetci, neviete mi poradiť prosím Vás? Mám zamestnaca,ktorý nastúpil v septembri v roku 2005.Do konca roka 2005 som mu ručne zadala v olympe dovolenku a teraz mi volal,že má vo výplatnej páske iba 14,5 dňa dovolenky.Teraz neviem,lebo má pracovnú zmluvu na dobu určitú do konca augusta.Myslíte že to má vyrátané správne alebo má mať plných 20 dní novej dovolenky?Ďakujem

zopár otázok je potrebných pre to, aby ti niekto mohol poradiť:
- aký nárok ma zamestnanec na výmeru dovolenky (20 alebo 25 dní)?
- koľkého septembra nastúpil (dátum)?
- aké čerpanie dovolenky mal v roku 2005?
- máš v personalistike (v pracovných pomeroch) vyplnenú kolonku dátum ukončenia pracovného pomeru (dátum)?
SILVIA54
09.02.06,14:43
zopár otázok je potrebných pre to, aby ti niekto mohol poradiť:
- aký nárok ma zamestnanec na výmeru dovolenky (20 alebo 25 dní)?
- koľkého septembra nastúpil (dátum)?
- aké čerpanie dovolenky mal v roku 2005?
- máš v personalistike (v pracovných pomeroch) vyplnenú kolonku dátum ukončenia pracovného pomeru (dátum)?


Ahoj,tak už som na to prišla.Mala som chybu v pracovných pomeroch a to že som mala vyplnený aj koniec pracovného pomeru.Aspoň si myslím že to bolo v tom.
vladan
09.02.06,14:49
Ahoj,tak už som na to prišla.Mala som chybu v pracovných pomeroch a to že som mala vyplnený aj koniec pracovného pomeru.Aspoň si myslím že to bolo v tom.

moja posledná otázka nesmerovala k tomu, aby si si ten vyplnený údaj vymazala ...
SILVIA54
09.02.06,15:06
moja posledná otázka nesmerovala k tomu, aby si si ten vyplnený údaj vymazala ...


Ja viem že nie,len som si pozerala dovolenky všetkých ostatních a všetko sedelo a potom som sii pozrela jednu zamestnankyňu,ktorá nastúpila ešte v apríli a zistila som že v pracovných pomeroch to má inak ako ten nový ktorého som zadávala ja.Totiž olymp som videla prvýkrát v živote v septembri a vtedy som ho tam ja zadávala tak sa ani nečudujem že to bolo zle.
vladan
09.02.06,19:44
Ja viem že nie,len som si pozerala dovolenky všetkých ostatních a všetko sedelo a potom som sii pozrela jednu zamestnankyňu,ktorá nastúpila ešte v apríli a zistila som že v pracovných pomeroch to má inak ako ten nový ktorého som zadávala ja.Totiž olymp som videla prvýkrát v živote v septembri a vtedy som ho tam ja zadávala tak sa ani nečudujem že to bolo zle.

prečo si myslíš, že si ten údaj mala zle? ja si myslím, že bol správny (a ty si ho vymazala ...), veď ak má niekto pracovnú zmluvu uzavretú na dobu určitú, tak práve vtedy kolónku dátum ukončenia PP zadávaš, lebo vieš presný dátum, kedy má pracovný pomer skončiť ... následne na ten údaj si program vie vypočítať alikvótnu časť dovolenky (u teba od 1.1. do 31.8.) ... tými štyroma otázkami (v mojom predchádzajúcom príspevku) a následne tvojimi odpoveďami naň, som ti iba chcela vysvetliť, ako ti ten výpočet 14,5 dovolenky mohol vzniknúť ...
apsgroup
10.08.07,13:04
Robim vyplatu v olympe 1x a zamestnanec mal 10 dni dovolenky v 7/2007.
Kde si to mám nahrat,aby mii to vypocitalo??? Ma staly mesacny plat 10000 Sk, doteraz dovolenku nemal. Vdaka za kazdu radu.
Paula
10.08.07,13:10
Robim vyplatu v olympe 1x a zamestnanec mal 10 dni dovolenky v 7/2007.
Kde si to mám nahrat,aby mii to vypocitalo??? Ma staly mesacny plat 10000 Sk, doteraz dovolenku nemal. Vdaka za kazdu radu.


Vygeneruj jeho mzdu, potom klikni na "pridaj", otvorí sa ti okno, v ktorom hore zadaj "310" a zaklikni dni, kedy mal dovolenku.
csi
08.01.09,08:08
Ahojte, neviem ako na to..Nový zamestnanec odmeňovaný mesač.mzdou nastúpil do zamestnania 10/2008 , odpracoval aj celý 11/2008 a ešte aj 16 dní v 12/2008..na koľko dní dovolenky má nárok v roku 2008?Neviem ako to počítať!