Oriešok
10.02.06,09:24
Ahojte poraďáci! Mám otázku. Robím výplaty v Olympe prvý krát. Máme dohody o vykonaní práce do 5.000,-- Sk a k tomu i pracovné zmluvy. Daň z dohôd do 5 tis. automaticky zaradilo do zrážkovéj dane a do celkové sumy odvodu dane na daňový úrad nezahrnulo zrázkovú daň. Píše mi, že daň zrážková je vyrovnaná v hotovosti. Má si daň odviesť sám dohodár, alebo môže zaplatiť zamestnávateľ? Neviete, či sú nejaké iné podmienky pre zrážkovú daň, alebo robím inde chybu? Predsa mi vychádza, že daň by mal odviesť zamestnávateľ, už len preto, že dohodárovi vyplatí sumu po odpočte dane. Ale ako vyriešiť prevodný príkaz? Doplniť novú položku dane zrážkovej v príkaze na úhradu s iným konštantným symbolom?
Aňuška
10.02.06,10:11
Ahojte poraďáci! Mám otázku. Robím výplaty v Olympe prvý krát. Máme dohody o vykonaní práce do 5.000,-- Sk a k tomu i pracovné zmluvy. Daň z dohôd do 5 tis. automaticky zaradilo do zrážkovéj dane a do celkové sumy odvodu dane na daňový úrad nezahrnulo zrázkovú daň. Píše mi, že daň zrážková je vyrovnaná v hotovosti. Má si daň odviesť sám dohodár, alebo môže zaplatiť zamestnávateľ? Neviete, či sú nejaké iné podmienky pre zrážkovú daň, alebo robím inde chybu? Predsa mi vychádza, že daň by mal odviesť zamestnávateľ, už len preto, že dohodárovi vyplatí sumu po odpočte dane. Ale ako vyriešiť prevodný príkaz? Doplniť novú položku dane zrážkovej v príkaze na úhradu s iným konštantným symbolom?
V prvom rade si musíš vytvoriť v bankových účtoch nový účet zrážkovej dane
/postup: organizácia, bankové účty, daň zrážková ..../,
Potom urob znova prevodné príkazy a malo by to byť správne.
Oriešok
10.02.06,10:32
Ďakujem pekne Aňuška. Medzitým som na to prišla. Ale mám ešte jeden problém. Nahodila som si u zamestnancov zrážky a odvod výplaty na osobný účet, ale pri výpočte výplaty mi na to program neberie ohľad. Skúšala som ich vymazať a znovu nahodiť, ale robí mi to stále. Uvažujem, či nemá na to vplyv nové verzia programu. U ostatných zamestnancoch je to v pohode. Neviem, čo s tým.
Hronská Iveta
11.02.06,06:41
Ďakujem pekne Aňuška. Medzitým som na to prišla. Ale mám ešte jeden problém. Nahodila som si u zamestnancov zrážky a odvod výplaty na osobný účet, ale pri výpočte výplaty mi na to program neberie ohľad. Skúšala som ich vymazať a znovu nahodiť, ale robí mi to stále. Uvažujem, či nemá na to vplyv nové verzia programu. U ostatných zamestnancoch je to v pohode. Neviem, čo s tým.
Aké zrážky ste nahodili do Personalistiky? Dúfam, že nie legislatívne zrážky, lebo tie si program vypočítava sám až priamo v Tvorbe výplaty. Pokiaľ sa jedná o zrážku typu "osobný účet", túto je potrebné zadávať ako poslednú, musí mať teda najvyššie poradové číslo. Ak tento popis nepomôže, bude potrebné, aby ste napísali všetky názvy zrážok, ktoré potrebujete pre zamestnanca zadať.
Ešte jedna maličkosť. Po zadaní nových skutočností je vždy potrebné, aby sa výplata nanovo vygenerovala (z toho dôvodu, aby sa nové skutočnosti do výplaty aj preniesli), čo platí aj pre zadávanie zrážok.
Simonab
13.02.06,18:47
Chcem sa spýtať, dá sa aj vo verzii 6.12 zadať účet pre zrážkovú daň? Alebo potrebujem už novšiu verziu? Mám zatiaľ len demo a tu mi to nejde. Alebo to neviem?:confused: Ďakujem
JankaO
13.02.06,18:50
Chcem sa spýtať, dá sa aj vo verzii 6.12 zadať účet pre zrážkovú daň? Alebo potrebujem už novšiu verziu? Mám zatiaľ len demo a tu mi to nejde. Alebo to neviem?:confused: Ďakujem


