Lucia01
27.01.14,11:54
celý rok 2013 som bola evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná a nepoberala som žiadne sociálne dávky teda ani podporu v nezamestnanosti, jediný môj príjem bol z dohôd cca 100 eur v čistom mesačne, aké tlačivá a odkiaľ mám dať manželovi ak si chce v daňovom priznaní uplatniť nezdaniteľnú čiastku mám uviesť aj svoj príjem ak áno tak čistý príjem alebo hrubý príjem a potrebujem aj potvrdenie zo sociálnej poisťovni, že som nepoberala žiadnu podporu alebo stačí len tlačivo z úradu práce
Ďakujem
veronikasad
27.01.14,10:57
Manžel je zamestnanec alebo SZČO ?
Lucia01
27.01.14,13:49
manžel je zamestnanec
Katy a R
27.01.14,13:56
nepotrebuješ žiadne potvrdenie - len si dobre spočítaš všetky svoje príjmy:
tvojím príjmom je hrubá mzda, od ktorej odpočítaš odvedené odvody do ZP a SP. a tiež treba pripočítať k príjmu aj napríklad ak si niečo vyhrala... dávky... ???
manžel túto sumu uvedie do žiadosti o RZD a svojím podpisom ručí, že údaj je správny! (takže doklady o svojom príjme si dobre odlož! pre prípadnú kontrolu)
som si myslela, že bude treba nejako dokladovať - že je nárok na nezd časť na manžela (odst 4a).. ale vyzerá to, že netreba
http://www.porada.sk/233027-nezdanitelna-polozka-na-manzelku-na-materskej-post2475427.html#post2475427