Organizácia - bankové účty - v rolovacom okne druh treba navoliť: daň osobitná sadzba a klasicky zadať parametre účtu
Simonab
13.02.06,18:55
Ďakujem. Tak som si to zatiaľ aj zadala, len som si nebola celkom istá.
Ešte raz vďaka.
Simonab
13.02.06,19:15
Ešte jedna otázka. Neviem prečo mi to neberie do dane zrážkovej, čo ešte robím zle? Aj vo výplatnej páske mi zadáva daň zrazená preddavkovo.
sway
13.02.06,20:25
Ešte jedna otázka. Neviem prečo mi to neberie do dane zrážkovej, čo ešte robím zle? Aj vo výplatnej páske mi zadáva daň zrazená preddavkovo.

asi máš v personalistike zakliknuté x - prehlásenie o dani.
Simonab
14.02.06,06:50
Mám tam prázdne okienko, nezakliknuté. Dávala som si na to zvlášť pozor, lebo sú to zamestnanci, ktorí už majú podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa. V čom by ešte mohol byť problém? Ďakujem
liba2
14.02.06,09:22
Ešte jedna otázka. Neviem prečo mi to neberie do dane zrážkovej, čo ešte robím zle? Aj vo výplatnej páske mi zadáva daň zrazená preddavkovo.Zrážková daň je legislatívna zmena od 1.1.06. V tej verzii ktorú používaš, to pravdepodobne nie je zapracované. Skús niekde zohnať demo 6,21 . Update by sa mal dať urobiť aj z cudzieho CD.
sway
14.02.06,09:33
Mám tam prázdne okienko, nezakliknuté. Dávala som si na to zvlášť pozor, lebo sú to zamestnanci, ktorí už majú podpísané vyhlásenie u iného zamestnávateľa. V čom by ešte mohol byť problém? Ďakujem
Či máš v svojej verzii zrážkovú daň zistíš ľaho podľa tohto zvýrazneného:
a skús si vytlačiť rekapituláciu zrazenej dane za 1 2006 - mala by si tam mať klasickú preddavkovú daň a v poslednom stĺpci zrážkovú - lebo ak na zostave je, tak si musíš len pridať do bankových účtov nový účet v rolete je "daň zrážková" treba ho vyplniť a už ti bude generovať aj v prevodnom príkaze zrážkovú daň.

Ak ho tam nemáš ozaj treba upgrade.;)
sway
14.02.06,09:36
Ak Ti to ozaj nepôjde, stiahni si znova DEMO z netu , predtým si vyzálohuj čo máš spravené a otvor si to v novom DEMO.- tam isto bude už nová verzia aj so zrážkovou daňou. ;)
Hronská Iveta
14.02.06,10:31
Vo verzii 6.12 skutočne nie je zrážková daň zapracovaná, táto je až od verzie 6.20 a vyššie z dôvodu legislatívy platnej od 1.1.2006. Je preto potrebné, aby ste si nainštalovali ako bolo písané v príspevku vyššie novú demoverziu a do nej obnovili databázu.
Simonab
14.02.06,10:36
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne asi bude problém v tej verzii, lebo nemám ani v účtoch zrážkovú daň. Ja som si ju len zadala do účtu daňový úrad - osobitná sdzba, ako mi poradila JankaO. Nevadí aj tak si chcem ten Olymp kúpiť, teraz je dobrá cena, toto som len skúšala či mi to pôjde. Myslím, že je celkom dobrý. A hlavne sa mám koho spýtať, keď mi dačo nejde. :)
Vďaka.
sway
14.02.06,10:41
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne asi bude problém v tej verzii, lebo nemám ani v účtoch zrážkovú daň. Ja som si ju len zadala do účtu daňový úrad - osobitná sdzba, ako mi poradila JankaO. Nevadí aj tak si chcem ten Olymp kúpiť, teraz je dobrá cena, toto som len skúšala či mi to pôjde. Myslím, že je celkom dobrý. A hlavne sa mám koho spýtať, keď mi dačo nejde. :)
Vďaka.

Držím palčeky, budeš spokojná - využi dobrú cenu:D , len v začiatkoch určite choď podľa príručky.;)
Simonab
14.02.06,10:47
Ďakujem. Budem sa snežiť:p .
Majka
30.01.08,20:56
dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem velmi ste mi pomohli,tyzden tapam kde mam problem ze mi nenacitava zrazkovu dan ale preddavkovu...
genialne,velmi pekne vam este raz dakujem....